Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Vše o programu Ableton
alquadim

Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od alquadim »

Zdravim,

existuje v Abletonu (8) moznost zaznamenat skutecnou delku noty pri nahravani z midi piana pri stisknuti pedalu?

Jde o to, ze bych rad vypnul funkci PEDAL ON/OFF a misto toho bych jen rad zaznamenal skutecnou delku stisku, tedy ne jen po tu dobu, kterou drzim na klavesach, ale dobu, kterou drzim pedalem. Jinymi slovy aby mi to zakreslilo do matice tuto delku, bez pouziti PEDAL ON/OFF, dela to pak celkem bordel, prehlusuje se to, zapina se to pak nekdy zmatene a dela to prezvuky.

Rozumite? Doufam, ze jsem to nejak dobre podal.

Predem diky za odpovedi a preji hezky vecer.

S.

pavlii
Moderátor

Re: Ableton - zapis skutecne delky noty pri drzeni pedalu.

Příspěvek od pavlii »

Pedál je jen zapnutí/vypnutí MIDI kontroleru Sustain. Délka noty bude zaznamenaná pouze při stisknuté příslušné klávese - s tím nic nenaděláš. Nenapadá mě způsob, jak docílit toho, co požaduješ (jednoduchým způsobem).

P.

Hammond

Příspěvek od Hammond »

Neda sa to spravit dodatocne kvantizaciou uz v Abletone? Pri zazname to urcite nepojde.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Mhm - kromě případného programování v rámci DAW mě fakt nenapadá, jak na základě analýzy Systain kontroleru natáhnout fyzickou délku noty... Kvantizací určitě ne.

P.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

imho jedine prepísat ručne tie noty podla zaznamenaného pedálu, nahravanie z tracku do tracku nepomože a ani midi efekty v abletone asi nijak nepomožu

vasek

Příspěvek od vasek »

Taky bych to ocenil v Sonaru. Nevím o co jde alquadimovi, ale já mám někdy problém při kopírování not, že se nenakopíruje správně pedál. Nebo je problém, když se nahrávají dvě věci (dvě ruce) postupně přes sebe.

alquadim

Příspěvek od alquadim »

Jde mi o to, aby se delka znejici noty i pri stisknuti pedalu stale zapisovala. Bohuzel Ableton to dela tak, ze zapise jen to, co skutecne drzim na klavesach, jakmile pustim pedal, prestane zapisovat, i kdyz ton samozrejme dale zni. Je mi jasne, ze jeste zapisuje PEDAL on/off, ale to pak mezi jednotlivymi zvuky dela bordel, prehlusuje se to a podobne. Je to des bes. Vim, ze ve FL Studiu to nekde slo, ze se proste jen vypla nekde nejaka funkce a bylo to. V Abletonu to urcite bude taky, ale at hledam, jak hledam, nemuzu zatim najit. Zkusim projit ten FL a zkusim to tam najit.

ReaktoplazmAR

ja by som povedal, že určite to tam (v abletone) neni.. ale ruku do ohna by som za to nedal

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Nebudu se přít ohledně zmínky k FL, ale z čistého principu je to naprosto správné chování; prostě program dělá (=zapisuje) to, co má (=přichází na MIDI vstup). Jestli ono nebude taky trochu třeba hledat problém jinde (styl hry například).....

P.

vasek

Příspěvek od vasek »

To je naprostá pravda, ale ne vždy je to žádoucí.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Ne vždy je žádoucí co?

P.

ReaktoplazmAR

napr. hráš, nazvem to midi event kde je 8 not a ty 3 notu natiahneš pedalom ktorý pustíš po 6 note.. takto sa ti natiahne sustain len tej 3 noti.. ostatné noty hrajú normálne (aspon myslim že to tak je, ja hw pedal nepoužívam tak možno sa mýlim), lenže ked to takto nahráš do abletonu, tak on zapíše sustain pedal ON počas 3,4,5 a 6 noty, ked to potom prehráš tak ableton natiahne sustain všetkých not pokial je ON.. a to je imho ten nežiaduci efekt..

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Ne, to je správný efekt (viz klavír). Sustain pedál prodlužuje obálku u aktuálně znějících/zahraných not.

P.

ReaktoplazmAR

aha, tak potom neviem čo na tom zázname vlastne alqadimovi vadí..

alquadim

Příspěvek od alquadim »

No napriklad situace, kdy nahravam piano, casto pouzivam pedal. Pote chci neco dohrat do te stejne nahravky, a taky pouzivam pedal. Bohuzel je automatizace on/off pedalu zaznamenana jiz z predchozi nahravky, takze mi to dela bordel ten, ze se mi automaticky pri nahravani druhe nahravky zapina automaticky pedal ve chvilich, kdy si to nepreji (dusledek predchoziho zaznamu). Navic to pak jeste muze delat bordel ten, ze pri druhem nahravani prepisu automatizaci pedalu z prvni nahravky, takze mi to z predchoziho zaznamu pak jen hraje skutecne zaznamenane noty v matrici (bez puvodniho drzeni noty). Pak je v tom zmatek, prehluchy, pedal se spousti kdy se mu zachce atd.

U primeho zaznamu bez automatizace pedalu je vse jasne, to co proste vidis, to ti skutecne zni, bez prekryvani.

A ja proste chci, aby pri drzeni pedalu nezaznamenal automatizaci pedalu (vypnout), nybrz zapisoval celou delku noty, ktera zni pri tomto drzeni pedalu (bez zaznamu automatizace on/off sustain pedalu).

V Abletonu jsem to nenasel, ve FL by to tusim melo byt neco s:

Settings / MIDI / Support hold and sustenuto (mozna se pletu). Pripadne vim, ze to ve starsi verzi FL nekde bylo, proste se neco odtrhlo ci zatrhlo - v prvnim pripade to fungovalo klasicky, jak to funguje, tedy s automatizaci pedalu, v druhem pripade to zapisovalo do matice skutecne to, co zni, tedy i skutecnou delku znejici noty pri drzeni pedalu. Timto jsem se zbavil vyse uvedenych zmatku.

Nebo mozna nekde v nastaveni MIDI?

Chapete? Tezko se to popisuje. ;)

Odpovědět