G1 Kytarová show - pokračování - vítěz znám

Informace o vašich akcích a koncertech
Vrsak

Re: G1 Kytarová show - pokračování - vítěz znám

Příspěvek od Vrsak » 29 lis 2010 16:19

rastis píše:
Vrsak píše:... S ohledem na koncerty co jsem viděl, tak s přehledem tento vzorek kytaristů je ta lepší půlka v naší republice....
prepac, neber to v zlom, ale asi chodis na velmi zle koncerty, pretoze bez stipky rypania alebo negativizmu - hento co si dal to video, tak fakt velke zaciatocnictvo / amaterizmus, uplne cele vo vsetkom...
Rastis já to neberu zle, to je v pohodě. Dívám se na to reálně. Chodím na kapely které jsou v undegrandu uznávané....i když jsou známý, tak jejich kytaristé nic extra neukazují, jen beghlajdy a doprovodné rytmy....je fakt sola se dnes moc nenosí, druhá věc, minimálně tady je málo kdo, kdo by se mohl rovnat s modrým kytaristou.....možná z toho videa to není vidno, ale já u toho byl i v reálu, a říkám s přehledem, že je v té lepší horní půlce české scény, i ten s tou šipkou, oni ho totiž také hledali i maníci ze Sparku. Samožřejmě ne nejlepší, ale mezi těmi desítkami těch co tu jsou Ti dobří. Toť můj pohled :-).

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 29 lis 2010 16:29

Hudební dobrovod na první pohled jednoduchá věc, ale z pohledu časového je to organizační pohroma :-). Musí to fungovat tak, co dohraje jeden kytarista, hned nabíha druhý, a není čas tam něco zapojovat, jako třeba u kapel půl hodiny....to musí frčet, a různý komba nebo krabičky to je problém, a u dvojic se to násobí....do teď to bylo, že si měnili jen šňůru a mělo to spát, lidi byli ve varu. Tohle se teď bude muset vyřešit .... uvídíme, nějak se s tím popereme. Asi dvě komba vedle sebe nebo dvě mini "podia". :-).

Díky za slova Jackiesovo co chápe jaká fuška je ta organizace :-)

rastis

Příspěvek od rastis » 29 lis 2010 16:53

Vrsak píše:...je fakt sola se dnes moc nenosí, druhá věc, minimálně tady je málo kdo, kdo by se mohl rovnat s modrým kytaristou.....možná z toho videa to není vidno, ale já u toho byl i v reálu, a říkám s přehledem, že je v té lepší horní půlce české scény...
sola sa dnes nenosia, lebo v 80tych rokoch sa zasolovalo na 30 rokov dopredu :) okrem toho, dnes je strasne vela muzikantov a gitaristov (celosvetovo, nie len u nas), ktorym sa az tak velmi nechce cvicit, takze situacia, ze sa sola moc nenosia im dost vyhovuje :)

ale zase si nemozem odpustit...

zrovna tento typ gitaristov mne osobne trochu leze na nervy a tento konkretne okrem excelentnej techniky sa v ostatnych veciach este trochu hlada, ale skus si ho porovnat s tym Tvojim spominanym "modrym gitaristom":

http://www.youtube.com/watch?v=Hh1jHtPPu2Y

ja tohto chalana vobec nepoznam, ani som o nom nepocul, ale dnes je tolko moznosti ako na sebe pracovat, ze takychto mladych technickych gitaristov su mraky a kedze Cesko je 2x take velke, tak u Vas ich musi byt 2x tolko, ako u nas...

