Hledám uplatnění pro svou hudbu

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
darek.vrana

Re: Hledám uplatnění pro svou hudbu

Příspěvek od darek.vrana » 28 čer 2017 21:47

Díky všem za rady, fakt si toho vážím. Ani jsem nečekal, že to tady vzbudí nějaký ohlas a že to tady má takovou návštěvnost. Spousta dobrých rad a nápadů, musím se tím vším nějak probrat. Zkusím i ten Facebook, tam je největší možnost šíření, je fakt, že jeden člověk dá like a hned to vidí 200 jeho přátel. Ale zas to je spíš PR pro zavedené kapely, na prezentaci skladeb to není moc vhodné médium, když tam ani není možnost dát zvukový soubor...
gambler: Díky za nabídku, ale já právě zjišťuju, že mě víc baví psaní, než hraní a hraní v barech by mě asi moc nebavilo.

Stan

Příspěvek od Stan » 29 čer 2017 08:36

Na FB by jsem moc nesazel, venku lide nemaji problem ocenit tvoji praci a dat like, pochvalit nebo sdilet, ale dostat za tvoji praci like ci nedejboze sdileni aby o tobe vedelo vice lidi je Cesku nadlidsky ukol.
Good Luck :wink:
Naposledy upravil(a) Stan dne 29 čer 2017 21:50, celkem upraveno 1 x.

tony9

Příspěvek od tony9 » 29 čer 2017 11:21

Na FB jdou dát mediální soubory, jenže to nefunguje podle mne moc dobře.
Lepší je použít Soundcloud nebo Youtube a sdílet.
Problematický se mně zdá i Bendzone. Nepřišel jsem na to jak z něho sdílet jednotlivé songy. Jde z něho sdílet celý profil to jo, ale jednotlivé skladby asi ne.

darek.vrana

Příspěvek od darek.vrana » 21 srp 2017 22:28

Zdravím po delší době. Snažím se prokousávat tím, jak funguje Royalty Free Music, ale mám pořád dost otazníků. Hlavně mě zajímá, jak se případné příjmy daní. Máte s tím tady někdo praktické zkušenosti?

vasek

Příspěvek od vasek » 22 srp 2017 08:48

Jako laik si myslím, že záleží, jak vypadá smlouva, na základě které se vyplácejí ty odměny. To by asi musel daňovej poradce vidět, aby věděl, co s tím.

dendy

Příspěvek od dendy » 22 srp 2017 08:56

darek.vrana píše:Poslat něco nějakému režisérovi, nevím, u těch dobrých mi to přijde skoro zbytečné, všichni s někým spolupracují a asi nebudou riskovat spolupráci s někým, kdo v tomhle ohledu nemá žádné zkušenosti.
Takyto sposob uvazovania je zaklad neuspechu :-) Rozdiel medzi uspesnymi a neuspesnymi casto nieje v kvalite ich produktu - ale v ODVAHE vopchat sa do kazdych dveri.

Co sa ti stane ked posles svoju tvorbu kazdmemu kto ta napadne ?? Myslis ze dotycny pride, zazvoni ti u dveri a zbije ta ze si marnil jeho cas ? Nie. V najnbeznejsom pripade ti neodpisu ani.. nic sa nedeje.. ale obcas sa proste moze stat zazrak, a zaujme to niekoho (casto niekoho o kom by si ani netusil ze by ho to mohlo zaujat), ozve sa ti - a je to ..

Nic nemozes stratit. Posli to kamkolvek ta napadne. Na ten sposob uvazovania co si napisal proste zabudni. Ty ani NETUSIS koho a preco moze zrovna tvoja tvorba zaujat, pripadne to moze posunut nejakemu dalsiemu svojmu znamemu ...

Ked to odpises rovno v uvode "toto nema zmysel" zarucene skoncis tam co vela talentovanych ludi - budes navzdy robit len do supliku, a ini, mozno ovela menej talentovani budu mat uspech, len preto ze sa proste neboja strcit nohu medzi dvere.

dendy

Příspěvek od dendy » 22 srp 2017 09:01

darek.vrana píše:Zdravím po delší době. Snažím se prokousávat tím, jak funguje Royalty Free Music, ale mám pořád dost otazníků. Hlavně mě zajímá, jak se případné příjmy daní. Máte s tím tady někdo praktické zkušenosti?
To je uplne jednoduche .. ak si zivnostnik, kazdy rok podavas danove priznanie, v naplni zivnosti mas nieco ako "tvorba multimedialnych podkladov" alebo nejaku variantu toho - proste vsetky prijmy zaratas a hotovo ...

Ak si standardne zamestnany a danove priznanie za teba robi zamestnavatel, musis sa ist poradit na financne oddelnenie tvojho zamestnavatela, aby ti zaratali prijmy naviac do danoveho

Toto by som ale zacal riesit az v momente ked budes mat prijmy radovo desatistice KC mesacne od coho predpokladam ze si este velmi daleko ..

darek.vrana

Příspěvek od darek.vrana » 22 srp 2017 09:42

To právě nevím. Jsem houslista a mám příjmy z hraní, takže s tím problém není. Spíš ale nevím, jestli to třeba nemusím nějak danit v USA, když to prodávám na amerických stránkách nebo tak něco... Zatím jsem se tam nepřihlásil, žádné příjmy tudíž ještě nemám, ale chci tomu nejdřív pořádně rozumět, abych se třeba pak nedostal do problémů.

dendy

Příspěvek od dendy » 22 srp 2017 10:48

> Spíš ale nevím, jestli to třeba nemusím nějak danit v USA, když to prodávám na amerických stránkách nebo tak něco...

Toto ti najlepsie vysvretli uctovnicka .. kazdopadne danis tam kde si registrovany ako danovy subjekt (cize predpokladam v tojom pripade CR), a AJ v USA by si danil len v pripade ze by medzi CZ a USA neexistovala zmluva o dvojitom zdaneni (ktora existuje s vacsinou EU statov a sluzi prave na predidenie dvojiteho zdaneia) .. ale hovoroim toto najlepsie s uctovnickou ak chces mat informacie na 100%

darek.vrana

Příspěvek od darek.vrana » 22 srp 2017 10:54

Díky za odpověď, tak snad to tak je.

dendy

Příspěvek od dendy » 22 srp 2017 10:59

no este raz - over si to s uctovnickou.. informacie co ti dava m su len orientacne, nie som uctovnik a mozem mat nepresne info ..

darek.vrana

Příspěvek od darek.vrana » 22 srp 2017 11:04

Jasně. Tam na jejich stránkách o tom taky něco píšou, ale je to na mě dost složité:).

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 25 srp 2017 17:21

Je to pekná hudba. A istotne si svoje uplatnenie "nájde" aj tak nejako...prirodzene... bez veľkého tlačenia na pílu. Nechcem povedať, že úplne sama... Ale svet funguje aj na iných princípoch, ako je marketing...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

darek.vrana

Příspěvek od darek.vrana » 25 srp 2017 20:02

Díky za povzbuzení. Ale nevím no, na bandzone přibývají poslechy v řádu jednotek měsíčně, na Soundcloudu, Myspace, FB jakbysmet a když jsem někam zkusil poslat maily se životopisem, tak si to nikdo ani neposlechl, takže tomu moc nevěřím...

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 25 srp 2017 21:38

Udělat si promo je taky umění.. Bud si na to sežen člověka nebo tomu venuj stejny usili jako tvorbe.
Pokud se chces prosadit, musis fungovat jako obchodnik. A ten se skoro vždycky "vnucuje"..:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět