Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Vše o programu Ableton
alquadim
Příspěvky: 208
Registrován: 23 led 2006 11:36

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od alquadim »

A je to samozrejme uplny detail, ale neverili by jste, jak mi to pak ulehcilo zivot.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od vasek »

Já to chápu a souhlasím a už jsem to trochu popsal v šestém příspěvku, ovšem to by si jej museli někteří přečíst :-)

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od pavlii »

Ale kecy - teda sorry za upřímnost. Alquadime - kdyby ses zjevně trochu namáhal správně si systém nastavit, tak ti nebude dělat bordel. Stačí prostě změnit MIDI kanál......ach, jak prosté Watsone 8) Jde jen o to, aby všechno, co má nějak makat pospolu (například piano + Sustain) bylo v jednom MIDI kanálu a všechno, co má makat jinak pospolu (jiný nástroj + JEHO Sustain) byly v jiném MIDI kanálu.

Pak se nemá co ovlivňovat takhle "napříč". No a pokud jsi to zkoušel a jsi si jistý, žes to měl nastavené dobře, a přesto se to chová takto, tak se omlouvám za jistou příkrost tónu mého příspěvku a víc než vřele doporučuju změnu software na takový, který se bude chovat jak má a ne dělat tyhle psí kusy :-D

Pokud FL něco takového umožňuje (umožňovaly), tak jen znova zdůrazňuji, že to je feature toho kterého SW (zde tedy FL) a vlastně to svojí nadstavbou dělá programově to, co jsem popisoval nějak zkraje (podle informací od MIDI Sustain to přeprogramová délku noty). Je to ovšem mimo MIDI normu a nelze se k tomu stavit paušálně!

P.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od vasek »

pavlii: Nejde o "makání pospolu", ale editaci nebo slučování nahraného materiálu. Možná jsi to nikdy u klavíru nedělal, tak si nedokážeš představit, o čem to tady meleme.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od pavlii »

Aha aha - tak pardon; je to například práce typu "nejdřív nahraju pravou ruku a pak levou" (ber to jako příklad, nikoli ironii)? Ale to přece na věci nic nemění; tak by stejný zvuk byl ve dvou, třech, "X" MIDI kanálech - pořád to prostě naráží na fakt, že se někdo snaží "očurat" normu a nejde mu to na rozum ;-)

P.

alquadim
Příspěvky: 208
Registrován: 23 led 2006 11:36

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od alquadim »

No ja myslim, ze je daleko jednodussi to mit zapsane jasne a zretelne, proste co vidim, to slysim, nez to mit komplikovane a neprehledne pres "X" MIDI kanalu. Navic v tom vidim i napriklad vyhodu pri exportu MIDI stopy a pouziti v jinem DAW.

alquadim
Příspěvky: 208
Registrován: 23 led 2006 11:36

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od alquadim »

Chlapci to resili uz tady, bohuzel asi nevyresili:

https://forum.ableton.com/viewtopic.php?f=1&t=154811

Ruprecht
Příspěvky: 19
Registrován: 27 dub 2012 10:51

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od Ruprecht »

Tak já tedy neznám Ableton, ale v nahraném materiálu bych kouknul po kontroleru 64 (40h) - Damper Pedal (Sustain) [Data Byte of 0-63=0ff, 64-127=On] , vyfiltroval a smazal (nebo přesunul do jiné stopy a zamutoval pro příští použití).
Další možnost je nahrát další pianovou stopu se stejným zvukem na jiném MIDI kanále...

edit: sorry, odpovídal jsem na poslední příspěvek na první straně, nějak jsem si nevšiml, že to má další stranu s nastíněnými řešeníma :) :) :)
Naposledy upravil(a) Ruprecht dne 21 lis 2012 15:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od pavlii »

:-D dík za podoporu, ale je to skoro nošení dříví do lesa.... ;-)

P.

alquadim
Příspěvky: 208
Registrován: 23 led 2006 11:36

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od alquadim »

Tak FL to ma nastavene automaticky, u Abletonu se mi zatim nepodarilo najit reseni.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od MDudas »

aqualdim, a ako nazvali nastavenie tejto prazvlastnej funkcie v FL ? (len pre zaujimvost)

Odpovědět