Steinberg cubase VST? co váš názor?

Sekvencery Cubase VST / SX a Nuendo
Darce

Steinberg cubase VST? co váš názor?

Příspěvek od Darce » 28 bře 2010 13:59

Otázka zní jasně :-)
Jaký máte názor a zkušenosti s VST na mixáž a mastering, které jsou od steinbergu už většinou v cubasu?
Můj názor je takový, že mi přijdou celkem v pohodě nezkreslují vokály ani samply když je člověk použije, spíše nehrozí umělé zvuky apod.. Co váš názor? Ostatně můžeme rozpoutat i diskuzi jakou značku VST pluginů na mixáž a mastering preferujete vy? S pozdravem Tomáš
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

matucha

Re: Steinberg cubase VST? co váš názor?

Příspěvek od matucha » 28 bře 2010 15:02

Nekdy pouziju vestaveny zkresleni nebo flanger... celkem pouzivam jejich delaye a kompresor na sidechain kompresi. Jinak se jim vetsinou naprosto vyhejbam, protoze mi pridou nemastny/neslany a temer nikdy me nedostanou k vyledku, kterej bych chtel a vim, ze treba s UAD, digitalfishphones nebo apEQ atd to jde, takze za me maj cubasovsky pluginy spis palec dolu.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 bře 2010 00:10

tiez musim povedat ze radsej pouzivam nieco ine .. ale zrovna tiez sidechain kompresor v nuende pouzivam :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 29 bře 2010 00:28

roomworks, compressor, stereo widener, stereo delay pouzivam bezne, obcas i neco jinyho

kexik

Příspěvek od kexik » 29 bře 2010 07:37

stary steinbergacky multiband je fajn

abuse

Příspěvek od abuse » 29 bře 2010 09:29

ja velmi casto pouzivam envelope shaper. previdelne stereowidener, a dost hodne aj roomworks. a doksonca aj cubase synthy povazujem za celkom dobre pouzitelne

delay

Příspěvek od delay » 29 bře 2010 10:50

Z C5 - multiband comp. a ten plugin na dithering co je na něm logo Apogee :). Občas zkusím nějakej comp na track a nekdy ho tam necham, jinak souhlas s Matuchou, konkretně UAD + Fishphones používám taky, k tomu přidám třeba T-Racks, který mám rád na master + třeba Bootsyho věci a Glaceverb coby free. Modulace atd. většinou řeším z HW již při náběru.
Naposledy upravil(a) delay dne 29 bře 2010 12:41, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 29 bře 2010 12:40

a este predsa stary dobry peak master - je to snad jediny master limiter ktory neprekmitne NIKDY do klipu... ma sice ohavny lookahead, ktory vnasa latenciu snad pol sekundy, takze len na mastering... a samozrejme len na jemne okusovanie spiciek, pokial zacne skutocne stlacat RMS, tak zvuk nic moc

i ked vlastne neviem ci je sucast cubase, mozno sa dava len s wavelabom

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 29 bře 2010 14:33

Je součást Cubase a než jsem svého času na ten look-ahead přišel, tak jsem se sakra divil, kde mám dopytle ty začátky těch audio partů po natočení :lol:

P.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 29 bře 2010 17:09

z toho co tu jeste nezaznelo pouzivam starej quadrafuzz kterej od 4ky ani v cubase neni,nastesti pomohlo nkaopcit .dll ze stary cubase,bez nej bych nemoh zit.) a potom chopper kterej posledni dobou pouzivamna klasicky pumpovani basy(nebo cehokoli jinyho) proti kopaku kde sem predtim pouzival sidechain...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 bře 2010 01:26

kexik : ty poznas daky limiter , co prekmitava do klipu ?

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 30 bře 2010 01:42

Obrázek

ja mam strasne moc rad starickej reverb Steinberg NaturalVerb. Jeho kratkej cas zni skvele. genialni na vokaly, bici, snare, hnad clap, perkusivni zvuky atd. Pripomina mi retro digitalni reverby z 80tejch let jako treba od firem Dynacord, KORG ci Roland. Musel jsem to stary .dll prekopirovat pri prechodu do novy verze. V prvopocatku me vydesilo ze bych o NaturalVerb prisel : )

Potom jeste pouzivam novej Roomworks, ten umi pekny "lehce znejici" verby. Jinak internich nastroju toho moc nepouzivam. EQ ani Dynamiku. Jo jeste mam vlastne hodne rad, tremolo, vibrato, nejaky modulacni efekty no a nemuzu zapomenout casto skvele znejici charakterova vec DaTube, taky ho pouzivam jako stary vkopirovany .dll.

Obrázek

kexik

Příspěvek od kexik » 30 bře 2010 10:37

Pytkin píše:kexik : ty poznas daky limiter , co prekmitava do klipu ?
no jezis... skoro vsetky freeware
obvykle len jeden sampel ale byva tam... ono pokial ma byt realtime, moc tomu nezabranis

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 bře 2010 10:45

kexik: covece tak s tim jsem se asi nesetkal. Limitery, ktery pouzivam rozhodne neclipujou. Kdyz je neco brickwall, tak to proste signal v digitalu nad ceilnig nepusti a orizne ne? Jina vec jsou intersample peaky, ale o tech rec neni ne?

Jinak z internich cubase efektu pouzivam sidechain comp, obcas gate, obcas roomworks, stereo delay, obcas chorus, ostatni veci radsi resim jinyma pluginama. Track eq obcas na hipass nebo nejaky skicy, ale rozhodne ne na zasadnejsi veci, pokud je zamerne nechci pokurvit. Pri vetsim gainu funguje spis jako rozmazavaci efekt nez jako eq.

kexik

Příspěvek od kexik » 30 bře 2010 12:20

kto hovori o brickwall? kjaerhus classic limiter neni ziadny brickwall... prave kompresory s kolenom to robia... dalsia vec je detekcia takeho clipu. kym si nezbehnes offline analyzu takeho suboru, nemusi to tvoja DAW ani zistit a clip tam je

Odpovědět