Editace v Cubase 101 :-)

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
nixx

Re: Editace v Cubase 101 :-)

Příspěvek od nixx » 08 zář 2011 00:19

Asi si uplne nerozumime :-) Ja ten cinel v tom druhym eventu nemam - musi zaznit z toho prvniho. Takze pred tim cinelem neni co crossfadovat. Proste jeden event konci cinelem a pak zacina dalsi cast. Ja potreboval, aby ten cinel preznival do te dalsi casti. Resenim by bylo zalozit novy stopy a tu druhou cast vlozit do nich. Ale to se mi nechtelo. Proto jsem "znasilnil" ten crossfade a i kdyz to neni uplne koser, dosahl jsem toho, co jsem chtel :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 zář 2011 09:15

Amorph píše:no jestli to dobre chapu, tak tohle se resi obvykle tak, ze to crossfadnes o kousek driv pred tim eventem.
bingo

btw. jak znasilnil crossfade? co na tom neni koser? prece je na tobe jak si nastavis nabehy a dobehy prekryvajicich se eventu.. od toho crossfade je - neni to jen prolinacka, je to proste soucasny prehrani obou prekryvajicich se eventu s uzivatelskym nastavenim nabehu a dobehu.. jak to pouzijes je jen na tobe.. kdyz budes mit na zacatku i konci eventu kousek ticha, da se to udelat tak, ze oba budou hrat po celou dobu prolinani na 100% (kdyz to je zamer)

nixx

Příspěvek od nixx » 08 zář 2011 10:03

Jaj, už mi to docvaklo... Já pořád tu skokovou změnu hlasitosti na začátku a na konci crossfadu vnímal jako problém... ale ona je vlastně v místech, kde to vůbec nevadí.

Nicméně jak píšu - střihnout před činelem to nejde, protože druhý event začíná až po něm. I když by to bývalo asi nejjednodušší.

boro

Příspěvek od boro » 08 zář 2011 11:35

biscuit píše:prece je na tobe jak si nastavis nabehy a dobehy prekryvajicich se eventu.. od toho crossfade je - neni to jen prolinacka, je to proste soucasny prehrani obou prekryvajicich se eventu s uzivatelskym nastavenim nabehu a dobehu.. jak to pouzijes je jen na tobe..
To som nevedel. To znamena, ze mozem urobit aj toto? Cervena krivka je Wav1, zelena krivka je Wav2
Obrázek

nixx

Příspěvek od nixx » 08 zář 2011 11:45

jj, tu křivku můžeš libovolně překreslit. Podmínkou je, že červená křivka začíná na 100% a končí na 0% a zelená zase začíná na 0% a končí na 100%. Průběh si můžeš nakreslit jaký chceš :-)

Odpovědět