CASIO - CZ * VZ * FZ

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 24 říj 2005 15:34

Helou, tak jsem konečně sehnal VZ10m a zvukově je to vážně zajímavý. Místy trochu like-a-toy, ale nezaznamenal jsem třeba žádný zcizování na vyšších tónech. Zvuk chladný, ostrý, jasně konturovaný. Škoda nemožnosti panoramy a cistlivosti na počet přijímaných dat - už pár pohybů s kolečkama skonči chybou midi overflow. Rozhodně mě ale baví a už se těším, až ho proženu přes analogový filtry svejch dalších miláčků:-)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 25 říj 2005 11:25

Pls., jakej používáte pro VZ řadu editor? Mně se to nějak nepovedlo propojit pod WXP se SoundDiverem a jediný, co jsem na netu našel, byl nějakej prográmek pro Atárko...
thx.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 25 říj 2005 19:04

bodyia, gratulace:) VZ10m taky mam, editaci zatim delam jen na panelu, je to strasne zdlouhavy. Jestli sezenes editor dej vedet jakej to je, ja zatim zadnej nemam - ale strasne bych nejakej rad mel!

Zvuk VZ10m je nadhernej (pokud clovek zacne poradne programovat), zni hrozne odjinud, mnohem vic "COSMO" nez starsi CZ serie. Je kovovej, tvrdej, ostrej, presnej, dost studenej. Proste supr, hlavne naprosto jinej od vseho ostatniho co ve studiu mam a to je nejcenejsi. Miluju jeho pevny bass zvuky, jsou strasne zajimavy, nezni ani jako analog, ani jako FM, jsou supr! ten cas vlozenej do editace se vypalci:)

Jinak mam k VZ10m RAM a ROM kartu. na ROM karte je 300 zvuku, jsou dost srandovni, fakt jako zvuk hracek - napodobeniny jakoze klavir, housle, trumpetka, harfa.... no sila:) ale perfektne na ty karte naopak zmakli udelat zvonecky, marimby, hammondy, noise zvuky, syntakovy strings a pod.

Obrázek
.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 25 říj 2005 19:07

Munro píše:Na netu jsem to uz nenasel, ve svym archivu ale jo!

http://www.munro.wz.cz/mp3/love_the_cz.mp3
Munro, supr CASIO CZ mp3! :)

co je to za CZ vty mp3? CZ-1? 101/1000?, CZ-3000 5000?
Moc rozpoznatelny to neni. Skvelej je ten "filter" bass na konci:)

Obrázek
.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 25 říj 2005 21:33

Mě na tom fascinuje i design a zpracování, vypadá to jako nějakej luxusní hifi komponent, nemám syn?ák, kterej by měl tak přesně chodící nízkozdvižný tlačítka, prostě paráda. ROM kartu máš asi RC100, že jo? Aspoň podle přehledu zvuků na ní mám pocit, že mám ve slotu zasunutou úplně stejnou:-)
Pomalu začínám chápat někdejší úspěch DX7, už těch analogů mám taky někdy dost. Je fajn je obohatit o jiný spektra, což právě FM nebo iPD umí výborně. Včera jsem brnkal současně na OmniII se zapojeným klasickým ARPím filtrem a k tomu studený zvuky VZ10... no, vydržel jsem u toho poměrně dlouho.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 25 říj 2005 21:58

Jo mam CZ-1 ROM CARD RC-100, no a pak jeste RAM 64KB IC ES-100.

S tim HiEnd uplnej souhlas - tvrdim vsem to stejny:) !!! Nadcasovej luxusni design, krasne promyslenej a funkcni.
Ovsem pokud jsi mel klavesou verzi CASIO VZ-1 tak ta vypada jeste mnohem lip nez VZ-10m. Starsne krasnej material zeleznyho panelu, celkovej dojem je fakt nadhernej. Myslim ze CASIO si od VZ-1 hodne slibovali proto si nechai vypracovat tak krasnej desin. YAMAHA DX-7 ze stejny doby tak dobre vubec nevypadala. Ten stejnej design jako syntaky VZ nesou i CASIO samplery FZ-1 a FZ-10m / FZ-20m. Fotky tehle cernejch masin ale neukazuji skvelej dojem kterej je z techto CASIO syntaku v realu.

http://www.amazona.de/content/musictool ... io_fz1.htm

.

