Jarre O2 Arena

Informace o vašich akcích a koncertech
Jindy2

Jarre O2 Arena

Příspěvek od Jindy2 » 13 lis 2008 23:22

Právě jsem se vrátil z koncertu Jarre Oxygene co byl v O2 Areně. Pocity mám smíšené. Opravdu to mělo starý analogový zvuk a když Jean hrál, dělal i drobné chyby, bylo slyšet, že je to live. Jenomže, on hrál hodně málo. Většinu času spíš jel ten jeho doprovod a Jean se soustředil akorát na pouštění efektů, případně tajtrdlíkoval u nějakého pitch-shift nebo cutoff a dělal, že je to jako hrozně složité, zbytek jel sám od sebe. Je fakt, že v jednu chvíli dával v té jedné skladbě melodii přes pitch-kolečko, ale neznělo to kdovíjak úžasně, stejně jako ten theremin to bylo všechno kakofonní až běda. Ale takový je charakter těch skladeb a slyšet to naživo mě jen spíš utvrdilo v tom, že to není tak úžasné, ale je nutné to slyšet z těch mašin. Hlavní věc, co mě zklamala bylo, že Jarre hrál na keyboard jen tak v 10% koncertu.
Jinak jsem od Oxygene nečekal super hyper zvuk a nedočkal jsem se ho, ale překvapilo mě, že to nebylo tak zlé, ačkoliv O2 Arena nepřispěla k dobru. Nakonec přímo u pódia to alespoň bylo lepší, nějaké celkem slušné bedny připojené TRS kabely člověku mlátily přímo do hlavy, slušný. Jen mě mrzí, že jsem si nepodal s Jeanem ruku, bylo to o 10 cm ;) Ale co, zase se z něj neposeru :)

Celkově je to prostě vzpomínkové turné no, nelze čekat zázraky, je to přehlídka těch synthů, které ale bohužel Jean už u nás v Praze neovládal tak sběsile jako kdysi, bylo vidět, že se zbytečně nenamáhá a rozjede se jen, když sám chce. Tak je mu 60 no...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 13 lis 2008 23:42, celkem upraveno 3 x.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 lis 2008 23:25

Tak to jsem zas neco prosvih :)

Celkem kriticke k mistru vsech synthu.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 13 lis 2008 23:31

Ono to spatne nebylo, jen jsem videl, ze vetsinu casu vubec nehral, jen mackal/spoustel nejake efekty. V tehle chvilich jsem si rikal, ze si dela asi prdel. Ne, ze by v tech jeho starych skladbach nebylo treba ty efekty poustet, ale on si ty pasaze vylozene vybiral z pohodlnosti a pak presel na krouceni s cutoff.

Jako ano, bylo krasne videt krale synthu obihat kolem tech starejch mohykanu, bylo to zajimave, ale proste mi prislo, ze to nema energii, ze on se nesnazi. A on to beztak rikal sam, ze to bere jen jako vzpominkovou komorni akci, nesnazil se nijak zaujmout, nic a bylo to videt no, to mi asi trochu vadilo, ale cekal jsem to celkem.

Zklamalo me hlavne to, ze jsem chtel videt mistra hrat a on skoro nehral no...ale kdyz hral, stalo to za to, to se musi nechat, to byl supr zazitek - ackoliv se mi pak chvilema zdalo, ze se ty synthy uplne rozjidej a tak je typek co sedel u mixu vypnul a presel na jinou skladbu....to byl vubec celkem zajimavej efekt, kazda skladba koncila v kakofonii zvuku z tech syntu a pak prisla dalsi, uz cista - je skvele, jak to dokazal udelat, protoze tam nebyl v retezci comp, to az jako mastering dohled, mixaz nebo co ja vim...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 14 lis 2008 11:06, celkem upraveno 1 x.

LUPO

Příspěvek od LUPO » 14 lis 2008 00:04

me to straslive zklamalo....cekal sem asi mnohem vic...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 lis 2008 00:12

LUPO: čekal jsi moc....já věděl, co od toho čekat, tedy přehlidku předpotopních synthů, Jarreho a pár jeho slavných skladeb a nic víc...tohle turné je celé takové, stačí kouknout na YouTube a ostatní koncerty...Oxygene turné je prostě jen vzpomínmková akce no...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 lis 2008 00:14

no som zvedavy .. cakam od toho presne co pisete .. takze dufam ze nebudem sklamany :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 14 lis 2008 00:25

ze by Post Mortem ?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 lis 2008 00:26

čekej asi to samé, co píšu...Jarre si prostě vyjel na turné se svým 30 let starým albem, hraje ho na orig. synthy a celou dobu je dominantou podium plné těch synthů...u nás sice sám nehrál většinu věcí, seděl jsem 10m od něj, tak jsem mu viděl pod ruce, ale třeba jinde bude hrát víc sám...ale show předvede, vizuální moc ne, budou to pouze živé záběry na Jarreho - což pro mě show byla...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 14 lis 2008 00:48

