korg triton extreme versus yamaha motif es

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
nunu

Příspěvek od nunu » 07 lis 2006 19:53

No a neco konstruktivnejsiho,ja bych volil nejspis tritona,ale jen jako dvojku -))))Jednicku mam v ikonce.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 07 lis 2006 20:09

Asi málokdo zná osobně oba nástroje, takže by mohlo pomoct i to, co kdo víme aspoň o jednom z nich (v mém případě bohužel jen starší klasický Triton). Srovnání (podle toho, které plusy, či mínusy jsou pro koho důležité) si snad dotyčný udělá sám.

Korg Triton:
+vynikajicí ovládání přes dotykový displej
+přehledně uspořádané menu
+slušné zvuky
+rozšířitelnost dalšími sample-kartami
-trochu tenčí zvuk, než předchozí Trinity

K novým Yamhám mám odpor především díky pro mě nepochopitelně uspořádaným menu, takže je ani nevyhledávám :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Jatrova pastika

Příspěvek od Jatrova pastika » 07 lis 2006 20:34

Ja osobne hral na Motifa ale moc me to neoslovilo. Tyhle nove nastroje od Yamahy nestoji ani za povsimnuti. Posledni dobry nastroj co Yamaha udelala je SY77 a SY99.

Jinac Korga Extreme zvukove neznam ale poslouchal jsem nejake mp3 ukazky a znelo to rozhodne lepe nez hraje Motif.

fova

Příspěvek od fova » 07 lis 2006 21:46

OT: :-) :-) :-) :-) Tech prvnich deset prispevku jsem se fakt od srdce zasmal. Musel jsem to ukazat i sve zene.
Kexik to pak pekne shrnul...

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 07 lis 2006 21:48

Ja neviem, mne sa Motif ES paci a zda sa mi, ze niekto podcenuje Motifa len preto, lebo je trendy ponizovat uspesny mainstream.

A konstruktivny sa mi zda vdaka rozsireniu plg a naslednym kombinaciam a moznostiam setupu az, az.

Samozrejme sa hybeme na poli cistich jedniciek a nul a v tomto segmente je to jeden z najuniverzalnejsich nastrojov s kvalitnym zvukom a dostatocnymi moznostami na vyblbnutie............tak neviem, kde je problem.

Ale samozrejme respekt k inym nazorom od ludi, ktory uz maju nieco odtocene na synths.

nunu

Příspěvek od nunu » 07 lis 2006 22:11

myslim si ze motif je stejne uspesny jako triton.nebo fantom.Je to nejspis otazkou vkusu a sympatii k jedne znacce.Kdyby byllo na mne a vybiral bych si ja,vzal bych si trinity v racku...Toz tak.ma mnohem lepsi zvuk ktery je bliz memu citeni.Kamarad mel motifa es,ale uz nema.Prilis pekne slova jsem od nej na to neslysel,ale zase ze by to byl pruserovy synt taky ne.jsou vetsi prusery,treba takovy ...... ten mu vydrzel pouze 20 minut a putoval zpet do krabice.Nebudu jmenovat,nekomu to muze sedet a pak by vznikaly zbytecne flame.

Vey

Příspěvek od Vey » 08 lis 2006 07:48

Souhlas, tady rozhodně nelze určit vítěze ...

Merlin

Příspěvek od Merlin » 08 lis 2006 08:56

Panove sorry, ale kolega se ptal na Korg Triton EXTREME (!) a ne na normalniho Tritona! Kdo z vas hral na EXTREME?! Proto povazuji vetsinu prispevku za lehce off topic. :?
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 08 lis 2006 09:37

Merlin: no já bych neřekl, že to bude až takový rozdíl. Ta lampa může být plus, to rozhodně, ale předpokládám, že jinak je to téměř ten samý nástroj - s pár vylepšeními. Pár MB samplů navíc základní zvukový charakter nezmění. Opravdu pochybuji, že by chlapíci od Korga zmoudřeli a vrátili se k hutnějšímu (ikdyž ne tak průzračnému) zvuku Trinity.
Pokud došlo k vylepšení i v efektovce, tím líp (Trinity měl o něco praktičtěji vyřešený routing efektů, než Triton)

