OSX El Capitan

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Ivo
Moderátor

OSX El Capitan

Příspěvek od Ivo » 10 lis 2015 14:14

Nainstaloval jsem OSX El Capitan na MacBook Air (čerstvá instalace) a musím říct že je to zatím dost katastrofa. Předesignovali duhové kolečko a je to zatím hlavní téma provozu ... Safari se seká a zamrzává a nejhorší je aplikace Mail: dojde email, v levém sloupci vidím náhled a v pravém kde kde by měl být celý email není nic, ani po otevření samostatného okna mailu, nelze se na ten mail podívat. Teprve až za dlouhou dobu se něco objeví. Ale pak se znovu chci na ty maily podívat a je tam všude prázdno (kromě některých co se zobrazují). To je bláznivé - jak můžou něco takového vypustit ...

(podobně jako nejnovější iOS na mobilu - baterka se ted spotřebovává 2x rychleji na iPhone 6plus)

Kermitak
Moderátor

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od Kermitak » 10 lis 2015 14:23

Ivo ty jsi musel v minulým životě minimálně podpálit mraveniště :)
Jinak za mě fajn, je vidět že zapracovali, pár hnusnejch chyb zmizelo, akcelerace UI na GPU je fajn drobnost, opuštění paskvilu discoveryd je dobrej krok. Trochu mě štve SIP, ale naštěstí se to dá vypnout (dalo se to vyřešit líp, snad příště :)

msmucr

Příspěvek od msmucr » 10 lis 2015 14:29

Ivo píše: To je bláznivé - jak můžou něco takového vypustit ...
Oni musí, protože je září.. jako když jdou děti po prázdninách do školy.
A do dalších prázdnin to třeba částečně opraví a pak tu bude zase nová verze.. už teď se všichni těší, jak se to pak celé posune dál.
8) :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 lis 2015 14:32

Kermitak píše:Ivo ty jsi musel v minulým životě minimálně podpálit mraveniště :)
Problémy s mailem reportuje spousta lidí ... to nemá se mnou nic společného ...

Stan

Příspěvek od Stan » 10 lis 2015 15:00

Ivo problemy s mailem mi pomohlo vyresit tohle
https://miapple.me/fixing-mac-os-x-10-1 ... esponding/
Jinak jsem zkusil EC na Airu a hned sel z macka pryc. Nepsany zakon pockat 6 mesicu od vydani a pak zvazit instalaci se tady podle me vyplati.

dendy

Příspěvek od dendy » 10 lis 2015 15:00

ja som tez s kapitanom dost spokojny, rychlejsi ako mavericks, menej pamate zere, uz sa nestava ze bez dovodu vytazene CPU na 60% ako v mavericske .. safari nepouzivam to stalo odjakziva za hovno :))) logic pada ako hnila hruska ale to padal aj na maverickse tak som si uz zvykol ...

Stan

Příspěvek od Stan » 10 lis 2015 15:34

ja zustavam na Y ale kdyby Steinberg C8 podporoval OSX zpetne tak by jsem zustal na Snow leopard kterej byl podle me nejlepsi.

Kermitak
Moderátor

OSX El Capitan

Příspěvek od Kermitak » 10 lis 2015 15:52

Ivo píše:
Kermitak píše:Ivo ty jsi musel v minulým životě minimálně podpálit mraveniště :)
Problémy s mailem reportuje spousta lidí ... to nemá se mnou nic společného ...
A kolik je ta spousta? 100? 1000? Kolik lidí problemy s mailem nema? 50 milionu? 100 milionu? Nic není dokonale (kromě Volva a štrůdlu s kakaem :), podle jedné aplikace těžko můžeš dělat nějaký závěry o kvalitě systému, řekl bych...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 lis 2015 16:45

Nevím, pokud nainstaluju čistý systém na formátovaný disk a mám potíže se zobrazováním mailů (jako zatím nikdy). Safari se seká atd. , tak je asi něco blbě (a ne u mě). V předchozím systému na stejném počítači to fungovalo normálně. Asi se vrátím zpátky do Yosemite ...

marion

Příspěvek od marion » 10 lis 2015 16:55

Za mna prechod na El Capitan zatial zlepsenie. S emailami ziaden problem.
Mna dost stval casty problem s wifi a ten sa teraz vyriesil.
Logic mi padal na zaciatku ale zistil som ze to bolo konkretnym pluginom.
Ten uz nepouzivam a odvtedy mi nepadol - zatial.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 lis 2015 17:54

Tohle mi přijde naprosto šílené a nepoužitelné. Nejdou otevřít maily. V jedné chvíli se ty maily najednou na chvíli náhodně zobrazí, pak zase ne - prázdné, nic tam není. Tohle jsem ještě neviděl. Nainstalováno včera na čistý disk
Dojde nový mail, chci se na něj podívat
Nemluvě o Finderu, vlevo vůbec nejsou ty základní položky (desktop, pictures atd.). Mechanicky jsem si je tam ve přetáhl a když dám uložit jako - zase tam nic není ...

Obrázek

Stan

Příspěvek od Stan » 10 lis 2015 18:40

Ivo ja jsem emaily resil minuly tyden a ten postup co jsem sem hodil to vyresil. co se tyka sidebaru tak si to nastav v Finder/Preferences
BHze_x0rzQq1DiYEUobEq8Ayj4NKF9ftkyDuWBXSomA.png
BHze_x0rzQq1DiYEUobEq8Ayj4NKF9ftkyDuWBXSomA.png (26.27 KiB) Zobrazeno 1259 x
BgA2Hl0miGvjaY9eTNyJlmKEkukfaoeYOskiw6RnuVE.png
BgA2Hl0miGvjaY9eTNyJlmKEkukfaoeYOskiw6RnuVE.png (60.67 KiB) Zobrazeno 1259 x
JInak prave kvuli podobnym problemum jsem po nekolika hodinach zkouseni vysmahnul EC z kompu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 10 lis 2015 18:42

No já to jdu taky rovnou smazat ... je to nepoužitelné ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 lis 2015 23:03

Hubert tiez pise ze ma problemy s mailom .. u mna mail ide bez problemov .. ja som zatial na ziadne problemy s kapitanom nenarazil .. instaloval som ho aj na cisty AIR a tiez ide v pohode ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 11 lis 2015 03:18

mam necelej pulrok macbook pro (t.c. s capitanem): chci ho moc milovat, ale -- narozdil od hardwaru jako takovyho, kterej me bavi -- me zatim OSX porad nechytil za srdce. ucim se gestures, ucim se klavesovy zkratky, ale prijde mi to porad oproti windows jako efektni, ale neefektivni system, kterej musim zatim dolazovat utilitama tretich stran -- v tuhle chvili ale neni pro muj ucel dost 'pro-workflow' (resp. neumim si ho takovej udelat). odevsad slysim, ze za par dnu uz si ho zamiluju; ale laska po mesicich prace neprichazi. neumim si na nem treba jeste predstavit seriozni audio praci. (jen z nej hraju nazivo, z abletonu.)

treba system skladani oken, kterej capitan konecne zavadi, je tak zdlouhavej, ze je pro me nepouzitelnej. budu zase hledat 3rd party utilitu.

ceho jsem si vsiml a vypada pro muj ucel zajimave, je Automator; ten by mi mohl v leccems pomoct, ale zatim jsem se do nej neponoril.

(OT: koupil jsem si na propojeni se svym monitorem [2560 x 1440] hdmi -> hdmi kabel, a laptop tohle rozliseni nejak nezvlada posilat; pomuze mi v tomhle redukce mini display port -> hdmi?)

Odpovědět