Munro

Příspěvek od Munro » 26 říj 2005 01:15

Love_the_cz ma snad byt CZ1000, ale bez zaruky :roll:

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 01 lis 2005 19:40

Ciao, tak SoundDiver pro editaci VZka chodi i ve WXP, zajímavý je, že mi to běhá jenom s jedním převodníkem, kterej mám doma (midisport 4x4), druhej to ignoruje. Jo a musel jsem tam dát knihovnu VZ z verze 3.05 (je to na webu Emagicu), původní z 3.0 nechodila.

sparX

Příspěvek od sparX » 18 lis 2005 13:06

Cosmo 201 - FREE

digital style softsynth
by Benedict Roff-Marsh with Synth Edit

My very frist synth was a Casio CZ-100 which many people derided because it was casio and didn't have a traditional filter but it was very good synth. Unfortunately the Phase distortion style of synthesis was never further developed but this gives me some of the CZ's back in a more friendly format. i have also added a VCF for good measure.

Included are 32 presets that show how all the features work together to create sounds from each of the major sound categories. If you find Cosmo 201 useful please give me some feedback to keep me wanting to make more stuff to give away.

Thanks to SynthEdit for the clever program that I used to create this synth.
Thanks also to Vera Kinter for providing knobs etc URL http://www.artvera-music.com

Benedict

http://benedict.presetbank.net/plugins.html

Obrázek

hubert

Příspěvek od hubert » 18 lis 2005 13:56

Joj ked to citam tak mi je normalne luto ze som tu moju VZ-1 predal......inak EW: ako si dosiel na moznost pouzit IC ES-100 do Casia?....nikde sa o tom nepise....ja ked som mal VZ-1 tak som nevedel nikde zohnat RAM kartu.....a jedneho dna som sa nastval a vybral som svoju RAMku z diara CASIO a strcil som ju dovnutra......malo to rovnake konektory ....a cuduj sa svete po naformatovani ju to poznalo a vznili tam tusim dokonca dve banky.......VZ-1 som potom predal Danielovi Forro aj s tou mojou kartou ES-100..... viem ze sa sa vtedy cudoval co je to za kartu.....po case som tu VZ-1 zase zobral od Daniela spat....ale uz bez karty :( ale ukludnoval som sa ze mam este doma nejake karty do diara....to uz ale boli novsie verzie ES-105....nepamatam si presne...tie uz ale pouzit vo VZ nesli

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 10 led 2006 01:45

hubert píše:Joj ked to citam tak mi je normalne luto ze som tu moju VZ-1 predal......inak EW: ako si dosiel na moznost pouzit IC ES-100 do Casia?
- asi se budes smat - tuhle kartu mam od TEBE !!! :D Ztoho co pises je to jasna vec. Ja mou VZ-10m koupil od Dana prirozene a dal mi ktomu i ty karty VZ-10m, ale jeste predtim jsem mel pujcenou od Dana doma prave tu tvou VZ-1. Vypadala nadherne krasnej design dobre hratelny klapky a byla v moc dobrym stavu. Pak mi ji Dan ale nechtel prodat a vzal si ji zpet. No a pak mi rek ze ji prodal puvodnimu majiteli. Svet je fakt malej co:)) ? Hlavne mne vzdycky dostane jak ty masiny kolujou po cely CR a SK a kolik jsem jich uz mel v ruce a u kolika lidi to pak zustalo a po letech se kruh uzavre treba tady na ezone. To uz je ale hodne starej pribeh tyjo.

Mimochodem tu mou VZ-10m koupil Dan prirozene od Ivana Hyrlandera (Bratislava). Ivan mi ji nabizel pred Danem, ale Dan byl rychlejsi nez ja. Ale nakonec je tahle VZ-10m stejne umne:)

Obrázek

.

hubert

Příspěvek od hubert » 10 led 2006 11:49

Tak EW aby si sa zasmial aj Ty tak tu VZ 10 mas vlastne odo mna....ja som ju predal jednemu typkovi a ten ju strelil Hirlanderovi..... :D

LUPO

Příspěvek od LUPO » 10 led 2006 14:51

a ted si predstavte ze takhle to byva i se zenskyma... jinak o hirlanderovi snad mohli v hollywoodu i natocit film, to byl prekupnik v 90tych non ultra...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 led 2006 23:13

lupo : nebol sam .. sam Hirli mi hovoril o nejakej zene s ktorou sa stale pretekaly kto co skupi ..

Odpovědět