Zpěv (harmony vocal) pomoci samplu

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
radek_p

Zpěv (harmony vocal) pomoci samplu

Příspěvek od radek_p » 28 úno 2009 23:17

Celý život jsem si vystačil s reálnými zvuky, ale včera jsem praštil do stolu: "a naučíš se todleto MIDI". Cílem je připravit do rozdělané nahrávky aranže dalších nástrojů (na které neumím) plus aranže dalších hlasů (mimo můj rozsah).

Co byste doporučili jako VSTi na ty hlasy? Pro ilustraci teď zkouším např. VSTi Angelina (rádoby "andělský hlas").

Přednost mají free nebo levné věci, ale minimálně informativně mě zajímá i co používají profíci (např. EWQL).

Samozrejmě můžu hlas aranžovat např. samplovanou flétnou, ale v první řadě bych chtěl slyšet tipy na něco, co připomíná hlas.

Děkuju za rady.

kexik

Příspěvek od kexik » 01 bře 2009 09:03

angelina je predsa noiseshaping syntak... dlho som ho pouzival ale hlasy to teda nie su

radek_p

Příspěvek od radek_p » 01 bře 2009 22:04

No však právě, Angelina byl příklad toho, co mi moc nevyhovuje. Vypadlo mi to z googlu, protože někdo o tom psal jako že "angel voice". A zase andílky na kůru to trochu připomíná.

Je jasný, že u tak složitýho zvuku, jako je lidskej hlas, to asi cestou syntézy moc nepůjde, takže čekám spíš nějaké doporučení na samply. Počítám, že musí být dost lidí, co si zaranžujou hlasy doma myší a kapele pak už jenom rozdaj rozepsaný party.

delay

Příspěvek od delay » 02 bře 2009 08:02

No, pokud cheš, aby to i zpívalo slova, který vymyslíš, tak zkus asi VOCALOID, je jich několik druhů, tuším Zero-G to dělá, něco se mi motá i s Yamahou. Já tyhle věci nikdy ale neměl ani nepoužíval a nevím jak daleco to funguje... Podle mě ale lidský hlas bude to poslední, co pude nějak napodobit. Relativně špatná zpěvačka či zpěvák v kombinaci s Melodyne, Autotune či vokoderem budou vždy znít asi líp... nevim.

Cyril

Re: Zpěv (harmony vocal) pomoci samplu

Příspěvek od Cyril » 04 bře 2009 20:02

radek_p píše:Celý život jsem si vystačil s reálnými zvuky, ale včera jsem praštil do stolu: "a naučíš se todleto MIDI".
:lol: Kraasne receno :)

delay

Příspěvek od delay » 04 bře 2009 22:39

Cyril píše:
radek_p píše:Celý život jsem si vystačil s reálnými zvuky, ale včera jsem praštil do stolu: "a naučíš se todleto MIDI".
Spíš dost nešťastně ne? Takhle to vypadá, že podle Radka je MIDI něco hudebně nereálného.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 05 bře 2009 09:07

Stejne to bude znit vzdycky strasne umele. Par lidi, co znam pouziva vocaloid apod. a stejne neni nad zivej vokal.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 05 bře 2009 09:17

radek_p píše:Celý život jsem si vystačil s reálnými zvuky, ale včera jsem praštil do stolu: "a naučíš se todleto MIDI". Cílem je připravit do rozdělané nahrávky aranže dalších nástrojů (na které neumím) plus aranže dalších hlasů (mimo můj rozsah).

Co byste doporučili jako VSTi na ty hlasy? Pro ilustraci teď zkouším např. VSTi Angelina (rádoby "andělský hlas").

Přednost mají free nebo levné věci, ale minimálně informativně mě zajímá i co používají profíci (např. EWQL).

Samozrejmě můžu hlas aranžovat např. samplovanou flétnou, ale v první řadě bych chtěl slyšet tipy na něco, co připomíná hlas.

Děkuju za rady.
zkousel si to jen pro zajimavost s vlastnim hlasem, prelazenym? myslim, ze kdyz je dobre vymyslena aranz, muze to znit dobre. ja to tak obcas delam a myslim, ze je to lepsi nez shanet samply.

radek_p

Příspěvek od radek_p » 06 bře 2009 00:14

Díky za reakce, Vocaloid vyzkouším.

