Dead Can Dance v Praze

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
jusuf

Re: Dead Can Dance v Praze

Příspěvek od jusuf » 12 říj 2012 00:52

Vlad, pripomenul si mi, že v 1996 v rovnakom priestore tiež niekto vykrikoval : "Lisa , I love you..." -) Mimochodom, nemáte niekto záznam z toho koncertu v 96 ?
Takže klasika, sedenie ? Tancujúc by tam človek pôsobil tak trochu exoticky ? -)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 říj 2012 08:51

Jo, ten týpek mě taky dost štval (ožralý blb), ale měl jsem to k němu dost daleko přes lidi, jinak bych ho šel zpacifikovat - říct mu ať drží hubu (nechápu že to někdo vedle něj neudělal).

To jsme mohli udělat před koncertem malý sraz ezone :)

Jo, bylo to místy zvukově dost k nevydržení, bez špuntů bych si musel asi zacpávat uši ... Moc taneční to nebylo, sezení bylo uplně adekvátní ...

A naši novináři si zase houfně neodpustili komolení jména na Lisa Gerrardová :shock: A kdy přijede Lady Gagová ? Diana Králová tady bude příští měsíc, že ?

Vlad

Příspěvek od Vlad » 12 říj 2012 10:27

Pamatuju se ze v roce 1996 jsem byl z koncertu nadsenej, ale i hodne prekvapenej. Spiritcheaser jeste nevysel a prekvapil me etno sound a nastrojove obsazeni. Posledni deska Into the Labyrinth byla vic elektronicka. A taky si vzpominam, kdyz zacali DCD hrat a Liza zazpivala par tonu, neco ukazovala na zvukare a odesla na nekolik minut dozadu. Byla evidentne rozladena ze zvuku.

jinak me jejich koncert utvrdil v tom, ze kdyz se zesiluje, musi se jemne. Nejlepe si zajit na akusticke koncerty a do prostoru, kde vyzni prirozena barva nastroju a hlasu. Kdyz uz amplifikovat, tak s citem. Myslim, ze kdyby Lisa zazpivala jen tak bez mikrofonu, v pohode by to uzpivala (ten zaver).

Wohma

Příspěvek od Wohma » 12 říj 2012 11:01

Ivo: V tomhle se novinari drzi pravidel ceskeho pravopisu, takze jim to nelze prilis vytykat. Nutno dodat, ze v ostatnich gramatickych zalezitostech jim to zdaleka nejde tak dobre :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 říj 2012 11:03

A že se toho nedrží u Češek a Slovenek ? (Kateřina Peake, Jacques, Emmons, Rolins, Květa Hošek atd ? ) To pak je trochu postavené na hlavu ? Ty by řvaly kdyby jim tam dali -ová :)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 12 říj 2012 12:29

Ivo píše:Jo, ten týpek mě taky dost štval (ožralý blb), ale měl jsem to k němu dost daleko přes lidi, jinak bych ho šel zpacifikovat - říct mu ať drží hubu (nechápu že to někdo vedle něj neudělal).
Byl jsem kousek od něho, seděl v 9. řadě a byl to fakt zhulenej magor. Odešel po tom, co to někdo před ním už nevydržel a napřáhnul se po něm. Smutné, že i na takovéhle akci se něco takového děje, nechápu, k čemu tam byli ti "securiťáci"...
Vlad píše:Myslim, ze kdyby Lisa zazpivala jen tak bez mikrofonu, v pohode by to uzpivala (ten zaver).
Naprostý souhlas.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Wohma

Příspěvek od Wohma » 12 říj 2012 12:44

Ivo píše:A že se toho nedrží u Češek a Slovenek ? (Kateřina Peake, Jacques, Emmons, Rolins, Květa Hošek atd ? ) To pak je trochu postavené na hlavu ? Ty by řvaly kdyby jim tam dali -ová :)
U Rolins je to jeji umelecky pseudonym (v obcance ma Rolinsova, ne?), tam je to trochu jina situace, jinak ale souhlas. Nicmene o Kvete Hosek slysim poprve :D

PELF: Mozna furt lepsi, nez kdyby tam byla vylozene rvacka. To by atmosferu asi dost narusilo.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 říj 2012 13:08

Wohma píše: Nicmene o Kvete Hosek slysim poprve :D
Nastuduj si Cimrmana Švestku :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 říj 2012 20:02

Ty fotky jsou výborné ....

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 16 říj 2012 13:45

Wohma píše:BTW koho z vas prekvapilo, ze Lisa vubec umi mluvit? :D Mam pocit, ze jsem ji nikdy na koncerte mluvit neslysel. A
tady v Praze rekla dve vety (!) :P
Tady toho určitě řekla víc... http://www.csfd.cz/film/234710-sanctuary-lisa-gerrard/

...a ještě jeden report http://sanctuary.cz/reporty/7297-report ... -can-dance
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 říj 2012 18:25

Ten dokument je nádherný ... myslel jsem že se podívám na kousek a nešlo se od toho odtrhnout ... Osobně asi mezi současnými hudebními osobnostmi neznám nikoho jiného kdo by pro mě byl tak inspirujicí a strhující jako Lisa Gerrard ...

Odpovědět