Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
biscuit
Příspěvky: 10620
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od biscuit »

Asi bych to, vzhledem k dnešnímu datu obzvlášť, okomentoval závěrečnou větou z Audience :-)


Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Pytkin »

Markuc : ako sa daju vypnut updaty vo Windowse ?? Robil som to uz 100x a vzdy sa to zase samo zapne ..


Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Pytkin »

Vacsinu z nich som uz robil a aj tak sa to zase po case zaplo .. to posledne skusim ..

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3087
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Fractal »

Ja nepochybuji ze Logic Pro je super, ale problemu s kompatibilitou pluginu a taky hw na ruznych MacOSech je popsan cely internet. Sem netušil že zpětná kompatibilita je u bodu mrazu. Mam doma stary MacBook Pro, ktery po upgradu bude podle všeho běhat jako solidní kancelářský noťas. Jediné co po tom chci je ať mi tam jede alespoň ten Logic Express protože pro Logic mam slabost a ten noťas mužu zebrat i na cesty na nějaké to zaznamenávání nápadů.

Jen mě to překvapilo že u Applu je situace s těmi verzemi programů a OS až tak tragická.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Pytkin »

Fractal : jaky je problem s kompatibilitou ? ja tu mam 5 macov doma .. 2009 je najstarsi .. rozne systemy .. a vsade vsetko ide jak vino .. Nenarazil som na ziadny problem s kompatibilitou .. NEnarazas na problem s Catalinou ? Tam zrusili podporu 32bit , cize vsetko stare nejde .. to ja nepouzivam , lebo mam rad stare veci .. som konzerva ..

markuc

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od markuc »

Problémů s kompatibilitou jsou mraky, tedy pokud chceš mít aktuální systém i aplikace. Pokud máš rád starý věci, nemusí tě to trápit.
U Windows jdou aplikace pozastavit na 35 dní, pokud na něčem dělám, použiju to.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Pytkin »

Markuc : S novymi vecami je problem vzdy a vsade .. Zrovna som riesil minuly mesiac najnovsie BMD drivery a OBS .. v starsich isiel zvuk ok .. v najnovsich ne .. a minuly piatok 13teho vydali nove drivery a uz to zase funguje .. THATS LIFE ..

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3087
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Fractal »

Pytkin: já sem měl na mysli hlavně zpětnou kompatibilitu. Kdybych nainstaloval Mojave, tak si Logic 9 už nepustím. To je to co je kontra-intuitivní. To, že na staré mašině nepojede nový program se dá očekávat.

Kelley
Příspěvky: 342
Registrován: 10 bře 2009 14:09

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Kelley »

Pytkin píše:
17 lis 2020 14:51
Vacsinu z nich som uz robil a aj tak sa to zase po case zaplo .. to posledne skusim ..
Já na to používám Windows Update Minitool: https://www.techbit.cz/2016/windows-upd ... kontrolou/

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Pytkin »

Kelley : to vyzera super !

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3087
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Fractal »

Tak takový horror a noční můry jsem ještě nezažil. Když se něco podělá na PC, tak vždycky vím co a jak, tady v tomhle případě ovšem... škoda mluvit.

Vzalo to tři dny neustálých restartů to rozchodit. Diagnostika nefunkční. První jsem skusil El Capitan abych rozjel starý Logic Express a nic, nedostal jsem se přes Apple ID okno. Pak původní Snow Leopard z DVD a chovalo se to jak Windows po epileptickém záchvatu, zamrzalo kdy chtělo, nešlo updatovat, no děs.

Nakonec na tom fachá obstojně High Sierra, jenže to vypadá, že s Logicem se můžu rozloučit, nový nejde nainstalovat. Hořká vzpomínka na tenhle maraton je, že v celém systému a recovery módu nefunguje left click (jak u trackpadu, tak usb a bluetooth myši). Prostě jakoby nebyl (fungoval v Leopardu, zničeho nic, nevím proč). Vyřešil jsem to tak, že jsem prohodil clicky, pravý za levý, no a teď klikám prostě pravým, jakože to je ten hlavní click.

Vypadá to stabilně, updaty se nainstalovaly, akorát nové 64 bitové aplikace pochopitelně nepojedou. Naštěstí mě nezklamal Reaper, kde se vždy myslí na všechno a na všechny.

Využití bude hlavně na cloudové služby, Google Docs a Microsoft Teams /Office online /OneDrive, tak snad se z toho Safari nezesere :D

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Upgrade MacBook (Mid-2010) + Logic Pro?

Příspěvek od Greyhound90 »

Díky Fractal! Já to tušil. Takže neinstalovat.

Odpovědět