Hladame autorov Film / Background music... hudba do filmov,

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Uživatelský avatar
soimmo_two
Příspěvky: 294
Registrován: 27 dub 2012 17:00

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od soimmo_two »

Poklop píše:Oxygéne ty jsi nějakej chytrej. Koukám, že se v tom asi moc nevyznáš ale rozumy tady dáváš.
Tady to český přizdisráčství fakt nesnášim. I u nás jsou dobří skladatelé a jestli sis nevšim tak dost hodně zahejbali celosvětovou historií. I v současný době jsou tady lidi co to uměj udělat tak, že to splňuje potřebný kritéria a spousta z nich za to bere i slušný peníze a jedná se o prodej v zahraničí. Tak tady nemel nic o tom, jak jsme neschopní a vykřikuj jen informace, který jsou pravdivý.
Navíc urážíš tady spoustu lidí z Ezone o kterých nic nevíš a zřejmě podle svýho amaterskýho umění posuzuješ ostatní.
Dovolím si malý informativní OT:

Electrozone je pro mě radost od té doby co jsem začal používat seznam nepřátel. Nemusím se tak vůbec zajímat o to, co píšou někteří jedinci a ezone je tak pro mě najednou plná podnětných a zajímavých informací bez zbytečného balastu, kterým to tu jisté individua zanáší. Jediná vada na tom všem je, že tam nejdou dát i moderátoři.
Jirka Štolfa

Uživatelský avatar
Bedo
Příspěvky: 104
Registrován: 10 črc 2011 21:14

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od Bedo »

skuste si pozriet týchto dvoch producentov dosť zaujímavú produkciu maju

g-sonique
Příspěvky: 21
Registrován: 18 kvě 2008 11:49

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od g-sonique »

Vies, to iste nam hovorili aj pri G-Sonique ako aj pri kazdom z nasich projektov (skrachujete, nemate sancu pred velkou konkurenciou, cracknu vas predate 5 kusov, atd.) je to tak proste vzdy. Vies biznis neni fyzika kde platia vzdy jasne pravidla 2+2=4, a vela veci je v skutocnosti presne opacne nez si mysli 99% ludi, vela veci sa neda ani predvidat, predpokladat (napr. kto z biznismanov a ekonomov predpokladal vobec v 2006 krizu?). Castokrat kvantita (obrovsky vyber dobrych trackov) ani lepsia cena nemusia znamenat konkurencnu vyhodu, niekedy je to dokonca opacne - marketer Kotler s tym robil prieskum a aj ked je to paradoxne ludia preferovali drahsie vyrobky pred lacneejsimi. Casto je to aj o uplnych detailoch - napr ovladanei a prehladnost stranky a pod. Jeden megauspesny slovensky podnikatel co zacinal v garazi, dnes ma 1000 zamestnancov hovori nevyhravaju vacsi nad mensimi, ale rychleejsi nad pomalsimi, kvalitnejsi nad menej kvalitnymi atd. Ma pravdu, z garaze a zo slovenska vybudoval behom 15 rokov firmu ktorej sa boja najvacsi svetovi vyrobcovia! z nicoho. http://www.omslighting.com/ a nie je prvy ani posledny koho poznam (mnohych osobne) ktori sa nezlakli a vybudovali firmy ktorych sa boja najvacsi svetovi vyrobcovia ktori su 80 rokov na trhu. :D :D

Priklad, vlastnime reklamnu agenturu, casto potrebujeme fotky, resources,,najvacsia fotobanka shutterstock - ma najvacsiu ponuku, totalne nam vsak nevyhovuje kreditny system (mesacne musis platit 200 euro a viazat sa, nemoznost platby cez PayPal iba kreditky) preto ju pouzivame naozaj len vynimocne napriek tomu ze maju najlepsie ceny pri pausale, a najvacsiu ponuku. Niekomu to vyhovuje a stranka je megauspesna, ale 60% ludi z brandze hlada aj alternativy bez nevyhodneho kreditneho systemu (zaplat 200e mesacne a denne stiahni max 25 fotiek aj ked potrebujes napr 3 fotky za mesiac).

Stranka nebude iba o background music (zdaleka nie, dokonca to nie je ani/nebude nosny produkt tzv dojna krava), neviem ci si ju pozeral. Mame uplne inu koncepciu, ktora by mohla fungovat (to ale nevies ani ty, ani ja ani najlepsi analytici trhu - zavysi to od stoviek parametrov, biznis je vzdy hra :) To ze mas dobry 4P mix (cenu, produkty, propagaciu dnes uz tiez nezarucuje automaticky uspech). Tiez plati pravidlo ze to co je masove nemusi byt najpopularnejsie a najuspesnejsie (hlavne v nemainstreamovych odvetviach) - v graphic resources alebo aj music background resources biznise sa casto stretavame s tym ze zakaznici vyhladavaju skvor alternativnejsich dodavatelov (prave preto aby nemali napriklad vo svojom filme, reklame, znelke hudbu ktoru ma konkurencna firma pouzita z rovnakej foto/graphic/music banky aalebo graphic resource (napr vektor) ktory pouzivaju tisicky dalsich grafikov pod.) chapeme sa. :D Vsetko zavysi ale od klienta, kazdy klient je ini kazdy preferuje nieco ine.

Napr stranka ktoru si poslal aj ked moze mat vybornu ponuku je z marketingoveho pohladu hrozna, a som si isty ze 90% zo zakaznikov typu na ktoreho sa chceme sustredit (cielova skupina) by ju hned zavrelo - ziadna grafika, neprehladnost, nutnost registracie aby si vobec pozrel katalog atd. (klientov je viacero druhov od poloamaterov, cez ludi ktori to maju ako bokovku az po tazke specializovane filmove a reklamne studia atd.) aj taketo veci dnes rozhoduju, napr mat kvalitny produkt za dobru cenu uz dnes nic neznamena bez marketingu (nielen reklamy ale komplexneho marketingu)

Myslim vsak ze toto neni podnikatelske ale hudobne forum a je to zbytocne detailne riesit, sme tu kvoli hudbe nie...? :mrgreen:
Jo a nikoho nenutime do tzv exclusive spoluprace (mozes predavat iba u nas a nikde inde, v tom nikoho kto nechce nelimitujeme) takze za skusku nikto nic neda, tym padom ide iba o hudbu a a tym padom myslim nie je potrebne riesit podnikatelsky zamer, potencial, predpoklady projektu atd.

kto ma zaujem o spolupracu pls info (at) 123creative.com

dik


Oxyygen píše:G-sonigue: Ja si samozrejme vazim kazdyho, kdo umi rozject byznys a jit s kuzi na trh. Proto klobouk dolu, ze jste dokazali vytvorit pluginy, prodat je i ve svetove konkurenci. Vuci vasemu novemu podnikatelskemu zameru jsem ponekud skepticky. Je to proto, ze se v reklamni hudbe pohybuji jako klient a vim jaka je obrovska kvalitni nabidka a nizke ceny. Aby jste vubec mohli zacit, musite mit tisice skladeb a profesionalne vytvorenych, jinak dle meho nazoru neobstojite.
Takze je otazka jestli investovane penize i cas se vam vrati a nebo je lepsi investovat do neceho zajimavejsiho.

Tahle vypada databaze, kde nabizi skladby za par susnu. Projedte si ji a sami si reknete, zda jste schopni nabidnout skladby v takove kvalite. (kdyz se chcete profilovat jako "Kvalita nad kvantitou")

https://www1.playkpmmusic.com/pages/home/login.cfm
Prihlaste se jako guest
http://www.g-sonique.com VST/VSTi instruments, samples and effects.

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od Oxyygen »

Primo na strance mas "Enter site as guest (no downloading)". Uz ciste z pracovnich duvodu bych ti doporucil se na ni podivat, abys mel predstavu jak vypada opravdova konkurence. Ma perfektni trideni podle zanru, zameru i fulltextove vyhledavani. A hudba je v ackovej kvalite at uz jde o pop, rock, indie styly, zanrovky, filmovou ci scenickou hudbu.

Ano o tom, ze vas web bude vypadat lepe nepochybuju. O obsahu (hudbe) ano.

Myslim, ze jedina sance je specializace na nejaky konkretni styl

Slabsim clankem v tehle databazi je tradicne aktualni klubova elektronicka hudba. Aby byla na urovni nabidky www.beatport.com, tak takovou cesi ani slovaci az na hodne svetle vyjimky neumi.

