G1 Kytarová show - pokračování - vítěz znám

Informace o vašich akcích a koncertech
Vrsak

G1 Kytarová show - pokračování - vítěz znám

Příspěvek od Vrsak » 28 lis 2010 13:25

Vy co jste sledovali první díl a tipovali vítěze můžete nyní zjistit jak daleko jste byli. Abych pravdu řekl, většina z vás jste tipovali správně :) Záznam z kytarové show - jediné svého typu v Čechách
http://www.meditime.cz

Cyril

Re: G1 Kytarová show - pokračování - vítěz znám

Příspěvek od Cyril » 28 lis 2010 17:44

Dobra onanie :) Vyherce vypada vcelku charismaticky, mohl by bejt idol divcich srdci :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 lis 2010 19:09

To se rozhodovalo na zaklade tech onanii, nebo tam nekde mimo zaznam i ukazovali, jestli dokazou hrat na kytaru? :]

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 29 lis 2010 06:42

Ač elektrokytarista, musím uznat, že el. kytara sama o sobě je fakt parodie na muziku, když člověk není Metheny, Di Meola, nebo Mc Laughlin.

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 29 lis 2010 08:39

Byla tam normální porota složená z kytaristů. A kytaristi hráli tak jak jsou na to záznamu - toto je trochu sestříhané :-). Ale jestli zná někdo lepší, at je dotlačí do dalšího klání :-).

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 lis 2010 09:30

Vrsak: tady se nemluvi o technicky vyspelosti tech kytaristu, ale o zpusobu prezentace, o tom, ze takhle vyrvany z kontextu pisnicky to pusobi mozna trosku smesne (taky hraju na kytaru, mimochodem... spatne)... ale zase na druhou stranu me nenapada, jak jinak to udelat... mozna kdyby si pripravili skladby i s kapelou, ve kterych by se vysvihli...? U tech pidlikani vynikne, jak moc jde v hudbe o ty "mezery mezi notama"... ale nevideli sme to, jen sestrihanej klip, takze sorry za rejpani... super, ze se akce povedla. Kolik se zucastnilo soutezicich? A koukal sem dobre, ze na konci byla i jedna holka?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

rastis

Příspěvek od rastis » 29 lis 2010 12:21

to bola co za sutaz ? pozrel som do polky a nebol tam zatial nikto, kto by hral pekne alebo aspon technicky. krive, kostrbate, zly zvuk... alebo som to nepochopil ? ak to bola prehliadka zaciatocnikov, tak sorry, berem vsetko spat.

u nas bola nedavno nejaka takato sutaz, vyhral to tento 14 rocny chalan:

http://www.youtube.com/watch?v=OOIzbMrUr3o

Wohma

Příspěvek od Wohma » 29 lis 2010 12:49

rastis: Prijde mi to jak vykradene od Bucketheada (minus ty jeho ultrarychle behy)... Ale nektere licky jsem v tom uplne poznaval. Ale umi paradne, jak dlouho uz hraje?

rastis

Příspěvek od rastis » 29 lis 2010 13:08

Wohma píše:rastis: Prijde mi to jak vykradene od Bucketheada (minus ty jeho ultrarychle behy)... Ale nektere licky jsem v tom uplne poznaval. Ale umi paradne, jak dlouho uz hraje?

myslis toho mladeho Adama ? hra kratko, tusim 2-3 roky, kym bude mat vlastny ksicht a vyraz, tak este par rokov prejde. ale uz takto zneje velmi dospelo, ma dobry ton, aj pekne intonuje. zatial z neho pocut predovsetkym jeho ucitela, ale cim viacej muziky si sam napocuva / nastuduje, tym bude pravdepodobne aj jeho hra osobitejsia.

komasix

Příspěvek od komasix » 29 lis 2010 15:17

...nechci rejpat ale to puvodní video je opravdu spíš do haluzoidních, myslim že to nikdo nemůže myslet vážně. Ten rastisuv odkaz už je jiná káva...

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 29 lis 2010 15:37

A tak normální záznam na ukázku pro představu jak to probíhá, kvalita v rámci možností. Jinak tam se mohl hlásit kdo chtěl a kdo měl odvahu. Bohužel mnogo kytaristů se schovává za rachot bicích, a kdyby měli být slyšel, tak raději prodají kytaru. S ohledem na koncerty co jsem viděl, tak s přehledem tento vzorek kytaristů je ta lepší půlka v naší republice.

Jinak beru audiozone by mělo býti kritické z toho více profesního úhlu. Tady šlo spíš než o soutěž tak o šou, trochu okořenit nudné koncerty, a to se určitě podařilo, lidi to bavilo. To víte trochu už lezou na nervy koncerty, kde hrajou tři kapely, všechny ten stejný nátěr co zrovna frčí a člověk slyší jen mlácení bicích a hučení zvuků.

Vrsak

Příspěvek od Vrsak » 29 lis 2010 15:43

Cyril píše:Vrsak: tady se nemluvi o technicky vyspelosti tech kytaristu, ale o zpusobu prezentace, o tom, ze takhle vyrvany z kontextu pisnicky to pusobi mozna trosku smesne (taky hraju na kytaru, mimochodem... spatne)... ale zase na druhou stranu me nenapada, jak jinak to udelat... mozna kdyby si pripravili skladby i s kapelou, ve kterych by se vysvihli...? U tech pidlikani vynikne, jak moc jde v hudbe o ty "mezery mezi notama"... ale nevideli sme to, jen sestrihanej klip, takze sorry za rejpani... super, ze se akce povedla. Kolik se zucastnilo soutezicich? A koukal sem dobre, ze na konci byla i jedna holka?
Tady to bylo jen o tom čistě solo jen na kytaru. Je zajímavý, že nejsi jedinej, kdo by tam bral i ten doprovod. Z tohoto pohledu budou v druhém ročníku změny viz. zde, aby se vyšlo vstřici více možnostem:

http://www.meditime.cz/G2.html
Jinak já třeba samotná sola mám rád. Např. na koncertě Metallica, když zahral solo Hammet pak Kirk a Lars - každej sám a bylo to pěkný rozptýlení. Tohle solování je taky taková vsuvka koncertu. To video je tom, ukázat jak to probíhalo...musel jsem to sestříhat na minimum a vybral jsem jen to "poslouchatelné" z mého pohledu :-)

jackies

Příspěvek od jackies » 29 lis 2010 15:48

Hudební podklad by určitě příště hodně prospěl. To je bez debat.
Já oceňuji snahu a práci vůbec něco takového zorganizovat.

rastis

Příspěvek od rastis » 29 lis 2010 16:07

Vrsak píše:... S ohledem na koncerty co jsem viděl, tak s přehledem tento vzorek kytaristů je ta lepší půlka v naší republice....
prepac, neber to v zlom, ale asi chodis na velmi zle koncerty, pretoze bez stipky rypania alebo negativizmu - hento co si dal to video, tak fakt velke zaciatocnictvo / amaterizmus, uplne cele vo vsetkom...

peteness

Příspěvek od peteness » 29 lis 2010 16:12

btw ad hudebni podklad, staci vzit sebou maly looper, nejlip BOSS RC 2. Je to bezvadna vec, jednoducha, s drum loopama. Sam vlastnim a na nacvik sol je to perfektni a pusobive. Viz tohle reklamni video, ta posledni 1/3 je krasna.

Odpovědět