Zvuky/potlesk z klubového vystúpenia

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
FredFlinstone

Zvuky/potlesk z klubového vystúpenia

Příspěvek od FredFlinstone » 22 úno 2010 23:03

zdar priatelia,

zháňam zvukovú nahrávku klubovej atmosféry koncertu (pasáže medzi skladbami), potlesky po skladbách a ruchy v klube po začiatok ďalšej skladby.

Tí čo hrávate po kluboch snáď niečo také budete mať nahraté. Potreboval by som to pre doplnenie nahrávok jedného projektu, ktorý bol síce nahratý v klube ale táto "ruchová" časť sa nejako nepodarila a pävodna do nahrávky (zvukovo ani kvalitatívne) nepasuje.

Prosím o pomoc. Môže byť aj wav alebo dokonca mp3. Najlepšie by to bolo v stereu a v ako-tak slušnej kvalite (nie až príliš zašumené a nekvalitné).

PS: niečo sa mi podarilo stiahnúť z webu (napr. Snapfile) ale potreboval by som toho viac.

všetkým ktorí sú mi ochotní niečo poslať - vďaka.

Fred
Cubase SX3/Steinberg The Grand 2/VSTi Trilogy Bass/VSTi Acoustica Pianissimo/WaveLab 3.0/Sibelius 4/Garritan Jazz BigBand/Garritan Personal Orchestra/Edirol SuperQuartet/Edirol HyperCanvas/Broomstick Bass/Steinberg Halion 3/Roland D10/Yamaha S80/...

c9000

Re: Zvuky/potlesk z klubového vystúpenia

Příspěvek od c9000 » 22 úno 2010 23:52

tak si to vytáhni z nějakýho Live koncertu, nic jednodučího není.Třeba z Dvdčka nebo filmu. :wink:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 25 úno 2010 13:23

tu sú nejaké davové potlesky a ruchy v mp3, ale asi to nebude to čo hladáš..
http://uploaded.to/file/qvlci2

FredFlinstone

Příspěvek od FredFlinstone » 03 bře 2010 13:17

@ReaktoplazmAR: vďaka za link na fajl.

Skôr by som však potreboval niečo reálne nahraté z klubového koncertu hocijakej kapely (alebo hocijakého vystúpenia). Zaujíma ma len zvuk medzi skladbami, resp.posledné 2-3sekundy skladby a to čo nasleduje za tým, až po začiatok ďalšej skladby.
Hlavne toho potrebujem viac, aby bolo z čoho vyberať. V týchto ukážkach je len pár sekundová ukážka, síce slušná (aj v kvalite) ale potreboval by som toho oveľa viac a v približne rovnakej kvalite aby som to mohol poupravovať a vložiť do projektu, kde sa mi to hodí.

vďaka za pomoc.
Cubase SX3/Steinberg The Grand 2/VSTi Trilogy Bass/VSTi Acoustica Pianissimo/WaveLab 3.0/Sibelius 4/Garritan Jazz BigBand/Garritan Personal Orchestra/Edirol SuperQuartet/Edirol HyperCanvas/Broomstick Bass/Steinberg Halion 3/Roland D10/Yamaha S80/...

FredFlinstone

Příspěvek od FredFlinstone » 03 bře 2010 13:20

@c9000: dik za radu, ale v hotovom live koncerte, je to tiež len (väčšinou) krátke a často do toho zasahujú "zvyšky" vystúpenia kapely. Ale pokiaľ máš nejaký tip, daj vedieť. Ja už som na to myslel, ale nič slušné, z čoho by som vedel "vyseknúť" viacero pár sekundových úsekov, som nenašiel. A malo by to byť klubové vystúpenie, teda žiadny štadión.

delay

Příspěvek od delay » 03 bře 2010 13:35

Alice in Chains nebo Nirvana unplugged. Incubus Morning View...

FredFlinstone

Příspěvek od FredFlinstone » 15 srp 2010 22:27

nazdar priatelia,
to fakt nikto nie je ochotný podeliť sa o zopár minút nahrávok svojích koncertov.
Naozaj bz mi postačovali len konce skladieb+potlesk+ruch v obecenstve+začiatok nasledujúcej skladby (a z tých skladieb tam nemusí byť takmer nič, tie ma nezaujímajú). Zaujíma ma iba ten ruch obecenstva a potlesk.
A aby toho bolo čo najviac, tzn.aby bolo z čoho vyberať.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 srp 2010 23:23

to pol roka si nic nezohnal ? preco nepouzijes ruchove databanky ?

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 16 srp 2010 06:33

co si sám neuděláš to nemáš, jak je zde zmíněno vystříhej si něco z DVD nebo avi video koncertů, a nemusíš se ničím jiným zaobírat, máš co chceš
recording mixing producing

FredFlinstone

Příspěvek od FredFlinstone » 16 srp 2010 10:07

@Pytkin: ale zohnal (práve so zvukových bank) ale sú to len krátke, max.10 sek záznamy (a niekoľko rôznych, a počuť, hoci sú aj dve-tri z klubu, že je to úplne odlišné prostredie, odlišná kvalita nahrávky). A ja potrebujem toho viac, nemusia byť síce dlhšie ale hlavne aby ich bolo viac, a z rovnakého prostredia (z jedného koncertu), aby bolo z čoho vyberať a aby bolo možné to dať k svojím záznamom (skladbám) a nebolo to zreteľné, že každý ruch/potlesk je ten istý.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 srp 2010 19:36

fred : hmm .. nemam pristup k archivom v starej firme .. ale skusim sa spytat zvukara , ci to nema dakde odlozene .. mam dake nahravky z guitarfestu , co sme nahravali s hubertom .. ale tam tusim nie su ruchove mikraky .. len to co je na podiu .. tam asi nebude moc pocut ludi .. to ti mozem dat , ak si pre to prides ..

FredFlinstone

Příspěvek od FredFlinstone » 27 srp 2010 19:36

radšej by som niečo z klubového vystúpenia, a nie z koncertu. Koncert to je moc ľudí a iná atmosféra.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 srp 2010 20:02

Tak Potom ti viem dať klubový nahrávku talk show silne reči. Pozri si ukážky na vimeu.

djmalda

Příspěvek od djmalda » 06 zář 2010 11:02

ve VEC 2 packu je asi 10 (Crowd) takových samplů.

Odpovědět