Kazodpadne preji hodne stesti v rozjeti projektu a zajimavy obsah. Protoze ja nejsem konkurent, nybrz potencialni klient. Rad se necham (pokud obsah bude stat za to) presvedcit.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

Oxyygen píše:
Myslim, ze jedina sance je specializace na nejaky konkretni styl
z tvoji pozice je tohle asi pravda, ale mluvis z pozice poucenyho znalce hudby. verim, ze v pripade lidi, ktery moc nevi, co [treba do svoji reklamy] chteji -- ze prave kvuli obrovsky saturaci trhu muzou bejt radi za takovou stranku. pokud se o ni teda dozvi. chci rict, ze do rovnice vstupuje hodne dulezita promenna, neco jako social engineering, a ze podle me by neco takovyho mohlo fungovat na lokalni (nebo 'glokalni') urovni. tj. ze znas lidi z branze v miste / zemi(ch), kde se pohybujes, tvuj obchodnik je obejde a nabidne jim takovou sluzbu, a treba si takovej klient potom neco licencuje, protoze proste nebude muset hledat nic dalsiho, mozna bude mit i nejakej okamzitej support v reci, kterou umi, protoze anglicky moc neumi ;] atp.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od dendy »

dostzasadn vec ktora nielen ze do rovnie vstupuje ale moze zasdne ovlyvnit jej vysledok je seo optimalizacia...:-) zastavam nazor ze dost dolezita vec je presne si zvolit kto je moj zakaznik, a zariadit, aby si ku mne nasiel cestu skorej ako ku konkurencii - nemusim mat ani kvalitneji tovar nez konkurencia, len musi vediet zakaznika presvedcit ze uz nikam inam nepotrebuje ist - a to nieje nic nemozne - kazdy nemoze byt najlepsi na trhu - ale kazdy si moze vediet najstsvoj okruh zakaznikov ktori mu umoznia byt v zisku... ktori budu spokojni s jeho sluzbami a preto nebudu mat dovod hladat inde...

gsonique : chalani nedajte sa znechutit niektorymi miestnymi mudrlantami co vedia len siit okolo seba negativizmus a su mudri ako knihya vsetko vedia najlepsie .. chodte si za svojim snom, dajte so toho vsetko, nedajte sa znechutit - drzim palce !!!

g-sonique
Příspěvky: 21
Registrován: 18 kvě 2008 11:49

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od g-sonique »

diky, nebojsa my sa nenechame odradit nicim :)
http://www.g-sonique.com VST/VSTi instruments, samples and effects.

g-sonique
Příspěvky: 21
Registrován: 18 kvě 2008 11:49

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od g-sonique »

takze na stranke pribudli uz nejake tracky, niektore dokonca od ludi z electrozone, uhadnete ktore? :D

ak by sa chcel este niekto dalsi pridat, budeme len radi info (zavinac) 123creative (bodka) com
http://www.g-sonique.com VST/VSTi instruments, samples and effects.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od dendy »

ja by som inak tu menu sekciu s hudbou nenazval ze "royalty free backgroud misic" to je z ytocne dlhe podla mna by uplne stacilo "royalty free music" - to "background" je tam imho zbytocne...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od Pytkin »

neni to drahe ? 9-15 eur za pesnicku .. za to davaju casto cele CD .. nehovoriac o tom , ze je to jedna dlzka .. bezne sa vyraba viac dlzok .. pripadne si nastavis presne dlzku aku chces .. trebars 13 sec .. a mas 13 sec .. so zaciatkom a koncom ..

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od Oxyygen »

Podarilo se to nejak rozject cca po pul roce od spusteni? Splnilo se vase ocekavani?
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od charonme »

tiez by ma zaujimalo

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od Pytkin »

hladal som teraz daku muziku na showreel .. a nenasiel som na 123creative.com nic pouzitelne .. ale zatial som nenasiel ani na smartsounde ani na juieri ani na videohelpery .. tam je ale uplne iny problem .. maju tam toho strasne vela ..

Ja77
Příspěvky: 1
Registrován: 08 bře 2015 20:48

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do film

Příspěvek od Ja77 »

Zdravím, prosim Vás je ešte aktuálne, že hľadate hudbu k filmom? Mal by som záujem a môžem Vám ponuknuť svoju tvorbu.
Ak je to ešte aktuálne, dajte mi vedieť.


Ďakujem.

S pozdravom

Miro

dj Marco
Příspěvky: 1
Registrován: 18 úno 2020 21:13

Re: Hladame autorov Film / Background music... hudba do filmov,

Příspěvek od dj Marco »

čaf,ja robím elektronickú orchestrálnu hudbu v štýle italo disco,pozri na ytube dj Marco*Heartbeat,Ocean Story,Road of LIfe,In My Mind Italo Synth Dream 1-9,ak Ti to bude vyhovovať,tak sa ozvi,na uvedené skladby mám aj autorské práva u SOZA,môžem to urobiť aj v inom štýle, djm3110@seznam.cz.

Odpovědět