Nizka latencia - vypinanie zvuku

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

Pozeral som tento problem na internete.
Ja ked si nastavim na karte latenciu 4 ms, tak v cuabse mi ukazuje ouptut latency okolo 10 ms.
Potebujem mat nizku latenciu, pretoze v Cubase mam vytvoreny projekt, kde mi ide hlavna stopa, ako wavko a dve VSTi ovladam pomocou pad kontrolu.

Ked samozrejme zvysim latenciu na karte na dajmetomu 8ms, ukaze mi cubase output latenciu 20ms.
To uz je dost na live hranie
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Nekoukej na to co ti ukazuje Cubase ale na to co ti ukazují ovladače karty.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od pavlii »

Mno nebyl bych si tak jistý. Latence je složená ze dvou částí (tu prostřední - zpoždění zpracováním v systému - nepočítám) - vstupní a výstupní. Je potřeba je sečíst. Čili otázka je, o jakých číslech se tu bavíme; aby jeden údaj (z ovladače) nebyl jen dílčí a druhý údaj (z Cubase) ten celkový (byť zde tazatel používá "Output", takže opět hovoří jen o dílčím údaji).

C7 píše Input, Output a "Guard", což jsme zatím nezjišťoval, co to je. Input a Output se (alespoň v mém případě) shodují s údaji Input a Output prezentovanými z ovladače (ASIO4ALL).

P.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Hmm... pravda pravda. ¨Guard¨ je automatická kompenzace latence, A funguje skvěle.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

juresh: 10ms je asolutně v poho tak jestli ti vše hraje a nemáš problémy s audiem tak to nech na 10ms. Ucho není shopno rozeznat tak malou latenci a ani při hraní kláves tato latence není poznat.

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od delay »

Stan: S tím absolutně nesouhlasím, 10 ms je pěknej vopruz, třeba při hraní na kytaru přes nějakou VST simulaci apod. Na klávesy možná OK, tam je člověk zvyklej i na delší attack, tak to tak nemusí vnímat.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Hmm... já mám roudntrip latenci na nahrávání v L9 11.7ms a nikdo si na zpoždění neztěžoval. :)
Juresh: nejde ti spíše o MIDI latenci?

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od pavlii »

MIDI latence ne nezměřitelná (leda možná v rámci X-stovek metrů dlouhého kabelu). V každém případě je řádově jinde než totok.

P.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Jo v poho jen jsem chtěl říct že MIDI latence nemá co společného s Audio latencí a jestli má problém s MIDI tak by měl hledat chybu jinde a podívat se na HW (rozbočovače adt).

To Delay: aby jsem to upřesnil IN Lat:3.5ms OUT: 5ms Roundtrip: 11.7ms

juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

No takto:
Na zvukovke si nastavim latenciu 7 ms, lenze na cubase uz mi ukazuje input latenciu 15ms, a output latenciu 20ms. To uz sa mi zda dost.
Pri nastaveni 7ms na zvukovke nie je pocut praskanie, ale ked znizim na 5 ms, praskanie uz obcas pocut.

Ked som si skusal nastavenie na mojom desktop pocitaci, ktory ma slabsi procesor, ako ten v notebooku, ale mam k nemu pripojenu cez firewire Focusrite saffire PRO 40, tak si dokazem nastavit latenciu aj 4 ms a nepraska to. Lenze kto bude so sebou tepat na live vystupenie cely desktop?
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od delay »

Stan: Tak to asi jo. Každej to vnímáme malinko jinak, někomu to nevadí a jinej je citlivější, na pocit to má ale dost vliv. Na nějaké FX dohrávky OK, ale dělat s tím pořád, to ne! :)

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Jak jsem již napsal tahle zvukovka nemá dobře napsaný drivery (teda podle toho co jsem vyčetl od uživatelů) navíc to třeba rozběhali na PC ale problém zůstal na laptopu. Tohle je opravdu věc driverů. Jediný co můžeš zkusit je všechny driveru KOMLETNĚ odinstalovat a vyčistit manuálně to co tam zbylo. Stáhnout poslední drivery pro kartu a mixcontrol a naistalovat pouze tyto bez použití driverů dodávaných s kartou. Ty jsou evidentně chybné. Návod jak úplně odinstalovat tyto ovladače z W určitě někde najdeš. Protože odinstaloání firemním programem možná nechá nějaký ten balast na disku a pak se k němu vrací. Když návod nenajdeš tak se podívej do registru a vyhoď všechno co má co společného s kartou. Asi tak.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Nahrával jsem teď housle, ak. kytaru. (mj. vybrnkávání), akordeon a flétnu a nikdy nebyl problém u žádného z nich.
Asi byli méně citliví muzikanti :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Pytkin »

nezabudajte ze aj nastroje maju latenciu .. trebars legendarna roland D50 mala obrovsku latenciu ..

juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

Ok, skusim to dnes vsetko odinstalovat a nainstalovat nanovo ovladace z focusritu, najnovsie.
Ak to nepojde, skusim nainstalovat aj ASIO4ALL, ale to sa mi moc nezda.
Zatial Vam dakujem za rady :)
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

Odpovědět