Co udělat pro začátek?

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
jackies

Re: Co udělat pro začátek?

Příspěvek od jackies » 23 pro 2011 03:26

dendy píše:kresh8: toho pana "jackies" si nevsimaj, on toho vela narozprava ale casto nie uplne k veci... .
kresh8: toho pana "jackies" si všímat samozřejmě nemusíš, ale můžeš, protože ač to tak na první pohled pro určité lidi nevypadá, tak většinou dojde na jeho slova.
Pan "jackies" se dívá na problémy a rady totiž z širšího pohledu, bere do úvahy širší souvislosti jak z krátkodobého, tak z dlouhodobého hlediska, čte také mezi řádky a má své zkušenosti.
Pan "jackies" ti tady určitě nenapíše takovou samozřejmost poslouchej hudbu a pouštěj jí pak aby se to lidem líbilo a udělala atmosféru.

Radím ti velmi dobře.
Pokud to myslíš jen trochu vážně a chceš mít lepší šanci to dotáhnout někam výš, začni si tracky už teď vytvářet sám a vlastní.
Zajímej se o toto v první řadě.
Ty pak pouštěj, popřípadě dokruť, nebo doklepej si tam na live co potřebuješ. Ale SVÉ nahrané samply nebo smyčky.

Dá ti to do budoucího DJského a hudebního života neporovnatelně víc.
Posune tě to do výhodnější pozice proti tunám jiných.

Pouštět cizí tracky umí každý blb a není na tom vůbec nic zajímavého, natož těžkého.
Další věc je uplatnění. Budeš muset mít, i tak, a nehledě jak budeš dobrý, velké štěstí někam se upíchnout.

Pokud to až tak vážně nemyslíš, tak ti stačí jeden noťas nacpaný mp3 s nějakým přehrávačem.
http://www.techiezine.com/top-5-free-dj ... r-windows/
Ten rok-dva než tě to přejde ti to stačí.
Budeš pak ve 20 vzpomínat, jak jsi tenkrát kdysi na zahradě s věží zn. aiwa dělal dýdžeje a baby tě milovaly :wink:

kresh8

Příspěvek od kresh8 » 28 pro 2011 12:05

jackies: Myslím že máš pravdu, nejprve jsem to dobře nepochopil, ale teď už ano. S vytvářením vlastních tracků u mě není vůbec problém, všechno můžu vytvořuit a nahrát v našem (amatérském) studiu.. takže paráda.. :wink:
Na Vánoce jsem si vybral Numark MIxtrack Pro, a můžu (sice svýma začátečnickýma očima) říct že je to pro ovládání Traktoru (ale i čehokoliv jiného) dost dobré zařízení.. :mrgreen: Už jsem se po 4 dnech naučil /za ten čas myslím dobře) navozovat na sebe songy (jestli někdo znáte Brooklyn Bounce). Za cca. měsíc mám doholou dýzu ve škole (ve velké tělocvičně) repra budu používat naše Dexon 800W výkon, samozřejmě nesmí chybět můj Numark a nějaký světla se mi povalují ve skříni :D Už se moc těším snad to nezmrním.

Ale začínám se docela bát toho abych potom našel místo (až na to budu mít odpovídající věk). Je to dnes vážně tak těžké s těma místama? V naší sousední vesnici jsou v létě každý den diskotéky, nějakej "DJ" tam pouští písničky z Winampu, myslím že někdo kdo hraje na úrovni by jim spadl do klína :mrgreen:

jackies

Příspěvek od jackies » 28 pro 2011 15:52

kresh8 píše:Za cca. měsíc mám doholou dýzu ve škole (ve velké tělocvičně) repra budu používat naše Dexon 800W výkon, samozřejmě nesmí chybět můj Numark a nějaký světla se mi povalují ve skříni :D Už se moc těším snad to nezmrním.
Neboj, nezmrvíš.
Vypadá to, že jsi takzvaně oblíbený typ a budeš tam mít "své" lidi.
Ty tě nepotopí ať tam budeš pouštět třeba vyzvánění z telefonu :wink:
Takové si hýčkej a rozšiřuj základnu.

Jinak taky záleží jaký jsi při akci šašek a herec. A řekl bych že záleží dost.
Na tohle lidi "vidí".
Prostě se musíš prodat i jinak.

Časem nebudou chodit na dýzu, ale na dýzu kde pouštíš TY.
A to je ten obrovský rozdíl.

jackies

Příspěvek od jackies » 28 pro 2011 16:53

kresh8 píše:V naší sousední vesnici jsou v létě každý den diskotéky, nějakej "DJ" tam pouští písničky z Winampu, myslím že někdo kdo hraje na úrovni by jim spadl do klína :mrgreen:
Všechno je o penězích.
Pokud je kapacita vyčerpaná, lidi chodí, a je třeba pravděpodobné, že se už žádní z okolí nesjedou, nebo prostě už žádní co chodí na diskotéky nejsou, tak není důvod pro pořadatele něco měnit.
Samozřejmě tě může vyzkoušet.
A pokud budeš lepší a spolehlivější máš možná kšeft.
To záleží ale i na dalších okolnostech (třeba technické, osobní vztahy DJ/pořadatel)
Ale když, tak za stejný peníz jako ten s tím Winampem.
( což hrubě odhaduji za pití + 500.- bez aparátu a světel na večer )

Větší město, klasická zařízená diskotéka, klub je zase o něčem jiném, o jiných penězích než malá vesnice a přilehlé vísky kde je počet lidí a kupní síla dána.
Tam je ten koloběh lidí jiný, a tam už ale zase nepotkáš dýdžeje s Winampem :wink:

Teď babo raď :wink:

Odpovědět