Zvuky bicich pomocou syntakov

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Axerathix

Zvuky bicich pomocou syntakov

Příspěvek od Axerathix » 01 čer 2013 00:00

Da sa naprogramovat na syntaku crash cimbal alebo ako to nazvat, ta cinela z Roland 909 bicej masiny? Kopak sa da lahko naprogramovat skoro na kazdom syntaku (bavime sa o VSTi syntakoch). Aj snare celkom ide, horsie to je s HiHats a najhorsie ten crash / cinela. Celi den som krutil na syntaku crash a nic rozumne som nenakrutil. Na bicie som zatial pouzil syntak Dune.

dendy
Vybavení

Re: Zvuky bicich pomocou syntakov

Příspěvek od dendy » 01 čer 2013 00:05

no da alenie na kazdom - a rozhodne nie taky ako na 909 (lebo to je sampel)

potrebujes noise oscilator s kratkym decay, malym sustain a dlhym release na AMP, hipass filter, dalsie dva oscilatory s ringmodulatorommalebo fm modulaciou a hladat vhodny pomer a nastavenia... je to zatazkavacia skuska moznosti syntaku aj schopnosti "ladica" - popravde dobry cinel sa mi nikdy nepodarilo na beznom syntaku naladit :-) asi preto. existuju syntaky specializovane na perkusivne zvuky :-)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 01 čer 2013 02:19

MicroTonic (µTonic) a Frequatic. na to čo si popisal nič viac nehladaj :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 01 čer 2013 11:45

Waldorf Attack - sice starší záležitost, ale hodně dopohody

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 01 čer 2013 12:12

tak ak sa bavime o syntakoch optimalizovanych pre bicie/perkusie tak toto nema ziadnu ko kurenciu.. nikde..

http://beepstreet.com/impaktor

charonme

Příspěvek od charonme » 01 čer 2013 12:15

dendy píše:existuju syntaky specializovane na perkusivne zvuky :-)
reklama :) ostatni-hardware/drum-synthy-t19369.html

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 01 čer 2013 12:57

Vdaka za tipi, MicroTonic a waldorfA. poznam, no MicroTonic mi nejak podla ukazok nesadol. Ja som bol zvedavy ci sa to da vyludit aj zo syntakoch ktore na to nie su urcene. Napr. teraz som skusal chrash na Oatmeal a i ked sa mi to nepodarilo, nakrutil som si zaujimave zvuky bicich a omnoho lepsie ako Frequatic - nejak ma vobec nezaujal.

charonme

Příspěvek od charonme » 08 čer 2013 10:31

fegyo píše:to chapem. chcete mat kontrolu nad tremolami a vibratami
aj na perkusie sa da hrat s roznymi expresiami (nie je to len o tom kedy a ako silno do toho buchnes), ktore sa tazsie simuluju efektovanim samplu ako modulovanim synthu

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 08 čer 2013 12:03

Takto, ja som sa snazil napodobnit, alebo aspon co najviac priblizit pomocou syntaku k realnemu cimbalu a zaroven pytal, ci to mozne je. Napr. Drumaxx to celkom zvlada, ale tam ma zrejme pouzitu nejaku vlastnu syntezu, cize nie je to klasicka synteza, aspon ja sa tak domnievam. Samozrejme, nebranim sa ani zvukom ktore su 100% jasne pocutelne ako synteticky zvuk ale je vytvoreny pre bici zvuk a najlepsie na cimbal :).

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 08 čer 2013 12:05

tak to potom neviem, syntaky na napodobovanie niečoho nepoužívam.. cimbal je cimbal

fegyo

Příspěvek od fegyo » 08 čer 2013 12:16

axe, cisto teoreticky a technicky to ide. kazdy jeden zvuk v prirode sa da vytvorit aj resyntezou. ale precitaj si moje prispevky este raz. stravis ohromne mnozstvo casu, kym sa tomu vysnivanemu zvuku priblizis, lebo sa kvoli jeho charakteristike tazko vytaca na syntaku. ovela tazsie ako trebars zvuk struny.

no a medzitym, co sa budes venovat tomuto, si mohol zlozit kopec dobrych songov.

proste nakoniec zistis, ze je to premarneny cas
ART - umelecka stranka ako melodie, harmonie, rytmus, farba nastrojov , pocity. je to len cisto subjektivna zalezitost
TECH - objektivnejsia zalezitost suvisiaca so zvukom ako jeho celkova vyvazenost, jasnost jednotlivych nastrojov, ich mixovanie a pod.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 čer 2013 17:53

premazal som offtopic , tema je ako vyrobit konkretne bicie zvuky na syntakoch, tipy na konkretne syntaky ktore su dobre na urcite tipy bicich a perkusivnych zvukov, pripadne rady akym postupom sa dopracovat k urcitemu zvuku

ak niekto nema co povedat k teme, nevyzna sa v problematike, nech sa k nej nevyjadruje, ak niekto chce rozvijat uvahy o tom ci to ma zmysel nech si na to zalozi zvlast vlakno....

fegyo

Příspěvek od fegyo » 08 čer 2013 17:56

nemam slov, cela debata bola k teme. ty si proste jeden spickovy moderator
ART - umelecka stranka ako melodie, harmonie, rytmus, farba nastrojov , pocity. je to len cisto subjektivna zalezitost
TECH - objektivnejsia zalezitost suvisiaca so zvukom ako jeho celkova vyvazenost, jasnost jednotlivych nastrojov, ich mixovanie a pod.

charonme

Příspěvek od charonme » 08 čer 2013 23:01

dobre ze si to premazal, ale mohol si to premazat este lepsie :)

a teraz k veci:

skor sa zameraj na 808, tam sa ten zvuk syntetizuje
On a visit to Roland’s Tokyo offices in the late ‘70s, Don was working with chief engineer Tadao Kikumoto. "That day he had a bread board of an 808 and was showing me what was going on inside — he sort of bumped up against the breadboard and spilled some tea in there and all of a sudden he turned it on and got this pssh sound — it took them months to figure out how to reproduce it, but that ended up being the crash cymbal in the 808. There was nothing else like it. Nobody could touch it."
Predpokladam ze ked si guglil tak si asi narazil na toto aj na toto...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 čer 2013 23:26

fakt doporucujem do pozornosti ten Impaktor (app pre iphone/ipad), to je genialny drum synth na vsetko mozne od perkusii cez sare, hihats, kopaky az mo uplne zvlasne zvuky.. neuveritelne modulacne moznosti a zvuk sa triggeruje mikrofonom, s tym ze sa da nastavit ako ma hlasitost uderu ovplyvnit modulaciu zvuku... neuveritelne zvuky z toho lezu, nic lepsie v sw/hw na syntezu bicich/perkusivnych zvukov som v zivote nepocul

Odpovědět