komasix

Příspěvek od komasix » 29 lis 2010 16:56

...ty hele já to opravdu nemyslim špatně a je super že se sehnal sponzor a nadšenci co tohle dokázali ve svym volnym čase zorganizovat, ale...
já se na to video kouknul ještě jednou a vydržel sem to celý, ale to fakt neni možný. Neni tam ani náznak nějakýho nápadu a cítění (v tý ukázce/pro mne) jedinej náznak techniky BMO má ten týpek co nic nevyhrál. Ty jo fakt tohle bych zahrál snad taky a to fakt nejsem kytarista spíš takovej všebrnkal. Já spíš myslim že si někdo z nás dělá prču a nebo ne? Já se na koncertech fakt s takovejma kytaristama nesetkávám, snad vyjma koncertu který občas zvučim, ale spíš v rámci takovejch ultrazačátečnickejch soutěží co jsou v plzni (MŮZA) jako že kapela "Nukleotic" z Ejpovic má první koncert... jinak se omlouvám ale nedalo mi to...
EDIT: a chápu že jsou styly kde se nesoluje a neznamená to že ten kytarista neni výbornej ale tady exhibujou lidi co maj pocit že by se na kytaru zjevně solovat mělo...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 29 lis 2010 17:23

rastis: hele ja bych nerekl, ze se dnesnim kytaristum nechce cvicit. Staci se podivat na blbej youtube a najdes tam obrovsky hromady 15letejch kluku s ohromujici technikou, co zahrajou tintiliony not za vterinu, ale je to jedno jako druhy, chybi tomu napad a feeling.

rastis

Příspěvek od rastis » 29 lis 2010 17:44

Kermitak píše:rastis: hele ja bych nerekl, ze se dnesnim kytaristum nechce cvicit. Staci se podivat na blbej youtube a najdes tam obrovsky hromady 15letejch kluku s ohromujici technikou, co zahrajou tintiliony not za vterinu, ale je to jedno jako druhy, chybi tomu napad a feeling.
ja som to myslel trochu s nadsazkou :). tecnickych doslova deti je naozaj plny youtube... ale zase je fakt, ze dnes s uspechom hraju na gitaru v kapelach (aj uspesnych) aj taki gitaristi, co by si napriklad pred 20-30 rokmi so svojou poslabsou technikou nemali moc kde zahrat... co nijak neodsudzujem, len konstatujem...

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 29 lis 2010 19:13

To je v pohodě...nikdo z vás včetně mně to nemyslí špatně. Prostě jsme různí a každý to vidíme trochu jinak. Je pravda Ti co tam hráli jsou mladí a ještě tzv. hledají svojí osobitost. Jinak co se týče originality neznám žádnou kapelu, která by se tím v čechách mohla honosit. Vždy jsou to nějaké silné vlivy většinou ze západu, ale to jest normálně, jakožto malá to země Čechy jsou. Možná kecám, asi jsou :-).

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 29 lis 2010 19:15

Jinak Ti s tej gitarády sú dobrý....trocha mi ta vadí, že to je vlastně hraje jako kapela....ale to přesouvání scény "plachty" je dobrý nápad. Nějak takhle se to musí řešit, aby to běželo.

rastis

Příspěvek od rastis » 29 lis 2010 19:27

vsak ale v kapele sa ukaze, co v kom je... nasucho vysivat dokaze kde-kto, ale dobre zasolovat do slapajucej kapely je o nejake tie triedy vyssie...

vo vymene kapely by som nevidel ziadny problem. standardne sa hra na jedni nazvucene bicie a basovy aparat a kazdy gitarista si moze doniest svoj zosik alebo efekt a cela ta vymena s preskupenim zostav aj s prezvucenim noveho git. aparatu nemoze zobrat viac, ako 10-15 minut, co si akurat kazdy stihne odskocit na pivo / cigu / hajzel :)

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 29 lis 2010 20:42

Když zkoušel Petr Janda kytaristy tak jedině na sucho, neboť takle nejlépe poznal kytaristu...a Ti co neměli třeba rytmus ikdyž fajnově hráli tak hned vyhodil. Kabela to vždycky zamaskuje, podržítě Tě a čím více hráčů hraje tím je to ještě více...pak je to více umění kapely než hráče. To je pak stejně exhibice kapel, ale to už tu je třeba ta Múza.

Koukal jsem na tu Gitarádu a když jsem tam viděl člověka z Muzikusu s kterým jsem byl ve spojení při G1, tak je mi jasné jak vlastně tento první ročník Gitarády vznikl. G1 co jsem zorganizoval byla jako jejiná a první svého druhu a proběhla v dubnu tohoto roku a ta jejich na podzim i podle vylepšení, které jsem již avízoval na stránkách od jara.

