Kdo udělá disco remix rockovýho singlu?

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
jackies

Re: Kdo udělá disco remix rockovýho singlu?

Příspěvek od jackies » 07 úno 2016 18:17

Stan :
irelevantní jsou určitě z pozice byznysu, ale pokud na to nahlídneš z pohledu případného "remixéra - baví mě to", tak je to hodně důležitá složka.
Já bych do tohoto osobně nešel ani za úplatu, jelikož dokážu i trochu odhadnout výsledky s podobným materiálem.
Myslím, že to nebude ve finále nic na obohacení světa.

Nechal bych to tak jak to je.
To je moje rada pro krondu.
muzikant

xdudy

Příspěvek od xdudy » 07 úno 2016 19:04

no moje rada pro krondu zase je, aby se nenechal odradit.
Nepříjde mi to zase tak špatný aby se z toho nedalo něco uvařit, ale to je jen muj osobní názor , ostatní můžou mit jinej.
Jinak souhlasím se Stanem - tazatel se neptal jestli se to nekomu líbí nebo ne, ale jestli někdo neudělá remix, nebo jak někoho sehnat.
Ale je to fuk nemá cenu se tu hádat - a nabalovat off :)

Stan

Příspěvek od Stan » 07 úno 2016 19:16

Jackies, souhlasim, i s tim co psal Tom ale chtel jsem jen poukazat na to ze osobni nazor v tomhle vlaknu kdy se na nej autor nepta je uplne zbytecny. Kazda skladba je vlasnim vyjadrenim a pokud se libi minimalne autorovi je to v poradku. Jestli si najde vice posluchacu je jina otazka. Remix je sluzba jako kazda jina za kterou se plati a jde tedy o business. Bud se mi to libi a tu praci vezmu nebo se mi to nelibi a s omluvou to odmitnu. Ale to je jedno to je jen muj nazor. PEACE

jackies

Příspěvek od jackies » 07 úno 2016 19:30

Nejsme vepři :wink:
Souhlasím s tebou.
muzikant

kronda

Příspěvek od kronda » 07 úno 2016 21:44

MDudas píše:"Kdo udělá disco remix "rockovýho" singlu?!"
Ja neviem, clovece... zato, ze tam je gitara... tak je to rock ???!!! :shock:
Mozno som uz stary, ale toto bum-cak... to neni rock. Fakt ne.
Nevim, jestli to je pro tuhle debatu podstatny, ale kazdopadne nechci nikoho presvedcovat o tom, jak ma zaskatulkovat nejakou skladbu, takze si to slovo "rockovy" klidne z tohohle topicu vyskrtni.

kronda

Příspěvek od kronda » 07 úno 2016 21:52

jackies píše:Stan :
irelevantní jsou určitě z pozice byznysu, ale pokud na to nahlídneš z pohledu případného "remixéra - baví mě to", tak je to hodně důležitá složka.
Já bych do tohoto osobně nešel ani za úplatu, jelikož dokážu i trochu odhadnout výsledky s podobným materiálem.
Myslím, že to nebude ve finále nic na obohacení světa.

Nechal bych to tak jak to je.
To je moje rada pro krondu.
Ja to necham, jak to je, jen bych k tomu neco pridal - druhou verzi, tanecnejsi. Nekoho bude vic bavit puvodni verze, nekoho treba ten pripadnej remix. Nemyslim, ze to muze kapele uskodit, je to proste soucast propagace singlu.

Uprimne receno, tipnul bych na jistotu, ze 95% vznikajici hudby svet nijak zasadne neobohacuje, treba i prvnich pet desek nekoho, kdo tou sestou svet zasadne obohati. Cimz nerikam, ze ja jednou nejaky zasadni oboceni vykonam, jen ze poctivej pokus neco vytvorit mi prijde sam o sobe hodnotnej uz jen proto, ze to je soucast vyvoje cloveka.

Ale abych to zkratil. Ok, diky za odpoved, nepocitam s tebou ;)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 08 úno 2016 19:29

kronda píše:Nevim, jestli to je pro tuhle debatu podstatny, ale kazdopadne nechci nikoho presvedcovat o tom, jak ma zaskatulkovat nejakou skladbu, takze si to slovo "rockovy" klidne z tohohle topicu vyskrtni.
Yo. Vyskrtnute. 8)
Inak, skladba je vcelku OK.... len ma proste prekvapil ten rock.
Ja som vyrastal na ELAN-e... a to bol pop-rock. Toto je podla mna cistokrvny popik.

kronda

Příspěvek od kronda » 09 úno 2016 15:21

TOM-Thak píše:Presne, je to tezky. Udelat skladbu se zahranicnim zvukem, s ceskym textem pro cesky trh a jeste aby se chytla, tak to uz chce hodne solidni zaklad v te original skladbe. Ja bych to treba ze srandy i zkusil, ale musi me v originalnce vzdycky na prvni dobrou chytit refren nebo nejaka cast skladby, kde ze se mi v hlave zacne kreslit, jak bych to predelal tzn. ten okamzitej napad. Zkratka musi to resonovat nejak.. musi prijit ta muza a k tomu me nedokaze namotivovat sebelepsi honorar :c) bud to tam je nebo to tam neni. Je to subjektivni vec a urcite verim, ze najdete nekoho u koho to resonovat bude a u koho ten kreativni napad prijde. Samo muze tu byt kupa remixu, kdy se vyuzijou klasicky postupy a nastroje apod., co clovek dela rekneme takovy rukopis, ale pak z toho vznikne spis prumerna vec. Remix by podle me skladbu mel v danym zarnu posunout pokudmozno jeste o stupen vys nez original nebo alespon na stejnou uroven, aby s clovek rekl - jo to je dobrej trek a neresil, ze je to remix.
Jasne, ale to je vzdycky tak se vsi tvorbou. Kdyz te neco chytne, je radost se na dalsi praci podilet, at uz je to cokoli. Ale timhle stylem se asi v oblasti profi/placeny prace v hudbe muze rozhodovat par stastlivcu (aspon v Cechach), ostatni se spis musi snazit brat kdejakej "rozumnej"job.

No a je tezky udelat neco vylozene dobryho, ale zase kdyz to beru z pohledu pripadnyho zajemce o tenhle remix job, tak to zas tak tezka zalezitost byt nemusi. Treba i prave proto, ze nas singl neni svetova pecka. Jasne, ze to vzdycky bude jeho remix, takze by mel mit zajem na kvalite a uspechu vyslednyho dila, ale kdyz to zase vezme trochu realisticky jako placenou praci, tak "staci" odevzdat "solidni" dilo, ktery bude kvalitou odpovidat puvodni verzi, a nemusi mit starosti s tim, ze je tezky udelat svetovou pecku. Samozrejme bych radsi nekoho, kdo se v ty nasi skladbe najde a vlozi do remixu nadsenecky usili vytvorit neco super, ale sem taky trochu realista...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 23 srp 2017 15:55

Jen tak mimochodem, uz jste nekoho nasli?

Odpovědět