OSX El Capitan

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
TOM-Thak

Re: OSX El Capitan

Příspěvek od TOM-Thak » 11 lis 2015 08:10

Nejvetsi prdel jsou drivery... na Motu nejsou funkcni na FW zarizeni, na Pioneer ani na USB a to zdaleka nebude jedine zarizeni. Nechapu to kdyz tu bezela asi pul roku free beta prave kvuli tomu, aby se firmy pripravily... takze po tom, co to kamaradovi vypalilo pekne rybnik, tak nebudu upgradovat radsi ani na macbooku natoz na velkym macu ve studiu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 lis 2015 08:36

Brooklyn / juanita juarez píše: odevsad slysim, ze za par dnu uz si ho zamiluju; ale laska po mesicich prace neprichazi. neumim si na nem treba jeste predstavit seriozni audio praci.
Ty si moc advanced user na windowse .. U teba ten prechod asi trva dlhsie .. Mozno mas Win tak zazraty v hlave , ze ani taky uspech nedosiahnes ..
Ta radost prichadza hlavne pri beznych useroch .. I ked nastala aj u mna :) .. Asi som uz len bezny user :)
Brooklyn / juanita juarez píše: treba system skladani oken, kterej capitan konecne zavadi, je tak zdlouhavej, ze je pro me nepouzitelnej. budu zase hledat 3rd party utilitu.
Co je sysstem skladania okien ?
Brooklyn / juanita juarez píše: (OT: koupil jsem si na propojeni se svym monitorem [2560 x 1440] hdmi -> hdmi kabel, a laptop tohle rozliseni nejak nezvlada posilat; pomuze mi v tomhle redukce mini display port -> hdmi?)
to je divne .. podla mna by to malo ist aj cez ten HDMI konektor .. Osobne s tym ale nemam skusenost .. kablom miniDP na HDMI by to malo fungovat na 100% .. bezne to pouzivam .. Este ma napada , jaky to je MBP ? Nema dve grafiky ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 lis 2015 09:42

Předevčírem jsem chtěl udělat čerstvou instalací na airovi. Nabehl tam yosemite i když jsem čekal kapitana. Pak jsem kapitána instaloval dodatečně. Dnes jsem to chtěl smazat a znovu čerstvě instalovat yosemite, ale naběhl tam už rovnou kapitán, což jsem opravdu nechtěl. Vypnul jsem to a začal znovu a teď se tam instaluje mountain lion :shock: doufám že pak na yosemite nějak upgraduju. Nemaji v tom soudruzi z apple nějaký zmatek ? Možnost jednoduché volby osx bych pokladal za přirozenou samozřejmost při čisté instalaci a ne pro co se to zrovna samo náhodně rozhodne

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 lis 2015 10:18

ivo : preco si nespravis instalacny USB kluc ? ja si vzdy stiahnem instalaciu z app storu .. a na kluc si spravim instalaciu .. navod lahko vygooglis .. a bootnem z kluca a instalujem .. To co ty popisujes vlastne ani neviem , ako sa da spravit .. instalovat system bez instalacneho media ..

Stan

Příspěvek od Stan » 11 lis 2015 10:55

@brooklyn: nektery HDMI kabely bohuzel nepracuji spravne je to vec vyrobce zkus jiny HDMI kabel nebo si porid redukci ktera to muze vyresit. Ja pouzivam pripojeni pomoci TB ktery pracuje vzdy na 100%.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 lis 2015 12:08

Takže jsem v pasti - včera jsem jako vždy zálohoval celou složku mail z Library abych mohl přeinstalovat, mám už Yosemite, ale Mail z kapitána se nedá v Yosemite Mail otevřít ... nedají se ani naimportovat jednotlivé mboxy ... já blbec ... takže jsem nucený používat kapitána .... jinak nebudu mít svoje maily ... do prčic ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 lis 2015 12:24

preco nemas maily na serveri ? google dava 15G

hmm .. tu bude mozno problem , preco ti mailovy klient blbne .. zrejme si maily kopiroval z ineho systemu ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 lis 2015 12:28

Maily mám na serveru ... (kromě odeslaných) ale nemám to tam rozdělené do x složek a podsložek jako tady

