Jarre O2 Arena

Informace o vašich akcích a koncertech
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 lis 2008 10:47

chalambros: No Kraftwerk...oni tam shcválně stojej jako prkna se čtyřma noťasama...nevim, jestli bych to musel vidět ;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 lis 2008 11:19

Jindy2 píše:A měl jsem i takový pocit, že ty mašiny nějak krměj automaticky přes midi, protože na ty pasáže, co se tam hrály, se mi zdálo, že i ti ostatní málo hejbou rukama na klaviaturách, nevim, oni tam byli poschovávaní.
Dyt tam mel sekvencer velkej jak almara :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 lis 2008 11:23

Kermitak: Nj, já těm starejm synthům nerozumim :oops: bych to ani nezvládnul zapojit :) Ale některé věci mu teda automaticky jely...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 14 lis 2008 11:27, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 lis 2008 11:26

Ja taky ne ;) Ale v tom videu co mel na dvdcku ukazoval, na jaky masiny ty koncerty hraje a obrovskej sekvencer tam mel a mel jsem pocit, ze jsem ho videl i na podiu. Ale ruku do ohne bych za to nedal.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 lis 2008 11:29

Máš to dvdčko? Co to je zač?

Já viděl akorát video na YouTube, kde předvádí všechny ty synthy...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 lis 2008 11:43

Na youtube to taky nekdo dal a bylo to i tady myslim, chodi po pokoji a ukazuje vsechny ty masinky. Jmenuje se to myslim "live in your living room".

Settler

Příspěvek od Settler » 14 lis 2008 13:11

Jindy2 píše:chalambros: No Kraftwerk...oni tam shcválně stojej jako prkna se čtyřma noťasama...nevim, jestli bych to musel vidět ;)
Bohuzel.. kolikrat jsem uz premyslel nad tim, co lidi na jejich akcich delaj.. ja bych tam asi usnul nudou.. :(

LUPO

Příspěvek od LUPO » 14 lis 2008 16:54

live in your living room cd+dvd+dvd 3D. me prislo ze kdyby to co tam predvedl on predvadel kdokoliv jinej tak dostane rajcetem do hlavy.Opravdu bomba to muselo byt ve sve dobe x let zpet. Zajimavy bylo to naklaneci zrcadlo nad kapelou. U prvnich 2-3 songu sem si rikal boze to bude celej koncert takhle jen s tema lampama? a pak se to nastesti prekvapive rozjelo.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 lis 2008 17:08

jj, zrcadlo dobrý, ty lampy co svítily potom různobarevně na synthy byly fakt hodně dobře vymyšlený, jak se to měnilo a přepínalo...nepřeplácané to bylo, hodně vkusné...

jasně, že kdyby to předváděl někdo jinej, tak ho lidi asi vypískají, ale Jarre je prostě Jarre, on si tohle turné mohl dovolit takhle pojmout...jak říkám, já jsem dostal to, co jsem čekal a i trochu víc, protože ty skladby nebyly pojaté tak, jak je znám...
mohl tam dát i Oxygene 7-13, říkal, že to tam chce dát a pak se na to vykašlal...chtěl jsem slyšet Oxygene 8, ale bohužel, no stejně jsem si jí pouštěl celou cestu na koncert ;)

oxygene 8 kdyžtak tady - mě se líbí tahle víc, než ty věci, co tam hrál...

LUPO

Příspěvek od LUPO » 14 lis 2008 17:26

videl sem hodne lidi co v polovine odesli protoze to nerozdejchali...

Merlin

Příspěvek od Merlin » 14 lis 2008 17:29

Jindy2 píše:jj, zrcadlo dobrý, ty lampy co svítily potom různobarevně na synthy byly fakt hodně dobře vymyšlený, jak se to měnilo a přepínalo...
V tom zrcadle bylo mmch perfektne videt co kdo hral, coz je zaroven odpoved na jeden z tvych prvnich prispevku...
Jindy2 píše:...jasně, že kdyby to předváděl někdo jinej, tak ho lidi asi vypískají, ale Jarre je prostě Jarre, on si tohle turné mohl dovolit takhle pojmout...
Mylis se, a to tak ze velmi!

V soucasne dobe drtiva vetsina obzvlaste elektronickych kapel a muzikantu jen "predstira" ze neco hraje, mnohdy navic dosti smesne; ani Jarre nebyval pri svych megakoncertech vyjimkou; sice mel na podiu mraky nastroju, ale temer vse bylo "predtoceno" a delal jen show.

Tento koncert byl prave jedinecny tim, ze vsechny nastroje jely nazivo, at uz byly hrany muzikanty ci je pohanely sequencery :idea:

Osobne uz mam plne zuby modernich kapel, ktere na podiu na nastroje jen "predstiraji" a maji vse predtoceno na HDD v notasu :evil: Takove show je zajimave jen pro blbce...
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

LUPO

Příspěvek od LUPO » 14 lis 2008 17:35

tohle nemuzes srovnavat. jarremu se vyplati na podium natahat kramy za miliony protoze se mu to zaplati. Kdybys jako mala ceska kapela mel mit na podiu nastroje za mega a dostat 5000,- za koncert tak je taky pohodlnejsi a levnejsi tam mit ten HDD v notasu..a hlavne lidem je to uplne jedno a tem co to neni jedno staci nakecat ze jarre jede nazivo...ze tomu tak je nebo neni se stejne nikdy nedozvis...mimochodem, pri tak obrovskym poctu analogu na podiu, je vysoky riziko, ze se ti neco pokazi, neverim tomu ze by to nemeli jakkoliv jisteny "jinak" :) ono to predstirani, ma jeden zasadni duvod...98 procent soucasnych "hudebniku" neumi vubec hrat :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 lis 2008 17:44

Merlin: ono to hraní z HDD a předstírání, že něco dělám, není pro blbce, ale pro lidi, co tomu nerozumějí - což je většina lidí, co poslouchá hudbu...a jak píše LUPO, ono se to finančně vyplatí...a taky když támhle někdo něco nakliká omylem v piano-rollu myší, tak se to nemusí v reálu dát vůbec zahrát...

já samozřejmě vím, že tím byl tenhle koncert unikátní a jenom proto to mělo smysl dělat...Jarre sám řekl, že by to mohl prostě pustit z notebooku a hotovo, ale to by pak nemělo vůbec smysl...

jinak to zrcadlo jsem pravda nesledoval pořád, ale byl jsem dost blízko a sledoval spíš pořád Jarreho a co jsem viděl YouTube videa, tak tam hrál na keyboard mnohem mnohem víc...tady fakt akorát kroutil většinou knobem a pouštěl efekty...což jsou věci, které by podle mě měli dělat ty asistenti a ne on...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 14 lis 2008 18:56

Settler píše:
Jindy2 píše:chalambros: No Kraftwerk...oni tam shcválně stojej jako prkna se čtyřma noťasama...nevim, jestli bych to musel vidět ;)
Bohuzel.. kolikrat jsem uz premyslel nad tim, co lidi na jejich akcich delaj.. ja bych tam asi usnul nudou.. :(
Mein Got! Byl´s někdy na Kraftwerk live?

Já jsem si třeba při tomhle celkem slušně zaskákal: Zejména druhá polovina toho videa je vyloženě nakopnutá ;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 14 lis 2008 19:00

toto je prijemne videjko, tu prezmenu hra celu skladbu sam :)

[flash=512,380]http://www.youtube.com/v/0kQEvGmnkCQ&hl ... 0&border=1[/flash]

Odpovědět