Nizka latencia - vypinanie zvuku

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

Viete mi prosím poradiť s nasledovným?
Ked mam spustený cubase a latenciu nastavenú pod 10 milisekund, po nejakej kratkej dobe mi vypne zvuk.
Musim vzdy zvysit latenciou, aby mi zvuk nevypinalo. Je to vsak pre mna nevyhovujuce, lebo pouzivam korg padKontrol a pri uderoch potrebujem co najnizsiu latenciu.
Zatazenie procesora a aj RAM su na minimalnych hodnotach.

Notebook mam uplne nový , HP, intel core 5, 4GB RAM
Zvuková karta focusrite scarlett 8i6
Do zvukovej karty mam zapojeny este microkorg XL.

vdaka za rady.
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Zkoušel jsi Focusrite fórum? Co jsem našel na netu tak tahle karta má problémy s drivery (latencí). Podívej se na nastavavení ASIO, nainstaluj nejnovější drivery bez připojeného jákéhokoliv externího kontroleru. Také jsi nenapsal verzi Cubase, nejvíce problémů bylo pod C5. Víc ti poradit nemůžu nejsem Winows uživatel ale zřejmě jde jen o drivery.
Naposledy upravil(a) Stan dne 15 kvě 2013 15:22, celkem upraveno 1 x.

James L.
Příspěvky: 340
Registrován: 19 dub 2010 11:13

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od James L. »

Používáš WiFi?

juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

to je zase dalsia haluz, ze som si stiahol najnovsie drivre z focusrite stranky a vobec nesli, dokonca mi na notebooku vyhadzovalo modru obrazovku. Tak osm nainstaloval tie, ktore som mal prilozene na CD.
Pouzivam cubase 5
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Tak si upgrate ale alespoň na 5.5, ale nevím jestli to pomůže, protože i 5.5 verze je už hodně stará. Updetem na 6 máš zdarma přechod na 6.5. Stáhnul jsi si správný drivery? Myslím ne ty poslední ale ty neblíže tvému sytému ? Vídím že máš setavu která by neměla být problémová. Divím se že nové drivery nejdou. Jak jsem napsal tahle zvukovka MÁ problémy s driverema. Pokus se najít třeba na Steniberg či Focuserite fóru jestli to někdo vyřešil.

juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

Prave som zistil, ze to asi nebude cubasom, lebo som si pustil iba samostatne kontakt 5 a do neho som si naloadoval zvukove banky, a taktiez, ked dam nizku latenciu, tak proste vypne zvuk po chvili, cize to bude zvukovkou
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

Stiahol som si najnovsie drivre z focusrite stranky. Nainstaloval som ich, ale aj tak to robi.
.....ja uz vazne neviem, bude to teda asi problem zvukovky, ale co s tym? SOm na pokraji zufalstva
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Tenhle problém jsem viděl na nějakém fóru. Zkus pohledat. Co já jsem našel byly to spíš problémy, jen pár lidem to šlapalo ale nekoukal jsem na konfigurace compů. Koukal jsi na to ASIO? Zkus stáhnout nový a nainstalovat ho.

Uživatelský avatar
Tommy Dee
Příspěvky: 208
Registrován: 20 črc 2012 15:11

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Tommy Dee »

Čím viac VSTčiek, resp. zvukových bánk používaš, tým väčší buffer size potrebuješ. Tak je normálne, že ti to puká alebo seká. A čím väčší buffer size, tým väčší deelay medzi midi kontrolerom a VSTčkom. Tak nejak :)

juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

Uz mi to ide....neuveris, co robilo problem. USB port...
Zvukovku som mal zapojenu v SS usb, co je super speed usb, myslel som ze to bude lepsie, jakmile som ju zapojil do obycajneho usb, tak mi to nerobi.
Ale zase sa mi obcas stava, ze mi to praska.
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Cool to je skvělá zpráva. Já jsem se ti zrovna chystal napsat pár poznámek. No v celku jsou tyto drivery stále problémové. Poslední příspěvek co jsem četl byl z 8.4.2013 takže čerstvé problémy. Jinak je to opravdu o USB nějak se jim to stále nedaří(lo) vyladit a stále se jim hádají drivery zvukovky s MixControl, možná by stálo za to přeinstalovat i ten. Někomu přeinstalování pomohlo někomu ne. To praskání může být že máš malý buffer, tak ho zvyš. Na nahrávání budeš potřebovat kvůli latenci 256-512 a na přehrávání ti bude stačit 1024.

Já vždy před nákupem kontroluju kompatibilitu a support výrobce u vybrané věci. Prodávat umí každý ale nejdůležitější je podpora a servis daného produktu. Focusrite je skvělá firma ale tenhle výrobek má evidentně mouchy (naštěstí ne neopravitelné) ale... Pokud výrobce nereaguje dlouho na změny driverů které jsou vysoce nespolehlivé (ten problém se vyskytuje(val) na OSX i W) tak ten výrobek kupovat nebudu.
To jen pro příště :)

juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

Dakujem velmi pekne :)
Lenze mne to puka, aj ked tam nemam ziadne VST, staci ze do cubase len natiahnem track vo wavku a aj tak to puka.
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od Stan »

Co normální audio třeba na YT, iTunes či podobně?

juresh
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2010 19:00

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od juresh »

Nie, iba ked si to pustim v cubase. Ked si pustim hudbu cez normalny prehravac, tak to nepuka.
ALe ked si damm ten track do cubasu, tak to uz puka, hoci tam nemam ani jedno VSTi
HP ProBook 4540S, Desktop Intel core i5, 8GB RAM, Focusite Saffire PRO 40, Focusrite Scarlett 8i6, Fostex PM-0.5, Korg Pad Kontrol, TC-Helicon VoiceLive Touch 2, Microkorg XL, AKG C3000, AKG K271 MKII Studio, AKG Q460 Quincy Jones, Studiologic VMK 88 PLUS

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Nizka latencia - vypinanie zvuku

Příspěvek od pavlii »

To by mohlo být rozhodně velikostí audio bufferu; v systému jsou jiné ovladače než pak zavedené v Cubase - a i ten audio buffer je jiný (velikostně). Zkus poštelovat. Na přehrávání (=mix) nemá žádný význam tlačit velikost audio bufferu někam děsně dolů.

Pak se tu nabízí ještě další možnost - protože tohle není nějaká "spešl" karta, tak o nic nepřijdeš, zkusíš-li použít freeware ASIO4ALL (což je jen nadstavba nad WDM ovladačem).

P.

Odpovědět