Hommage to Mike Oldfield

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
biscuit
Příspěvky: 10205
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Hommage to Mike Oldfield

Příspěvek od biscuit »

Greyhound90 píše:
18 úno 2021 22:57
Byl mi doporučen iZotope, který to prý vše srovná, ale nevím.. Prostě mastering je kapitola sama pro sebe a je to velké umění.
a proč tohle řešíš? zapomeň na pluginy a začni míchat!

tohle je přesně ukázka toho, co se může stát, když si někdo myslí, že na dobrej zvuk stačí "prohnat to" pluginem, na kterej jsem dostal doporučení. ve finále, kdybys byl hlupák mohls ještě napsat, že izotope stojí za prd.

dobře smíchanej surovej materiál už sám o sobě HRAJE. špatně smíchanej materiál žádnej "mastering" ani jinej "magic" plugin NEZACHRÁNÍ. ve většině případů navíc platí, že když si to někdo špatně smíchá, domnělým masteringem to pak ještě více rozesere! je to pak jak když pejsek a kočička dělali dort.
Fractal píše:
19 úno 2021 07:30
tady by se hodilo pro referenci Daft Punk - Random Access Memories, i když je to podle mě na hraně a hajtky jsou tam teda dost, tak pořád jsou nevtíravé v poměru k jiným zvukům, nezní uměle a taky nejsou pořád ve stejné hlasitostní úrovni, holt jsou asi místama zahrané živě, nebo ten programming dělal někdo, kdo to rozhodně nedělal poprvé
jo, tak tohle je jako dát tomu pejskovi a kočičce jako referenci annatorte od demela z vídně :-D

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2118
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Hommage to Mike Oldfield

Příspěvek od PELF »

Když už se tady zmiňovali Daft Punk... https://www.irozhlas.cz/kultura/hudba/d ... 221838_btk
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

biscuit
Příspěvky: 10205
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Hommage to Mike Oldfield

Příspěvek od biscuit »

jo chtěl bych být jednou novinářem a dělat zkratkovitá resume nad kariérami umělců, o kterých toho vím pramálo. v roce 93 si kluci tak možná společně koupili první sampler ;-) že by v tý době vyšlo lp homework může napsat jenom totální jelito, nebo někdo, kdo v té době hopsal tak maximálně na dádu nebo maxim turbulenc :-) každopádně zjistit si alespoň kusé informace (když už o tom vím kulový) je asi pod úroveň zaměstance placeného z koncesionářských poplatků 8)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 524
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Hommage to Mike Oldfield

Příspěvek od Greyhound90 »

biscuit: "Hudební novináři jsou lidé, kteří neumějí psát. Dělají rozhovory s lidmy co neumí mluvit. A to všechno pro lidi, kteří neumějí číst." Frank Zappa. :D

Odpovědět