Kdo udělá disco remix rockovýho singlu?

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
kronda

Kdo udělá disco remix rockovýho singlu?

Příspěvek od kronda » 05 úno 2016 17:39

Ahoj,

vydali jsme s mojí kapelou Audiomemy singl Svlíkni se, k poslechu na http://bandzone.cz/audiomemy a rádi bysme ho nechali zremixovat jako disco verzi. Jde nám o profi výsledek, počítáme s odměnou za remix. Měl by někdo zkušenosti a zájem?

Díky
David

lavender

Re: Kdo udělá disco remix rockovýho singlu?

Příspěvek od lavender » 05 úno 2016 18:08

sorry, ale disko rmx rockovej skladby nebude podla mna nikdy zniet profesionalne.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 úno 2016 18:20

Ved toto je disco uz aj v tej rockovej verzii :)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 05 úno 2016 19:04

Disko nebo EDM / House? Jaká je cílovka? Ukázka nějakého podobného remixu nebo tracku, v jehož žánru byste chtěli remix? Je pravda, že refrén táhne, ale ty verse jsou na nějaké chytlavé edm / house / disko docela ponuré a hluboké.

kronda

Příspěvek od kronda » 05 úno 2016 21:37

lavender píše:sorry, ale disko rmx rockovej skladby nebude podla mna nikdy zniet profesionalne.
Pytkin píše:Ved toto je disco uz aj v tej rockovej verzii :)
Ok, diky ;)

kronda

Příspěvek od kronda » 05 úno 2016 21:58

TOM-Thak píše:Disko nebo EDM / House? Jaká je cílovka? Ukázka nějakého podobného remixu nebo tracku, v jehož žánru byste chtěli remix? Je pravda, že refrén táhne, ale ty verse jsou na nějaké chytlavé edm / house / disko docela ponuré a hluboké.
Diky za odpoved, dobry otazky. Radsi Skrillex nez Daft Punk, jestli to trochu pomuze, ale kreativne bych to neomezoval. Urcite je cilem chytlavost. Cilovka - rekneme odvazny cesky mainstream, ale to asi neexistuje, tak spis popovejsi alternativa... ach jo, nevim. Nejsem na EDM odbornik, tak spis par prikladu:

- Skrillex - Rock'n'Roll - skvely
- Madonna - Hung Up - skvely
- Krystof - Srdcebeat (disco remix) - spatny, moc vesely/lizatkovy disko
- EGO ft. Robert Burian - Zijeme len raz - prosim ne
- A Banquet - Dark Streets remix by Armin Effenberger ( - moje puvodni inspirace pro to zkusit disco remix, moc dlouhy, ale jinak dost dobry, Armina jsem oslovoval, ale nemel cas / zajem...

Souhlasim, ze sloky mame moc upovidany, ale netrvam na tom, aby se pouzil cely text, muze se treba zduraznit/zopakovat utrzek textu "Svlikni se" a vybrat dve pulky slok...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 06 úno 2016 09:46

Jasny, tam jsou ale dost zasadni rozdily. Skrillex to je dubstep, daftpunk se zas blizi vic strednimu proudu. To je hodne siroke rozpeti.
A jestli je vas zamer udelat diskosku, ktera pujde do ceskeho eteru a na ceske diskoteky / kluby, tak Skrillex zrovna neni ta spravna cesta :)) to tady lidi moc nepoberou, i kdyz se objevi treba na Ocku nebo MTV.

Proto jsem se ptal na tu cilovku / ucel remixu.

kronda

Příspěvek od kronda » 06 úno 2016 17:36

Rozumim. Ja bych treba stal o to, aby se ten remix hral v ceskych klubech nebo i na Evrope 2, ale taky bych si nechtel pokazdy, kdyz to uslysim, rikat, ze se mi to nelibi. (A uprimne uplne neverim, ze to nakonec s tou Evropou 2 dopadne, tak bych se tomu nepodrizoval ;) ) No a realne se mi muze libit i totalni mainstream disco a nemusi libit neco ve stylu Skrillexe. On totiz sice pouziva dubstepovy prvky, ale oproti ty nude, co hrajou na drum'n'bass/dubstep parties v prazskych koubech, je v jeho mixech slyset neco univerzalniho, hudebne dobryho. Ale zase ty Daft Punk jsem uvadel jako negativni priklad, protoze me nebavi, jakkoli uznavam ze to vlastne delaji dobre. To je tezky.