Stan

Příspěvek od Stan » 11 lis 2015 12:45

Ivo Ty jsi si pred upgradem na EC neudelal zalozni kopii sytemu pomoci "time mashine" pro pripadnou obnovu na puvodni sytem?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 lis 2015 13:07

ivo : jasne .. prave to je lepsie robit na serveri .. ja to mam pekne rozdelene na serveri .. a ked pre instalujem system , tak zadam udaje o konte a vsetko sa mi prekne nasyncuje do pocitaca ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 lis 2015 14:54

Brooklyn / juanita juarez píše:mam necelej pulrok macbook pro (t.c. s capitanem): chci ho moc milovat, ale -- narozdil od hardwaru jako takovyho, kterej me bavi -- me zatim OSX porad nechytil za srdce. ucim se gestures, ucim se klavesovy zkratky, ale prijde mi to porad oproti windows jako efektni, ale neefektivni system, kterej musim zatim dolazovat utilitama tretich stran -- v tuhle chvili ale neni pro muj ucel dost 'pro-workflow' (resp. neumim si ho takovej udelat). odevsad slysim, ze za par dnu uz si ho zamiluju; ale laska po mesicich prace neprichazi. neumim si na nem treba jeste predstavit seriozni audio praci. (jen z nej hraju nazivo, z abletonu.)

treba system skladani oken, kterej capitan konecne zavadi, je tak zdlouhavej, ze je pro me nepouzitelnej. budu zase hledat 3rd party utilitu.

ceho jsem si vsiml a vypada pro muj ucel zajimave, je Automator; ten by mi mohl v leccems pomoct, ale zatim jsem se do nej neponoril.

(OT: koupil jsem si na propojeni se svym monitorem [2560 x 1440] hdmi -> hdmi kabel, a laptop tohle rozliseni nejak nezvlada posilat; pomuze mi v tomhle redukce mini display port -> hdmi?)
Jo, to je takova bolistka OS X, mala prizpusobitelnost. Nektery veci jsou proste dany a nedaji se zmenit, pripadne kdyz uz, tak pomoci 3rd party utilit. Jenze pak se stane, ze zavedou neco jako System Integrity Protection v El Cap. a nektery 3rd party utility proste prestanou fungovat a nelze s tim nic delat, muzes se jit klouzat :( (nebo SIP vypnout, ale to by byla skoda, ona je to v podstate fajn vec, jen by ta omezeni nemusela platit treba pro binarky podepsany vyvojarskym klicem). Na druhou stranu ted OS X taky nejakou dobu pouzivam a po pocatecni investici asi 30 USD do utilitek, ktery z toho udelaly pouzitelnej system, musim rict, ze se v OS X pracuje celkem pohodlne a prijemne a na velkou cast mych potreb postacuje.

dendy

Příspěvek od dendy » 11 lis 2015 20:03

kermitak píše: Jo, to je takova bolistka OS X, mala prizpusobitelnost
co ? tak to nepochopim :)) kadeco sa da OSX vytknut (hlavne slaba stabilita posledne cca 2 roky) ale mala prisposobitelnost ?? heh.. to bola prva vec co mi udrela do oci ked som presiel z Win na OSX ze je ovela viac prisposobitelny nez wokna - a hlavne bez nuntosti instalovat vseliake poviderne 3rdparty aplikacie :)))) Proste to bola taka jedna z prvych veci kde so msa fakt tesil po 15+ rokoch z windows ze to je uz iny level .. sranda ako kazdy vnima veci inak ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 lis 2015 20:34

To neni o vnimani, to je o tom, ze hromada veci, ktery si chci nastavit, se proste nastavit neda. Nebo se da, ale pomoci nejaky externi utility. Tak to proste je.

dendy

Příspěvek od dendy » 11 lis 2015 22:58

no JE to o vnimani.. hovorim, ze ja cokolvek ma kedykovlek napadlo ze by som chcel prestavit upravit po chvili googlenia som nasiel postup bud cez commandline alebo automator .. hlavne zo zaciatku po prechode win->osx som bol tym uneseny .. ale tak asi riesim ine veci ako ty .. takze to je o subjektivnom vnimani a potrebach + asi mam statie ze veci tazsie zmenitelne mi nevadia alebo dokonca vyhovuju .. ja kazdemu hovorim jedna zhlavnyc vyhod OSX oproti WIN je ze je ovela lahsie a lepsie customizovatelny :)))

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 11 lis 2015 23:50

Kermitak : Ale ved na windowse je to obdobne ne ? Tam tiez sa neda nic poriadne prisposobit .. navyse v kazdom windowse je vsetko inak a inde .. co mna privadza absolutne do zufalstva ..

Odpovědět