Trim Plugin

Sekvencery Steinberg Cubase a Nuendo
Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Trim Plugin

Příspěvek od pavlii »

Mhm - dobrá otázka, odpověděl bych asi "šalamounsky", že to bude jednak záviset na plug-in modulu (ale cpát na tohle místo něco, co umí X-dalších zbytečností kromě gainu by IMHO byl trochu overkill) a pak jde trošku i o "štábní kulturu"; aby se v tom projektu pak člověk neztratil (i když tohle se nemusí týkat většího množství stop, ale co kdyby...). Ale asi při více instancích toho efektu by bylo zatížení na CPU nižší v porovnání s tím samým počtem vytvořených group stop.

Vliv na zvuk - v zásadě si myslím, že na tomhle není co zkazit, takže pokud by daný efekt se zvukem něco dělal, asi nebude dvakrát vhodný na práci 8)

P.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Trim Plugin

Příspěvek od TOM-Thak »

No já právě zjišťuju, že spousta plug inů dělá neplechu.. pokud vyjedu stejný signál a otočím fázi tak je v projektu ticho a jak na to pověsím plug in na jednu ze stop, tak ticho neni.. tzn. signál se změnil. Ano je tam nutno počítat s latencí, která to posouvá, ale ta se dá kompenzovat posunem stopy je tam na to tool na audiostopě. Proto jsem to zmínil.. a imho group stopa, že by vytězovala víc jak nějaký plug in? Pokud na ní nebude žádný efekt ani zaplý EQ, tak je to jen hejbátko v mixu.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Trim Plugin

Příspěvek od pavlii »

Jo - já jsem o ní mluvil hlavně v souvislosti s tou strukturou projektu; nějaké zvýšení zatížení rozhodně bude, ale dost mimo měřitelnost v rámci Cubase řekl bych.

P.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Trim Plugin

Příspěvek od Fractal »

používám sónimus Satson, jako plus má zkresleníčko a lowpass s highpass filtrem

Odpovědět