Zaseklá E-MU ENSONIQ MP7 (čip) | POMOC odborníka

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
delay

Zaseklá E-MU ENSONIQ MP7 (čip) | POMOC odborníka

Příspěvek od delay » 15 led 2013 14:19

Ahoj, ačkoli tomu nedávám moc šance, tak jen pro pocit zadostiučinění...
Pokud by snad někdo uměl poradit nebo i konkrétně pomoct, jak přístroj opravit, tak slibuju odměnu!

Dovolím si zkopírovat inzerát z MIDI.cz, více asi netřeba:

Perfektní mašina, kterou vlastním snad 8 let, a kterou jsem vždy miloval. Můj synek nedopatřením vyvolal menu načtení zálohy ze SIMM, která se tam dá vložit (konfiguraci read/write uměly starší EMAXy tuším, tyhle výrobky řady Proteus 2000 pak uměly read), bohužel jsem NAPROSTO NEPOCHOPITELNĚ potvrdil restart a nyní procesor čeká na dokončení operace. Jinými slovy, po zapnutí přístroje svítí všechny LED diody, na dispelji svítí první řádek a systém nenabootuje. Nechával jsem krabici prohlídnout, všechen HW je v pořádku, dokonce jsme ověřili komunikaci čipu (Microchip PIC16F877 USA), vše OK. Blízko čipu je i servisní port (klasika RJ45), takže na tuty lze resetnout nebo jinak konfigurovat, ale na to už sem krátkej, stejně tak většina elektortechniků bez příslušného vybavení... Další možností je zřejmě vložení SIMM RAM. Jelikož se jedná o "legacy" zařízení, a navíc již firma neexistuje, není žádný ofiko support, co jsem se dočel na netu, tak dřív to řešili technici E-MU nebo ENSONIQ, pač bylo běžný, že se to kouslo, právě třeba z výše podobných důvodů... Stále hledám řešení, ale pokud nabídnete rozumnou částku, tak přístroj odprodám. Případně uvítám a náležitě ocením pomoc při záchraně (zapůjčení jiného rozbitého modulu, čipu, simm...). K prodeji též nabízím dvě originální 32 MB ROM E-MU. Jedná se o PHATT ROM a PROM1 = POP ROM. V případě prodeje obou i se sekvencerem MP7 sleva. 1 ks ROM nechám za 2000 Kč. Další foto a info mailem. Všechny kloboučky potenciometrů, led kloboučky atd. jsou v pytlíku z důvodu častého otevírání šasí, přístoroj je vizuelně 100%. Ještě stará verze ENSONIQ USA, ne CREATIVE Čína (jiné součástky - měl sem ho též).

Obrázek

Odpovědět