OSX El Capitan

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Ivo »

Pytkin: zminoval jsi že je nějaký postup jak z flashky nainstalovat Yosemite na čistý disk, můžeš prosím poradit jak to přesně udělat (jak dostat yosemite na flashku atd.)

Díky

Edit: našel jsem tohle: https://support.apple.com/cs-cz/ht201372 jdu to zkusit

Uživatelský avatar
hombrefeo
Příspěvky: 3632
Registrován: 25 čer 2009 23:19

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od hombrefeo »

pouzij toto, jde s tim samozrejme instalovat na jakykoliv mac...
http://www.tonymacx86.com/yosemite-desk ... ed-pc.html
Naposledy upravil(a) hombrefeo dne 10 pro 2015 11:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Pytkin »

Ivo : ano ten navod by mal byt OK ..

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Ivo »

Ještě jsem udělal jednu věc: formátoval celý disk, nainstaloval kapitána načisto. Přidal složku Mail, která v předchozí verzi kapitána byla plně funkční - a to samé: upgrading your email database a zamrzlé navždy.

Ať se na mě Apple nezlobí, ale tohle už je moc !! To jsou neschopní amatéři, kteří na to kašlou a jediná pointa jsou prázdné vznešené kecy na Keynote. Pokud udělají update, u kterého přestane fungovat základní aplikace (mail) - a nejen mně, viz thready se stejným problémem, apple support je k ničemu - měli by ty lidi bud vyhodit anebo to celé zabalit ...

Zkusil jsem znovu i ten celý postup s permissions, terminálem atd. žádný efekt

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2909
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od demsky »

Preco vlastne pouzivas Mail? U mna to bol vzdy shit, ja mam teraz Yahoo mail, ale ked som mal vlastne domeny, tak som pouzival Mozilla Thunderbird ten bol celkom v pohode ci uz na Macu alebo na PC.

Co sa tyka updatu OSX tak ja mam stale 10.9.5 a nemam problemy v ramci OSu (skor ma sere Adobe ale to je ina kapitola), uz som videl Yosemite aj tento novy El Capitan, ale zatial nevidim objektivny dovod preco updatovat.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Pytkin »

Mne Mail vyhovuje a nemam dovod pouzivat iny ..

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Ivo »

Tak jsem se naštval, vymazal disk, nainstaloval yosemite, dal zpátky všechny maily, které jsem měl souběžně v Airu, složky atd (přišel jsem jen o odeslané maily za cca 3 týdny což je pohoda), všechno hned funguje a zobrazuje se normálně jak má, mail drop nabíhá okamžitě, takže ať s tím kapitánem jdou někam mnohem dál než k šípku ...

( mailbox SENT vyexportovaný z kapitána má 22 GB ale při jeho importu se pak zobrazí jen 100 mailů z ledna 2015 a nic jiného, a to i v Mail kapitán, prostě je to totálně rozdrbané a k ničemu)

Druhotné projevy: Yosemite hned vidí studiový počítač v síti a připojí se k němu (kapitán nevidí nic a člověk musí manuálně zadávat IP adresu aby ho našel a i pak se to odpojuje). Pathfinder funguje v Yosemite bez problémů. atd

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Kermitak »

To bude geopatogenni zona tam u vas ;)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Ivo »

To je asi potom geopatogenní všude :wink: , protože tenhle problém (zamrznutí při "upgrading Mail database") se řeší v x diskusích po celém světě a většinou neúspěšně ...

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

OSX El Capitan

Příspěvek od Kermitak »

Ja mluvim o tom, ze jakmile ma nekdo nejakej problem, ty ho mas taky plus deset dalsich. Pritom vetsina lidi nema vubec zadnej problem, ta "hromada" lidi na netu je jen nepatrnej zlomek uzivatelu... :)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Ivo »

Zajímavé potom že Apple vytváří konkrétní návody jak řešit zmíněné situace ("upgrading mail database" atd.) - i když ty řešení nefungují. Ono si stačí dát do Googlu "El Capitan Mail problems" a až tak vzácné a zlomkovité to asi není :wink:

Dobrá zpráva je že v Yosemite všechno funguje jak má.

Nedobrá zpráva je že volat na Apple support je totální ztráta času bez jakéhokoliv výsledku ... (to už jsem si ověřil mnohokrát)

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Stan »

S tim Costumer Support s tebou naprosto souhlasim, ale to je problem vetsiny firem. Na tuhle praci jsou najimani lidi ktery v podstate nemaji zkusenosti s danym produktem a dostanou jen skoleni a osnovy kam se maji podivat kdyz se nekdo zepta na dany problem. Nevim jak u jinych firem ale u Apple je vetsina Supportu provadena lidmi kteri pracuji z domova takze i pripadna konzultace s kolegy odpada. Dalsi problem je v tom ze tahle prace je dost psychicky narocna a proto je na techto pozicich dost velka fluktuace. Nejlepsi pro ziskani reseni pokud existuje jsou fora protoze tam vetsinou dostanes odpoved od lidi kteri s danym produktem pracuji na denni bazi.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Pytkin »

Ivo : ale ved kukni tu na fore .. ten problem mas len ty .. A je nas tu fakt velka kopa , ktory ten problem nemaju .. Takze neni to vseobecna vec , ale s niecim to suvisi .. Ci uz s tvojou karmou (lebo podla tvojich postov , mas casto provlemy s MACmi), alebo nejakymi inymi dovodmi .. Ale neni to komplexny problem ..

Co sa tyka supportu .. S tym nemam vobec ziadne skusenosti .. Ale v zivote som nevolal ani na microsoft podporu .. So vsetkym mi vzdy pomohl Yotune a Google .. Tam som nasiel vzdy riesenie ..

Uživatelský avatar
dog
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2013 00:01

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od dog »

Ivo, to bude asi karma..nebo co... :-) ...a měl bys pro Apple dělat testera...
..já tedy raději upgraduju OS jen když není zbytí...

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Ivo »

Pytkin: dej si do google "El Capitan Mail issues" (problems atd.) a snad toho do vánoc aspoň půlku přečteš :wink: Mám stejné problémy jako x dalších lidí po celém světě ... Pokud si myslíš že ty nemáš problém - zkus poslat 1GB přílohu v rámci mail drop ... a dej vědět ... Já ji z Mail Yosemite pošlu bez problémů ...

Mrkni sem a zkus udělat to samé v mail kapitán ...

http://www.savitamusic.com/links/pytkin.mov

Kromě toho pokud Apple zveřejní oficiálně postup jak řešit tyto problémy (např. https://support.apple.com/cs-cz/HT205331 ) tak asi tím veřejně přiznává že ty problémy existují a zdaleka ne jen izolovaně ? (jinak by se asi k tomu nepřiznávali)

Nemluvě o tom že v rychlém updatu kapitána se ve "what's new" zminovalo že to mimo jiné řeší problémy Mailu kdy se nezobrazoval obsah mailů (zůstávalo to prázdné) - to jsem dokumentoval o pár stránek dříve. Nebo že by to řešili jen kvůli mně ? :wink:

Odpovědět