Hmm, tak me to docela pobavilo (zvlast "prekladac" Martin, co vubec nezvladal prekladat :)
Ale vazne - libila se mi atmosfera, mozna by tomu vic slusel nejaky klub, ale vkusna hra se svetly a barvami a do toho ty stare atmosfericke plochy + obcas nejaky ten sum, skvrkani a psoukani tech veteranu (prece jen to na nich bylo zvukove znat), to bylo neco, co me prijemne naladilo. Pravda slabsi chvilky byly taky a obcas se jim nejaka z tech krabic rozladila ;], ale zklamany nejsem.
Jinak "samo" mu to fakt nehralo, mel tam 3 muzikanty a sekvencer + nejakou podezrele moderni dvouslapku, kterou tipuju na loop sampler, ale je to jen tip (ovsem skutecne funkce by me fakt zajimala).
A Jindy - nediv se ze furt tocil cudlikama, ty zvuky proste v nahravce jsou a kdyby netocil on, musel by za nej tocit nekdo jiny, to je holt analog no ;)

Merlin

Příspěvek od Merlin » 14 lis 2008 01:01

Ja jsem si to uzil nadoraz a nejvice to, ze jsem byl na koncerte se svym klukem (11), kteremu bylo v dobe, kdy jsem Jarrea poprve spatril nazivo ve Frankfurtu a Praze v roce 1997, jen nekolik mesicu. Panta rei! :-)
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

matucha

Příspěvek od matucha » 14 lis 2008 02:36

pro me tohle nikdy nebylo nic, co by me nejak bralo, ale kdyz si to procitam, tak me nejak nepride, ze bych mel ocekavat vic jak krouceni par parametrama... vic nez o to by mi slo asi o atmo a mozna nejakej dobovej detail ve zvuku...

Settler

Příspěvek od Settler » 14 lis 2008 04:26

Souhlas s matuchou.. nevidel jsem ho teda nikdy nazivo, ale z koncertnich DVD jsem mel dycky takovy pocit, ze si hraje na to, jak hraje.. pro me odjakziva strasne plytky zvuk s naprosto minimalistickymi skladbami, ktere jsou opravdu 20-30 v minulosti.. i na tech koncertnich DVD jsem nikdy nevidel nic jineho, nez bezzube krouceni se dvema cudlikama, na tvari potom vyraz strasne nadupaneho muzikanta.. proc je kolem nej takovy legendarni opar nevim.. ac to zni mozna az moc kriticky, pro me nikdy nic vyznamneho nedokazal (samozrejme si ale uvedomuji, ze to v pravekych dobach brali lidi asi jinak no)..

charalambos

Příspěvek od charalambos » 14 lis 2008 06:15

jedinyho, koho bych z tehle "ikon" el. hudby chtel videt , jsou kraftwerk, ty uz sice rezignovali na nastroje a maj tam 4 notasy, ale aspon nedelaj, ze "preludujou" - jinak co se krouceni 2 cudliku tyce, tak minuly tyden jsem fakt ujel na the presets - mely tam 2x korg MS -20, zivy bici, xylofon a kontroler s vocoderem, ale vytahli z tohodle minimalniho setupu maximum, energie tri prdele, super hudba... a mimochodem 2. den me na florenci zastavil jeden jejich clen :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 lis 2008 10:36

no pred casem jsme neco podobnyho probirali s Kermitakem a Matuchou u piva a me napadlo prohlasit, ze Jarre zacal masivne pouzivat syntaky a Vangelis na nich zacal delat hudbu:)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 14 lis 2008 10:40

Kermitak: Jo, překladač Martin, ten byl nejlepší :) Naštěstí to radši celkem rychle vzdal ;)

Já vim že mu to samo nehrálo, hráli to za něj ti ostatní. Mě akorát přišlo, že on dělal dost jednoduché úkoly. Třísknul do kláves pro přehrání efektu nebo kroutil jedním knobem. Chtěl jsem spíš vidět jak hraje na klávesy a to hrál prostě dost málo, já ho sledoval zblízka, teda i na tom plátně. Měl jsem výhled i na tu sekci kde to mixovali na kompech, tam týpek furt čuměl do ekvalizéru nebo mixáku, nevim co se tam dělo, tam byla tma.

A měl jsem i takový pocit, že ty mašiny nějak krměj automaticky přes midi, protože na ty pasáže, co se tam hrály, se mi zdálo, že i ti ostatní málo hejbou rukama na klaviaturách, nevim, oni tam byli poschovávaní.

Hra se světlem byla zajímavá a vkusná, to je pravda. Jarre říkal, že chtěl komorní prostředí. Ale pro něj není komorní prostředí klub, ale takováhle hala ;)

Odpovědět