Proste skatulky maj velmi omezenej smysl rozebirat, reference pozitivni a negativni snad trochu naznacily smer (jeste bych pridal jako super priklad Lady Gaga - Applause), ale ve vysledku jde o to, aby se mi to libilo (pokud za to mam zaplatit) a to neni zas tak otazka stylu. Proste chytlavy vodvaz, aspon trochu kreativne zajimavy, trocha dobre pouzitych basovych agresivnich zvuku je plus, dobry zvuk a at je na tom proste videt nejaky napad a rozumny mnozstvi prace. Bliz to asi specifikovat nedokazu...

xdudy

Příspěvek od xdudy » 06 úno 2016 17:52

Jen takovej možná naivní nápad
dejte někam balík se stopama a vyhlašte soutěž, třeba se něco zajímavýho objeví.
Ale asi to chce trochu zpropagovat na správnejch nístech, nevym.

kronda

Příspěvek od kronda » 06 úno 2016 18:04

Ja ty spravny mista urcite neznam a prave jsem treba doufal, ze me tu nekdo odkaze, kam bych tuhle nabidku moh hodit...

A takovou vyzvu si asi muze dovolit nejaka znama kapela. U nas by se ozval maximalne nejakej amater. Jasne, nic za to nedame, ale nevim...

Stan

Příspěvek od Stan » 06 úno 2016 20:14

@xdudy: tohle nebude s cestiou fungovat. Delat remix hudby ano ale zakomponovani ceskeho textu bude problem protoze cestina je "exoticka" rec s kterou mluvi jen 10-mil lidi na tehle planete ale to se tyka i dalsich tzv "mrtvych reci". Nezbyva nez najit nekoho v mistnim rybnicku kterej to zmakne podle predstav klienta tedy tak aby to bylo prizpusobene pro lokalni trh.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 06 úno 2016 21:36

Presne, je to tezky. Udelat skladbu se zahranicnim zvukem, s ceskym textem pro cesky trh a jeste aby se chytla, tak to uz chce hodne solidni zaklad v te original skladbe. Ja bych to treba ze srandy i zkusil, ale musi me v originalnce vzdycky na prvni dobrou chytit refren nebo nejaka cast skladby, kde ze se mi v hlave zacne kreslit, jak bych to predelal tzn. ten okamzitej napad. Zkratka musi to resonovat nejak.. musi prijit ta muza a k tomu me nedokaze namotivovat sebelepsi honorar :c) bud to tam je nebo to tam neni. Je to subjektivni vec a urcite verim, ze najdete nekoho u koho to resonovat bude a u koho ten kreativni napad prijde. Samo muze tu byt kupa remixu, kdy se vyuzijou klasicky postupy a nastroje apod., co clovek dela rekneme takovy rukopis, ale pak z toho vznikne spis prumerna vec. Remix by podle me skladbu mel v danym zarnu posunout pokudmozno jeste o stupen vys nez original nebo alespon na stejnou uroven, aby s clovek rekl - jo to je dobrej trek a neresil, ze je to remix.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 07 úno 2016 05:47

"Kdo udělá disco remix "rockovýho" singlu?!"
Ja neviem, clovece... zato, ze tam je gitara... tak je to rock ???!!! :shock:
Mozno som uz stary, ale toto bum-cak... to neni rock. Fakt ne.

rastis

Příspěvek od rastis » 07 úno 2016 13:43

podla mna to rock je, docela stary som tiez a aj sa mi to celkom paci (ta skladba :) ). disco remix mi pride trochu, ze naco silit kokotiny, ale zase ak to niekto dokaze kreativne pretvorit, preco nie.

Stan

Příspěvek od Stan » 07 úno 2016 15:42

@MDudas: Myslim ze v tomhle vlaknu se klient nepta na nazor ale zadava pozadavek na profesionalni remix ci radu. Pravidlo No.1: Osobni nazory na typ nebo kvalitu skladby jsou irelevantni.

Odpovědět