Z čeho děláte samply????

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Fractal

Příspěvek od Fractal » 10 úno 2006 14:56

yak je to s tim ze pouzijes sampl v nahrávce, která ti má vyjít, musíš autorum toho filmu ci hudby, z ktere sis vzorek vypujcil nejak aspon dat vedet???

bluem

Příspěvek od bluem » 10 úno 2006 19:34

prdnes si, nahras to do kompu a mas vlnu pre acidovy zvuk... alebo popr. vlnu pre vsetko.... potom poskrucas v sampleri...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 10 úno 2006 20:25

Já tedy v současné době moc samply nepoužívám - všechno přímo dělám digitálně, takže se to dá vždy podle potřeby skladby upravit, což u samplu v takové míře nelze. Vytvářím si ale teď docela často různé loopy v Reaktoru 5, který má opravdu hodně možností, takže stačí "trošku" zpřeházet a poupravit podle svého nějaký preset který se mi líbí a už jde o originál, který nikdo nemá. Takže na konec ještě dodám, že na základní nástroje jako je kick, používám fruity kick (poraďí někdo lepší?) a na bass buďto audiorealism bassline a nebo jsem dal na radu kexíka a také teď používám sytrus2. Jediné co ještě tahám ze samplů, kterých mám opravdu požehnaně, je hithat, claps, rims a někdy snare.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 11 úno 2006 16:35

fractal: to by mě taky zajímalo...ale už sem slyšel hodně hudby, ve které byly zvuky z her a autoři o tom jistě věděli, ale nepamatuju se, že by kvůli tomu byla nějaká žaloba. Možná kdybys udělal fakt úspěšnu skladbu které by se prodala velké kvantum, tak by třeba problémy být mohly...

c24

Příspěvek od c24 » 14 úno 2006 01:54

Tak sem sestavil krátký seznam tipů na dle mého názoru dobrý samply

Je libo trochu breaků...?

Banbarra - Shack up
Dennis Coffey - Scorpio
Dyke & the Blazers - Let a woman be a woman, let a man be a man
Headhunters - God made me funky
Ike & Tina Turner - Funky Mule
James Brown - Funky drummer
Jimmy McGriff - The worm
Led Zeppelin - When the levee breaks
Lyn Collins - Think
Michael Viner's Incredible Bongo Band - Apache
Skull Snaps - It's a new day
The Buena Vistas - Kick back
The Honeydrippers - Impeach the president
The James Brown orchestra - Tighten Up
The Vibrettes - Humpty Dump
The Winstons - Amen, Brother

My sampling:

Billie Holiday – Lady sings the blues
Astrud Gilberto / Stan Getz – Corcovado
Dave & Ansel Collins – Double Barrel
Bob Marley & The Wailers – Stir it up

Časem se budu snažit přihazovat další, ale to až zase něco vysampluju :wink:

kexik

Příspěvek od kexik » 14 úno 2006 09:33

jindy: fruity kick je spatny vtip ;)
(pouzivaj radsej tie dva kicky co su v zakladnej sade FPC, tie sa aspon podobaju na slusny kick)
brr

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 úno 2006 09:56

kexik: já mám jinak kick samplů fakt hodně, ale chci si udělat vlastní...tak mi prosím poraď něco lepšího než fruity kick...

peteness

Příspěvek od peteness » 14 úno 2006 10:08

Nevim jakou muziku delas, ale docela pekne dva archivy kicku jsou free ke stazeni tady na tech strankach .
Chce to nejdriv registraci.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 úno 2006 10:12

peteness: dělám tak různě, tektrance atp. Ale já nechci samply kicků, to už sem tu několikrát říkal, já chci nějakej digitální kick synth kde si udělám svoje...samplů mám hodně moc, ale neudělal sem je já a tak je nechci už používat, chci mít 100% svojí hudbu, pokud to bude možné...

peteness

Příspěvek od peteness » 14 úno 2006 10:22

Jindy: a to rikas z vlastniho presvedceni nebo jsi zblbnul z nekterych lidi tady? :D
Ne, nic ve zlym. Zkus ty kicky, do trance pohoda. Myslim ze neco takoveho bys vlastnorucne nakrucoval dost dlouho.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 úno 2006 10:30

peteness: ne to mam z vlastniho presvedceni...laboroval sem s tema digitalnima kickama jeste nez sem sem zacal chodit...ja se kouknu na ty kicky cos psal, ale stejne bych rad slysel nazev nejakeho dobreho softu na kick :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 úno 2006 10:36

bozicku svuj kick si prece muzes udelat i ze samplu. kombinuj samply, equalizuj, compresuj... k sakru premejsli :)

kexik

Příspěvek od kexik » 14 úno 2006 10:48

jindy: dobry soft na kick sa vola sampler ;)
kick sa robi vrstvenim a efektenim zamplov, fruity kick nerobi nic ine... akurat to robi zle, je to duty a tenky zvuk ktory nesedi v mixe a nejde ho moc efektit. ver mi ze som si s nim uzil

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 14 úno 2006 10:57

kexik píše:jindy: dobry soft na kick sa vola sampler ;)
kick sa robi vrstvenim a efektenim zamplov, fruity kick nerobi nic ine... akurat to robi zle, je to duty a tenky zvuk ktory nesedi v mixe a nejde ho moc efektit. ver mi ze som si s nim uzil
asi tak nejak fruity kick je shit.. zni to jak 80ty leta :) na trance .. na trance si delam taky vlastni kicky ale ne softem :), ale jak jste tady podotkli kombinaci.. zkombinuju 2kicky treba a upravim EQ.. a tim, co je potreba.
jinak jak tady psal kolega o ty bassline ze na to pouziva sytrus2 a nakej bassline tak to se mi zda dost chabí ono vubec veci z fruitu nejsou nic moc prevratnyho.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 14 úno 2006 11:02

kexik: já bych ale chtěl asi něco takového, ale softwarově zatím-

Obrázek

Odpovědět