Lexikon hudebních stylů

Harmonické postupy, rytmické grify,...
toxin

Lexikon hudebních stylů

Příspěvek od toxin » 28 pro 2008 23:00

Ahoj

Jeden ze členů našeho SS si dal tu práci a sesbíral základní info o hudebních stylech z cca 60 hudebních odvětví předávali jsem to na CD na naší vánoční párty ale byla by škoda se o to nepodělit i s Vámi takže tady je můj takový malý dárek k vánocům...

http://leteckaposta.cz/427751151

když budete někdo tak hodní nahoďte to na FTP ...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 pro 2008 04:40

Pěkný...já tu viděl před lety něco podobného, akorát to byl seznam všech stylů, včetně výčtu používaných nástrojů, BPM a nákresu vazeb, jak se jednotlivé styly ze sebe navzájem vyvíjely. To bylo imho použitelnější, akorát už nevim odkaz.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 pro 2008 07:30

toxin : moc pekny ... dik

Jindy2: co se tyce elektroniky tak je tu jeste toto: http://techno.org/electronic-music-guide/

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 29 pro 2008 07:56

ekeaze: to jsem presne myslel :) dik za pripomenuti...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 pro 2008 09:39

klobuk dole ze si si dal tu namahu ale mam zasadnu vytku k tomuto :

"Holandské
gabba parties jsou prý oblíbení mezi tamními
nácky, kteří lační po krvi amsterdamských
houseových fanoušků."

prepac ale toto je kokotina ako voda v kosi :-)) gabba a potazmo hardcore scena priamo otvorene vystupuje proti nacizmu a rasizmu, ovela viac ako ktorakolvek ina elektronicka scena .. toto logosa na hardcore vyberovkach vyskytuje uz roky rokuce (nehovorim ze na kazdej ale je to velky symbol hardcore komunity)

[gvideo]http://video.google.com/videoplay?docid ... 5257082315[/gvideo]

a pocuvaj co hovori tu na zaciatku hardcore ma v sebe pointovo ovela viac vkoreneny odpor voci takymto veciam nez ktorykolvek iny styl, neviem o tom ze by sa tak masovo a otvorene v inom hudobnom zanri stavali ludia proti rasizmu a fasizmu.. a pozor - to ze hardcore fans mavaju hole hlavy to neznamena ze sku skinheads !

LUPO

Příspěvek od LUPO » 29 pro 2008 11:49

dendy: jasne, a landa s mataskem taky byli proti rasismu a vubec za to nemohli... :))

toxin

Příspěvek od toxin » 29 pro 2008 12:13

dendy:
vyřídím tvůrci (res. ho sem asi odkážu aby to obhájil)
Třeba u Tekkna je to jasný neznám jinej hudební styl kterej by tak otevřeně vystupoval vůči rasizmu ale musím uznat že na německý a holandský HC jsem podobné zvěsti zaslechl co je na nich pravdy fakt nevím...Každopádně ty videa vypadaj dost přesvědčivě (i když ten pán s tou holou hlavou za tím studiem vypadal dost podezřele :)...)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 pro 2008 12:31

Ja to pochopil tak (teda pri vsi ucte a vdecnosti, myslim, ze vyhrady by tam slo mit temer ke vsem charakteristikam, ale co, je to fajn a nevidim duvod do toho rejt, kdyz je to darek), ze jsou oblibeny nackama, protoze tam maj hodne lidi, kterym muzou rozbit hubu pohromade... ne, ze neonacisti jsou primo tanecnici... ty pokud vim poslouchaj striktne pivni nazi-punkrock, pripadne ty intelektualneji a spiritualneji zalozeny ukrajinskej nazi blackmetal :)))
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 29 pro 2008 12:42

Cyril píše:Ja to pochopil tak (teda pri vsi ucte a vdecnosti, myslim, ze vyhrady by tam slo mit temer ke vsem charakteristikam, ale co, je to fajn a nevidim duvod do toho rejt, kdyz je to darek), ze jsou oblibeny nackama, protoze tam maj hodne lidi, kterym muzou rozbit hubu pohromade... ne, ze neonacisti jsou primo tanecnici... ty pokud vim poslouchaj striktne pivni nazi-punkrock, pripadne ty intelektualneji a spiritualneji zalozeny ukrajinskej nazi blackmetal :)))

takhl bych to taky chapal.... tohle je treba v Polsku, kdyz jsem tam byl hrat na jedny akci , tak se kolem ty party motalo celkem dost plesek a typci co tu akci delali, tak rikali ze obcas zajdou si vylejt svoje komplexy...
navic si vubec nedovedu predstavit ze by gabbu poslouchal nejakej nacek... :D to je "muzika" opravdu hoodne nevsedni a na to musi mit fakt clovek naturu, i kdyz mozny je vsechno... ja gabbu vydrzim tak 10 - 20 minut, pak utikam .... :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 pro 2008 12:48

Já bych měl jen poznámku ke kolonce "jazz", píše se tam že "zlatá léta jazzu byla ve 20. letech". Myslím že z hudebního hlediska byly mnohem "zlatější" periody později :wink: 20. léta byl spíš takový nostalgicky "historický" jazz ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 pro 2008 13:09

LUPO píše:dendy: jasne, a landa s mataskem taky byli proti rasismu a vubec za to nemohli... :))
to je uplne o niecom inom...

v hardcore komunite som sa svojho casu trosku pohyboval a sledoval a dodnes si rad pustim veci s newskoolu takze viem co hovorim ked pisem ze pre drvivu vacsinu gabba fans sa drzi hesla "united hardcore against racism & fascism"

... samozrejme kokotov najdes v kazdej komunite :-))) ale to je zase ina debata ...

... este musim dodat ze v zniadnej inej komunite okrem HC (ci uz psytrancovej, drum&bassovej, techno, ...) som nestretol tolko super v pohode inteligentnych ludi z ktorimi sa aj na party dalo rozumne pokecat a ktori neboli sjety ako prasata ... nemusite mi to verit, je to moja osobna skusenost, ale zo vsetkych parties na ktorych som bol na mna najlepsie zaposobili prave HC fans ....

jo este keby chcel upresnit tu definiciu tak
http://www.killingplay.nl/styles.htm

jardatop

Příspěvek od jardatop » 30 pro 2008 21:09

Ivo píše:Já bych měl jen poznámku ke kolonce "jazz", píše se tam že "zlatá léta jazzu byla ve 20. letech". Myslím že z hudebního hlediska byly mnohem "zlatější" periody později :wink: 20. léta byl spíš takový nostalgicky "historický" jazz ...
A taky Louis Armstrong se nepsal "Louice" :)

jackies

Příspěvek od jackies » 30 pro 2008 21:50

Je to dobrý, akorát se v tom nějak moc neorientuji :(
Je těch stylů na mě asi moc.
Moje chyba.

Pokud tedy "něco" udělám, bude to sice na "čtyři" 125BPM, ale dám tomu
víc výšek, místo snare jen a pouze zvuk "výkřiku sojky" a budu se u toho tvářit jako myslivec u krmelce, vymyslel jsem nový styl ?
(třeba woodlandbeat)

atom

Příspěvek od atom » 30 pro 2008 23:54

Dakujem za tento Lexikon,bavi ma to citat.
"BOLD,HUMOROUS AND VISUALLY STRIKING."

http://www.myspace.com/atomsoffury

Munro

Příspěvek od Munro » 31 pro 2008 00:05

Tahle mapka mi prijde docela fajn

http://techno.org/electronic-music-guide/

Odpovědět