I když mi teda kluci okopírovali myšlenku a měli na mega ceny, tak je to někde jinde, jejich pojetí je takové nudné a zdlouhavé...atmosféra povadlá, jak před porotou na konzervatoři. U nás je to spíše o show, živé atmosféře, akce musí běžet a mít říz, a na to mi stačili tihle kytaristi. Jinak nic proti učinkujícím na Gitarádě, Ti byli víteční, ale mohli jim to více oživit bezprotředním komentátorem a také osvětlením, které bylo opravdu sterilní..a taky jim tam dotlačit lidi....prostě atmosféru...někdo jste určitě viděl ty showmany bez kytary....tak nějak je to u nás.

Prostě když už někdo kopíruje a má pořádný prostředky, tak ať to dělá pořádně a nebo ať raději věnuje prostředky tomu co opravdu ví jak na to, jinak je to zase jen nuda.

No nic trochu jsem se nechal unést při pohledu na videozáznam z gitarady.sk

rastis

Příspěvek od rastis » 30 lis 2010 19:09

Vrsak píše:...
Prostě když už někdo kopíruje a má pořádný prostředky, tak ať to dělá pořádně a nebo ať raději věnuje prostředky tomu co opravdu ví jak na to, jinak je to zase jen nuda....
uz som nechcel reagovat, kedze su mu vsetky podobne sutaze pravdupovediac lahostajne... Gitariada ako gitaristicka sutaz sa par razy v Bratislave odohrala uz v 80tych rokoch. 2 alebo 3 rocniky tejto sutaze prebehli aj v Cesku (tusim v Prahe ? ) v polke 90tych rokov. tento rocnik 2010 co som z neho poslal videa zorganizoval chalan, co sa priamo 2 rocnikov tej ceskej z 90tych rokov zucastnil, jeden rocnik dokonca vyhral (a druhy rocnik vyhral zase iny chalan tiez od nas z BA - terajsi ucitel toho mladeho z prveho videa, co som dal)...

ono je to samozrejme cele jedno, ale ked uz pises o tom kopirovani, tak som musel dovysvetlit, ako to bolo naozaj... a ze chalani k tomu zohnali aj nejakych sponzorov je dalsia vec, vsak super - to im treba vycitat ?

ja nechcem nikoho nijak zhadzovat, len som napisal, ako na mna posobilo video, co si daval. to je cele... ako posluchac (a aj ako gitarista) si vzdy radsej vypocujem gitaru v kapele ako gitaristu samotneho (lebo takeho mam dost a dost uz len ked seba pocuvam pri cviceni :) ).

este jeden z mala gitaristov, co ma vie dostat aj sam je tento :)

http://www.youtube.com/watch?v=NRnXiHGQBSs
http://www.youtube.com/watch?v=PLp9NQd_ ... re=related

Wohma

Příspěvek od Wohma » 30 lis 2010 19:17

Jojo, Phil X je nehorazny zvire :D Dost me prekvapilo, ze mu je uz 44, vypada mnohem mladis.

peteness

Příspěvek od peteness » 30 lis 2010 19:30

trapák

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 lis 2010 20:36

Wohma píše:Jojo, Phil X je nehorazny zvire :D Dost me prekvapilo, ze mu je uz 44, vypada mnohem mladis.
Je vybornej, taky ty videa obcas sleduju. Proste ty kytary umi prodat :)

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 01 pro 2010 10:51

ono je to samozrejme cele jedno, ale ked uz pises o tom kopirovani, tak som musel dovysvetlit, ako to bolo naozaj... a ze chalani k tomu zohnali aj nejakych sponzorov je dalsia vec, vsak super - to im treba vycitat ?
Jedno to je, jen jsem měl potřebu se ozvat, když jsem viděl toho člověka a ty časové souvislosti. Sponzory určitě nevyčítám, to je super...jen si myslím, že z takových prostředku si mohli dovolit mnohem záživnější show. Toto bylo bez duše - prostě blbě okopírovaná myšlenka :-).

Odpovědět