Moj novy album (nazory uvitam)

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Pytkin »

Sabiani : Uz to pocuvam asi treti krat .. A fakt dobre .. Len ma zaujima, co je toto za styl ? Je tam vyslovene zakazane zmenit harmoniu ? Ako psytrance , kde mi dendy vysvetlil , ze tam to tak musi byt , ze velke zmeny su zakazane ..
Mne sa tam tak strasne pyta nejaka zmena ..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Pytkin »

A este som si vsimol jednu vec .. Album sa vola Hyphae+ Mycelia a track 7 (ktory sa mi dost lubi) sa vola Myphae+ Mycelia .. To je ok ?

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5039
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Amorph »

Ahoj, po vikendu si to moc rad poslechnu. Zatim predem gratuluju k releasu:)

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Sabiani »

Pytkin:
Harmonicke zmeny nie su zakazane, ale tato hudba je dost minimalisticka. Repetetivnost ma posobit hypnoticky. V elektronike ide skor o sound dizajn, nez o vyrazne harmonicke zmeny. Teda aspon tak to vidim ja, ono pravidla moc na to asi nie su.
Mas pravdu, 7. skladba tam je preklep, ma sa to volat tak ako album. To je tak ked robis administrativu po veceroch, unaveny..

Fractal:
na kopak som pouzival vacsinou toto a snazil som sa to ladit k tonine skladby:

https://www.native-instruments.com/en/p ... /polyplex/

Snare je zakazdym z nejakeho ineho pluginu, tam mozes mat aj pravdu..

Btw. jak znie futuristicky kopak/snare? :wink:

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od dendy »

pytkin: ja ti to vysvetlim, pripomen az budeme zas u dedka sediet :) to neni ze “zakazane” - proste tam to nefungune... to je ako divit sa ze formula nema terenne kolesa :)

sabiani: znie to zaujimavo, este som nemal cas na detailny posluch ale zajtra to dam a napisem.. zvukovo to znie takto narychlo vyvazene, trosku sa mi zdalo pri rychlom pretoceni ze to je zanrovo az moc rozdielne na jeden album, ale uvidime mozno to inak vyznie ked to budem pocuvat cele v kuse od zaciatku do konca

prva skladba je bomba !

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3087
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Fractal »

Sabiani píše:
04 lis 2018 08:07
Fractal:
na kopak som pouzival vacsinou toto a snazil som sa to ladit k tonine skladby:

https://www.native-instruments.com/en/p ... /polyplex/

Snare je zakazdym z nejakeho ineho pluginu, tam mozes mat aj pravdu..

Btw. jak znie futuristicky kopak/snare? :wink:
Zdar, tyjo neni to nic vážného, sem akurát snažil najít nějakou chybičku v jinak super albumu :mrgreen: . No a jediné co mi tam troošku neštimuje jsou zvuky bicích, bo mi přijdou takové jakože nesourodé, nebo "staré" oproti těm ostatním zvukům, synťáku a base.

Polyplex není nic pro mě, je to přesně to co, ve tvorbě nepoužívám, tady ty samohrajky 8)

No a futuristický drum sound zní tak divně, ale za deset let bude znít normálně, neasi

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Pytkin »

A co je toto za zaner ? Ja pocuvam elektroniky vela a zmien je tam kopa :)
Inak mne by sa tam hodil spev .. nemyslim realny spev .. ale sem tam nejaka fraza .. v jednom songu to aj je .. Ale trosku viac .. a hned by to bolo "pestrejsie" ..

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od lavender »

okrem malo zmien je to akoby prilis predvidatelne a malo vymyselne. skladba tribal ... ma predpoklady opustit zauzivane autorove vzorce.

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Sabiani »

Pytkin:

Zanrovo to je take pestrejsie, jak podotkol Dendy. Teda su to stale elektronicke subzanre.
Skladby 3/4/5 su deep/progressive house, 6/7/8 breakbeat a zvysok by som proste oznacil za downtempo/chillout.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od dendy »

Tanecna muzika funguje proste trochu inak nez rozny experimental a zanre kde je cielom prekvapit.. v tanecnej muzike je cielom roztancovat ludi v prvom rade.. ludia sa na party bavia ked dokazu ocakavat co pride.. cize stoptimy, nastupy, prechody, typy zvukov - veci v ramci zanra potrebuju mat take ako ich poznaju, ake maju naucene patterny v mozgu .. inak tanec nefunguje .. polemizovat o tom ci to je alebo nieje spravne nema zmysel.. takto to proste funguje realne ..

