Zvuky, programy, rejstříky a hudební styly

Vše okolo samplů, samplerů nebo zvuků/programů pro syntetizátory
Odpovědět
Sonarmusicman

Zvuky, programy, rejstříky a hudební styly

Příspěvek od Sonarmusicman » 29 srp 2015 08:46

Ahoj kamarádi.
Mám k dispozici velkou spoustu zvuků (programů, rejstříků). Rád bych dělal elektronickou taneční muziku (dance, trance a podobně). Nechci se ale vyhýbat i pomalejším stylům (ploužákům) typu balada. Moc jsem toho dosud nevytvořil. Potýkám se s problémem, které rejstříky (zvuky) se hodí na daný typ hudebního žánru. Jednoduše nevím, které zvuky mám použít, aniž bych předem věděl a zkoušel poslechem, zda se hodí do projektu. Nechci vhodné zvuky složitě a zdlouhavě hledat a zkoumat. To by mne vzhledem k jejich velkému množství zdržovalo. Jsou někde na webu stránky se základními pravidly, která by mi pomohla se správným nástrojovým (zvukovým) obsazením? Totéž bych potřeboval i v oblasti uplatnění zvukových efektů (například nevím, na co (a jak) mám aplikovat efekt flanger).

tony9

Re: Zvuky, programy, rejstříky a hudební styly

Příspěvek od tony9 » 29 srp 2015 15:50

Takhle, je to dost složitá problematika. Myslím, že je dobré vědět, že existuje nějaký rytmus, bas, melodie, harmonie a tak. Od toho se odvíjí na co jaký zvuk použit. Různé pady, stringy, brassy, leady...
Použití efetktů jako např. flanger je taky dost složité. Fakt nevím jak ti to tady v kostce popsat.
Je třeba se tím prokousat. Hodně je toho na google a youtube.
Hrál jsi někdy na nějaký akustický nástroj? Chodil jsi do hudebky?

rastis

Příspěvek od rastis » 29 srp 2015 16:19

petr.sadek - nechcem, aby to vyznelo zle, ale ked takto polozis otazku, je jasne, ze by si hudbu robit nemal. respektive rob co chces a ake zvuky pouzijes, bude uplne ... ... len na Tebe.

este mi neda... neni toho dance trance a podobne uz na svete dost na niekolko storocii dopredu ?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 29 srp 2015 17:45

2rastsis: Ano je :))
Ale to mas stejny s poprockem, hip hopem, RnB. Hlavne v tom nehledej umeni :D
Pokud chces umeni, doporucme mu zajit si na neco do Rudolfina.

Jinak byt tebou, tak venuju nejaky cas probirani se zvuky a ulozit si zuzenou banku zvuku,
ktera se ti libi.

Hlavni problem je ten, ze ty zkusenosti ti nikdo neda.. zadnej tutorial ani videa ani skoleni...
My ti muzem pomoci s tim udat nejaky smer, ale odrit to musis sam. Sedni ke kompu, nastartuj projekt a zacni hledat a skladat. Pokud chces rychle vysledek v EDM a nechces tim ztracet cas, tak ten cas radsi venuj vydelavani penez a zaplat si ghostproducera.

Odpovědět