Novy liveact?

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Sabiani

Novy liveact?

Příspěvek od Sabiani » 10 dub 2017 11:04

Teda asi spis hybridny DJ set/Liveact..

Dlho som rozmyslal ako odprezentovat svoje tracky na zivo, je to predsalen studiova praca a mam len dve ruky.
Nakoniec som sa rozhodol pre tuto kombinaciu:

Laptop + Bitwig studio - pustanie loopov a mojich skladieb
Roland MX-1 - Mixpult, EFX
Korg electribe - Sekvence, loopy a pod.
Ipad - Akkordy a melodie + FX sounds

Je to vlastne remixovanie vlastnych trackov on the fly..
Mozno to niekoho zaujme a inspiruje pokial riesi ako vystavat svoj live setup :-)

biscuit

Re: Novy liveact?

Příspěvek od biscuit » 10 dub 2017 12:13

ahoj. kdybych to mel oznamkovat jako ve skole, tak davam 3.
za me osobne tomu nejvic chybi opravdu zivy mixovani stop. skoro si myslim, ze pouze traktor se stem subtrackama + treba ten ipad s efektama (efektovat je mozno i v traktoru) by odvedl lepsi sluzbu.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 10 dub 2017 13:05

Cau, diky za nazor.
Zivy mixovani vsech stop nebo stems neni mozny, protoze u vacsiny starsich tracku uz nemam stopy, takze to slo jen takhle.
Nad traktorem jsem premyslel taky, ale nakonec zvitezil Bitwig protoze sa da dobre uspusobit na tablet a tak nepotrebuji k tomu zadny dalsi midi controller.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 dub 2017 15:05

chapu, chapu... tak to je potom vlastne bez pripominek ;-) vlastne ten bitwig te asi nebude omezovat v poctu stop, nebo jo? traktor s tema ctyrma "podstopama" vlastne taky neni zadna moc velka vyhra.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 10 dub 2017 15:23

Ved prave, ted tam mam myslim 10 stop a muzu kolik chci. Ale takhle mi to zatim vyhovuje. Z tych 10 stop pak udelam neco ako grupy a poslu to do MX-1.

lavender

Příspěvek od lavender » 10 dub 2017 17:48

ahoj,
nudilo ma to.
preco mas pocit, ze prave tymto zaujmes niekoho na parkete?ja som prave z toho dovodu,
ze nechcem aby sa ludia nudili (a aj nemam cas) , obmedzil tvorbu len na studiovu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 dub 2017 17:49

zopar akcii som odohral, v roznych zostavach od cisto pocitac + kontroler az po akciu kde som mal asi 5-6 syntakov... dam ti trochu iny uhol pohladu - ono je to v celku jedno co presne robis, aj tak hras pre ludi z ktorych 99% nerozumie tomu co za krabivky tam mas... v prvom rade sa musis pri tom dobre citit ty, bavit sa u toho - ti ludia vycitia... potom - na margo tohoto videa - treba aj trosku pracovat s publikom, komunikovat s nimi, viac sa hybat, bavit sa u toho.. ked budes len staticky zohnuty za masinkami a "robit si svoju pracu" ludi to bavit nebude... je to vzdy o hladani kompromisu pretoze je jasne ze cim viac sa venujes publiku tym menej mas casu na masinky... mne sa casom osvedcilo proste mixovat hotove tracky z traktoru a v prazdnejsich pasazacg robit nejakw improvizacie na syntak... u toho islo vyblbnut sa, bavit, poskakovat, ludia boli nateseni a ked som zahral na syntak nejaky rif cindokonca hral tak ze reagoval na publikum tak amentma, ludia boli v pici ako sa tesili :-)))

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 10 dub 2017 19:25

Lavender chapem, tebe to nesadlo, resp. ta nebavi tento styl hudby. Ok, to beriem. Teba to mozno nudi, ale zatial je to prva vyslovene negativna reakcia. Stale si myslim ze by to mohlo niekoho zaujat..

Dendy ono to mozno neni vidiet ale mna to tam fakt bavilo :-)
Reakcia s publikom - suhlas, len tazko reagovat s publikom ked su tam len 2 kamery, zvukar a kameraman.
Ja som tiez odohral mrte akcii, ci uz ako DJ alebo s kapelou, cize v tomto niesom zaciatocnik.
Povodne som chcel aby v tom videu bolo viac vidiet techniku a moje ruky a menej moj ksicht, ale vyslo to takto..

Inak mna celkom inspirovala seria RA Sessions, napr.:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 10 dub 2017 20:01

ako inak aby to nevyznelo ze len kritizujem - hudba sa mi paci, hudobne to je rozhodne palec hore - taketo deep techno (alebo co to je) ma v poslednej dobe zacina celkom bavit ... sakra ze by som ten circuit a electirbe predsa len nepredaval a skusil daco aj ja vytocit ? :-D :-D

rozhodne v principe na to ides dobre.. tesim sa na dalsie sety ..

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 10 dub 2017 22:12

Dendy nepredavaj a skusaj dalej, alebo predaj a kup nieco ine. Mna vzdy nova hracka nakopne, aj ked je to prkotina za par korun..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 dub 2017 08:36

U mna je hlavne problem s tym ze uz na muziku nemam vobec ziadny cas .. ale tak mozno ke maly trochu podrastie tak sa zase daky najde ... Ale nainspiroval si ma, inzeraty som zatial stiahol, takze diky :-D

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 11 dub 2017 08:50

Tak to je fajn, ze si inspirovany ;-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 dub 2017 10:23

inak na zamyslenie - treba ti na live vobec komp ?? electribe + MX-1 + ipad podla mna dokazu sami utiahnut zaujimvy set .. na ipade doporucem pozret Novation Launchpad - vies si tam natiahnut vlastne loopy - porobis si loopy zo svojich skladieb a da ti to ovela vacsiu variabilitu na efektovanie a zaroven nemusi vlacit na live komp - menej je viac .. Launchpad ma dost slusne efektovacie moznosti (zakladna appka je free ale potom treba dokupit nejake zakladne funkcionality - ale su to radovo eurove polozky, potom tam mas per track filtrovanie, loopery, delaye, atd .. ) .. sync cez midi funguje super, skusal som to s circuitom aj electribe a slapalo to ako vino ..

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 11 dub 2017 10:34

Novation launchpad pre ipad som checkoval, ale vtedy sa este nedali importovat vlastne loopy. Okrem toho mam Bitwig licenciu na 3 rozne compy, tak preco to nevyuzit?
Dalej mam rad na ipade animoog a alchemy, to dost pouzivam..

lavender

Příspěvek od lavender » 11 dub 2017 19:36

@sabiani ze ma to nudi je konstruktivna kritika a nie negativna reakcia :D na druhu stranu ocenujem energiu ktoru si do toho dal.

Odpovědět