Samozrejme tancovat sa da na kedeco, aj na country alebo metal :-)) Ja tareaz hovorim o elektronickej tanecnej muzike, postavenej na rytmoch a opakujich sa strukturach. Aj tu je obrovske spektrum od klasickeho techna, kde naozaj jedna 4 taktova smycka hra dokola trebars 5 miut a len obcas sa nieco filtruje alebo vypne a zapne, az po trance a psytrance zo spustou vrstiev, pomerne zlozitych, ktore sa navzajom prelinaju a menia ..

Problem je ze ked niekto nema detailne napocuvany nejaky subzaner, subtilne zmeny nevnima, to co je pre niekoho "deja sa tam toho kopa" je pre ineho "to je furt dokola to iste" .. Mne ked niekto pusti metal pocujem tam dokola kvilenie gitar, do toho huci nejaky typek a vsetky skladby na jedno brdo .. ked mi niekto pusti hiphom pocujem tam 1 smycku 3 minuty dokola a do toho blaboce nejaky typek svoje basnicky - ale to neznamena ze na tom treba cokolvek zmenit, proste len nie som cielova skupina, vnimam a potrebujem v hudbe nieco ine, preto tie detaily ktore sa v tychto zanroch vyskytuju a ktore su klucove pre ich posluchacov su pre mna pod prahom vimania. Moj mozog ich proste nevnima, nerozlisuje. O tom to je.

Su zanre kde vyslovene kompozicna komplexita (v zmysle harmonickych zmien, komplexnejsich melodiia struktur) je na skodu pretoze "dej" skladby vykresluje zvukova pestrost, nie notova .. su zanre kde monotonnost s len subtilnou zmenou / vyvojom je cielom, pretoze ma navodit u posluchaca respektice tancujuceho urcitu formu "tranzu" ..

Samozrejme su zanre kde naopak zvukova pestrost nieje vyrazovy prostriedok, kde nim je prave harmonicka / melodicka komplexita .. To su 2 rozdielne svety, keby niekto zobral nejake dielo od Mozarta a este kazdy nastroj nakrutil na syntaku, nadrbal tam tonu automatizacii, filtrovania tak z toho vznikne maglajz ktoremu nikto nebude rozumiet lebo to proste bude prilis komplexne ..

Dalsia vec je rozbijanie sablon, "prekvapenie" posluchaca - opat su zanre ktore su na tomto postavene, a su zanre kde je to vyslovene neziaduce. Ked ludia tancuju na party, su ponoreni do atmosfery nejakej skladby, a zrazu zmenis skladbu na nieco uplne ine - no super, spravil si strasne kretivne prekvapenie ale ludia ta poslu dopice :-D

Samozrejme tie hranice nie su striktne, to nieje ako co Pytkin povedal ze "toto a toto sa nesmie" .. vzdy je to o hladani balancu. Ale dolezite je, ked pocuvam nejaku muziku, snazit sa pochopit JEJ kontext, jej korene, to pre koho je urcena a co dani ludia v tejto muzike hladaju. Nezacnem metalu vycitat ze ma moc naboostrovane gitary a chcelo by to trochu akustickej gitary a harfy :-D

Dpc to je zase elaborat jak od Countrymetalmana :-D Proste toto je zlozita rozsiahla tema, to treba nazivo predebatovat :mrgreen:

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od dendy »

Pytkin píše:
04 lis 2018 12:18
A co je toto za zaner ? Ja pocuvam elektroniky vela a zmien je tam kopa :)
Elektronika je Kraftwerk, Jarre, Aphex Twin, Squarepusher aj Angerfist. Mrte siroky pojem. A potom su rozne hranicne zanre, kde do istej miery pouzivaju aj elektronicke nastroje, ale funguju na pravidlach povedzme jazzu.. atd atd .. je to zlozite.

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Sabiani »

Dendy pekny elaborat, lepsie by som to nevysvetlil :palec+: :wink:

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3087
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Fractal »

dendy ty se musis nudit jak rocker na czechtekku

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od dendy »

fractal> :-D :-D

sabiani> 8:30 "age of love tribute" :-)) predpoklaam ze to nebolo umyselne, mozog je svina, ale okamzite mi to pripomenulo tu skladbu

inac fajn, v suvislom pocuvani mi az tak nevadila ta zanrova rozmanitost, proste je to tvoj pohlad na muziku, da sa to vnimat ako zmes vplyvov ktore ta formuju.. takze za mna palec hore, vobec nic nemam co vytknut, bavi ma to od zaciatku do konca a nic mi nevadi...

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Moj novy album (nazory uvitam)

Příspěvek od Sabiani »

Dendy:
Ten age of love som si musel pustit a teraz tam pocujem spojitost, samozrejme nebolo to umyselne.
Skor mam napocuvame veci ako Der Dritte Raum, klasika Hale Bopp. To je tiez v podobnom style..

Odpovědět