Artikulace konkrétních slabik/slov není potřeba, sice by to bylo lepší, ale bude to počítám pořádná pakoška, tj. neefektivní pro účel rychlého náčrtu a vyzkoušení aranže, takže bych se spíš spokojil s neutrálními zvuky "aaah" a "oooh".

Přeladění jsem nezkoušel, moc tomu nevěřím, bylo by to o víc než oktávu, takže zvukově asi průšvih (mám čistokrevný bas a potřebuju to vymyslet hlavně pro tenor a pro ženský hlas).

Vyzkoušel jsem samply z Miroslav Philharmonik a z EWQL, je to asi to, co hledám, ale kupovat to nehodlám, takže hledání pokračuje - něco podobného ideálně zadarmo.

radek_p

Příspěvek od radek_p » 06 bře 2009 00:22

delay píše:
Cyril píše:
Spíš dost nešťastně ne? Takhle to vypadá, že podle Radka je MIDI něco hudebně nereálného.
Šel jsem do toho mj. i proto, abych si udělal vlastní názor na to, jak hodně reálná muzika se dá naklikat myší. Přijde mi to, že to tak nějak patří k všeobecnému rozhledu zvukového kutila a já v tomhle měl naprostou díru. No zatím jsou výsledky samozřejmě hrůza, ale teprv se učím chodit. Např. mi připadá, že supr dupr samply kontrabasu z EWQL jsou v porovnání s reálným zvukem, který dokážu nahrát podřadným kontrabasistou na podřadný nástroj naprosto směšné. Jako když v lidušce někdo vrzá za dveřma, akorát že to není falešně, ale je to absolutně robotické. Zatím jenom hledám, jak (a jestli vůbec) se z těch samplů dá ta skutečná muzika slepit, jak z toho vymlátit nějaké přednesové finesy, legata, způsob nasazení tónu a jeho průběh, práce s vibrátem apod.

Tipy na učebnice vítány
Naposledy upravil(a) radek_p dne 06 bře 2009 11:48, celkem upraveno 1 x.

elektri

Příspěvek od elektri » 06 bře 2009 06:36

radek_p: pokud ti stačí Aah oooh, tak běž na sf2midi.com a tam je toho ke stažení ve formátu sf2 opravdu hodně.
Pro stahování je myslím nutná registrace, ale určitě se vyplatí, protože je to jeden ze zásadních zdrojů free samplů.

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 06 bře 2009 09:24

ak Ti ide len o aach a ooch, popripade chod na TPB a daj vyhladavat temy "xxx".

delay

Příspěvek od delay » 06 bře 2009 09:51

mONOGRAm: To sem chtěl napsat já :)
radek_p: Tak MIDI přeci není jen o klikání myší. Co se týče EWQL a podobných bank, tak je to vždy o nastavení zejména attacku, decaye, sustainu a release. Pak je potřeba to normoš zahrát na klávesách a myší maximálně upravit drobné nedostatky (toto samozřejmě neřeší zvuk, jen jeho průběh). Další věcí je, že zpravidla u nástroje jako kontrabas je dobré přidat slajdy prstů a různý ty "alikvotni" zvuky, který dělaj bezpražec bezpražcem (možná zkus Trilogy od Spectrasonics, navim jak delece má toto vychatané EWQL). Pokud máš ale kontrabas po ruce, tak bych tohle neřešil a minimálně bych si to nasamploval...

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 13 črc 2009 10:12

Aj u mna sa objavila potreba solovych vokalnych samplov,pripravujem totiz nejake dema pre rockovu operu a je tam poziadavka,aby solove party boli zatial nahradene samplami operneho spevu-pre potrebu dalsieho doaranzovania.Nepoznate niekto nejaku nenarocnu kniznicu,napr pre AKAI a pod ?
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

boro

Příspěvek od boro » 23 zář 2009 12:32

Tiez odporucam vocaloid.
Je to hnus, ale lepsiu emulaciu som zatial nepocul.
A s cestinou, alebo slovenstinou nemozeme nikdy pocitat.
http://www.zero-g.co.uk/index.cfm?articleid=802

Odpovědět