Ableton Live 7.0

Vše o programu Ableton
plastic~robot
Příspěvky: 12
Registrován: 22 srp 2009 17:14

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od plastic~robot »

Ted jsem to zkousel a funguje to presne, jak jsem psal az na to Value Scaling. U toho se ovladana hodnota meni ihned, ale i kdyz je vysilana hodnota jina, tak se to chova jako by byla stejna a pouze se zvysuje nebo snizuje podle toho, jak tocis tim knobem (nebo hybes faderem, atd.). MIDI rozumim jenom jako uzivatel, ale absolutni hodnota znamena, ze se vysle konkretni hodnota (napr. 125). Spatne se to popisuje, chce to vyzkouset. Nevim, proc ti to neslo. Clip Update Rate by melo urcovat, jak rychle se provede zmena, kdyz menis parametry Clipu behem nahravani, ale presne to nevim.

DoE
Příspěvky: 27
Registrován: 07 zář 2009 17:38

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od DoE »

plastic~robot píše:Ted jsem to zkousel a funguje to presne, jak jsem psal az na to Value Scaling. U toho se ovladana hodnota meni ihned, ale i kdyz je vysilana hodnota jina, tak se to chova jako by byla stejna a pouze se zvysuje nebo snizuje podle toho, jak tocis tim knobem (nebo hybes faderem, atd.). MIDI rozumim jenom jako uzivatel, ale absolutni hodnota znamena, ze se vysle konkretni hodnota (napr. 125). Spatne se to popisuje, chce to vyzkouset. Nevim, proc ti to neslo. Clip Update Rate by melo urcovat, jak rychle se provede zmena, kdyz menis parametry Clipu behem nahravani, ale presne to nevim.
Super, hele já to vyzkoušel a fakt to fachá :) . Před tím to musela být haluz... Díky za help..

Takže díky moc za spolupráci, ještě bych rád přišel na ten Clip View update rate...

plastic~robot
Příspěvky: 12
Registrován: 22 srp 2009 17:14

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od plastic~robot »

Nemas za co, presne tohle jsem potreboval, ale nevedel jsem, ze to Live umi :D a ten Clip Update Rate bych neresil, casem na to prijdes a ted se bez toho obejdes...

DoE
Příspěvky: 27
Registrován: 07 zář 2009 17:38

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od DoE »

Tak jsem rád, že i můj dotaz měl takový užitek.

DoE
Příspěvky: 27
Registrován: 07 zář 2009 17:38

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od DoE »

Zdravím,

ještě bych potřeboval zjistit k čemu složí v praxi Resampling .. Z manuálu jsem snad správně přeložil: " Live Master výstup může být nasměrován do individuální zvukové stopy a zaznamenán, nebo převzorkován. Převzorkování může být zábavná a užitečná fičura, nechá vás vytvořit samply z toho co se právě děje v Live Setu, pak můžou být ihned integrované. Může to být použito k zaznamenání tracks, který zahrnuje integrované zařízení (jednotky), takže pro vymazání těchto jednotek, nebo pro rychlý náhled před renderingem.

Bohužel se mi to nedaří v Live nasimulovat, prosím tedy o radu. Díky

Uživatelský avatar
BS
Příspěvky: 992
Registrován: 23 kvě 2006 12:17

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od BS »

DoE: od slova resampling si odmysli to re, a pak te doufam napadne k cemu to asi muze slouzit. :]

emah

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od emah »

helou :)
chcel by som posielat midi clock z abletonu
do hw synthu (nordmodularG2).
kartu mam audiofire2, clock v abletone zapnuty
a nejako sa to cele nema k cinu.
taktiez som ho skusil poslat z abl. do mpccka
a nic...
ma niekto podobnu skusenost?
co s tym? :D
nebude ten pocitac posluchat ani bohovi? :D

mONOGRAm
Příspěvky: 993
Registrován: 16 úno 2005 16:42

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od mONOGRAm »

a mas v G2 a MPC nastavene prijimanie ext. clocku?

emah

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od emah »

mONOGRAm píše:a mas v G2 a MPC nastavene prijimanie ext. clocku?
aaaano :)
precital som vela for a je to vlastne verejne tajomstvo,
ze to v abletone proste nefunguje a ludia si tam
don pisu vlastne pluginy, aby ten clock posielal.
dost dobry rating :D

Uživatelský avatar
jsem.devka
Příspěvky: 270
Registrován: 07 kvě 2007 19:36

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od jsem.devka »

prosím vás jsem nový s abletonem a nemůžu přijít na jednu věc. když chci poskládat za sebe bloky loopů řekněme po 4 barech, a ten blok má poslední notu natáhlou dál za 4 bary, tak ten další "přečnívající" notu přemaže. prosím musí to jít nějak nastavit ať se tak neděje, pomozte mi někdo dík

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od Ondra P. »

jsem.devka píše:prosím vás jsem nový s abletonem a nemůžu přijít na jednu věc. když chci poskládat za sebe bloky loopů řekněme po 4 barech, a ten blok má poslední notu natáhlou dál za 4 bary, tak ten další "přečnívající" notu přemaže. prosím musí to jít nějak nastavit ať se tak neděje, pomozte mi někdo dík

na ten blok kliknes otevre se ti pianoroll a tam v horni casti nastavujes (protahujes-zkracujes) jak chces mit dlouhy ten loop...

Uživatelský avatar
jsem.devka
Příspěvky: 270
Registrován: 07 kvě 2007 19:36

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od jsem.devka »

ty mi nerozumíš. blok mám dlouhý 4 bary, a za něj chci dát aby písnička pokračovala :) další blok 4 bary. ten první blok je ale delší o tu poslední notu, která přesahuje 4 bary. má řekněme 5 barů. TÍM že tam dám ten další blok, přemaže mi tu přečuhující notu co šla za 4 bary. ve fruitech se tak nedělo a nota krásně doznívala i při loopingu. musí být způsob jak se to dělá i u abletonu :( jinak se du zastřelit

Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od Ondra P. »

uz vim co myslis .. tak to asi nejde no... jedine spojit ty bloky dohromady

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

aby sa prekrívaly dve noty v tom istom tone v jednom midi klipe ? dá sa to vôbec v nejakom DAW ?

Uživatelský avatar
jsem.devka
Příspěvky: 270
Registrován: 07 kvě 2007 19:36

Re: Ableton Live 7.0

Příspěvek od jsem.devka »

ReaktoplazmAR haha :D, né nemyslim ve stejnym tóně. nevěřim že to ableton neumí. to by mě dost zklamal

Odpovědět