Merlin

Příspěvek od Merlin » 08 lis 2006 14:07

Tudy: Petre pri vsi ucte - slysel jsi Extreme nebo ne? Ja ano a ten rozdil ve zvuku "elektronka vypnuta/zaputa" je tak markantni, ze to dost meni situaci. Tady nejde o to, zda ma Extreme nejaky ten MB samplu ci sample RAM navic ci nejaky slot pro pametove medium, ale o ZVUK. A ten je diky one "Valve Force Vacuum Tube" ve srovnani s klasickym Tritonem diametralne odlisny.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 08 lis 2006 19:16

Merlin: vždyť jsem psal, že mám zkušenost jen s kalsickým Tritonem :)
Já věřím tomu, že ta flaška podstatně mění zvuk, ale to přece není to, kvůli čemu by jsis musel ten nástroj koupit (ikdyž s tím záměrem to rozhodně Korg dělal: zahoďte Triton, je čas utratit dalších min 60tis za nový model s flaškou). Pokud je možno tu flašku routovat dle libosti, tak je to super, ale jestli ji lze "pouze" připnout na výstup, tak takto se dá laborovat s různými prznítky na výstupu každého synťáku.
Ale abych vážně jen neplácal o něčem, co jsem neslyšel, půjdu si ho někam vyzkoušet :)

Merlin

Příspěvek od Merlin » 08 lis 2006 22:16

Tudy: No jak se to da routovat fakt nevim, ale ten zvuk to fakt vylepsi. Rikam, neveril bych, kdybych to neslysel na vlastni usiska. Tehdy to na me udelalo takovy dojem, ze me ten Extreme dodnes neprestava lechtat.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 08 lis 2006 22:36

Já jsem si pečlivě projížděl tritona extreme na Muzice a musím tvrdit, že od klasickýho tritona je hodně daleko. Ono jestli 32 MB nebo 160 MB je ve zvuku romplayeru secsakramentsky znát. Ta lampa děla ve zvuku hodně moc, můžu potvrdit. Ale funguje i bez ni, vzorky jsou proste kvalitně udělaný.
Motif jsem zkoušel taky, ale pro mě má fádní Yamaháckej zvuk, kterej mi nesedí. Osobně bych jednoznačně volil Tritona. Je použitelnej funkčně na všechny styly a věřím, že lze udělat slušnou skladbu pouze na něm. Což si o Yamaze nemyslim.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 08 pro 2006 23:44

KAYKO píše:Ja neviem, mne sa Motif ES paci a zda sa mi, ze niekto podcenuje Motifa len preto, lebo je trendy ponizovat uspesny mainstream.

A konstruktivny sa mi zda vdaka rozsireniu plg a naslednym kombinaciam a moznostiam setupu az, az.

Samozrejme sa hybeme na poli cistich jedniciek a nul a v tomto segmente je to jeden z najuniverzalnejsich nastrojov s kvalitnym zvukom a dostatocnymi moznostami na vyblbnutie............tak neviem, kde je problem.

Ale samozrejme respekt k inym nazorom od ludi, ktory uz maju nieco odtocene na synths.
OT:
presne toto si myslim aj ja. co by sa na tomto fore malo fakt zlepsit, je vypovedna hodnota prispevkov. dam krk na to, ze 95% prispievatelov v tomto threade ma letme, alebo ziadne prakticke skusenosti s Motif ES (a teraz hovorim o intenzivnych skusenostiach, pretoze hodnotit takyto nastroj spravodlivo vyzaduje intenzivne a detailne vyskusanie). je mi smutno, ked vidim, ako magori, ktori si siahli raz v zivote na Motifa ES, pisu o fadnom zvuku, pruseri alebo syntaku, co nestoji za povsimnutie...

HOSI, chodte s takymi vyjavmi do riti!!! Ked kua nemate co povedat, tak len citajte a nenamahajte sa prispievat, pretoze rovnako ako vase prispevky NEMATE UROVEN!!!

Sorry, ale po precitani tohto threadu ma nic ine nenapadlo.
Cest vsetkym pritomnym, ktori prispeli konstruktivne :lol:

Martin

Příspěvek od Martin » 09 pro 2006 23:52

Je tu nekdo , kdo ma Korg T. Extreme doma ?

Rad bych se uzivatelu na neco zeptal, pokud se zde najdou..

Byla tu rec o lampe a funkci "ValveForce" , ktera ma byt "velky plus tohoto nastroje".
Muj prvni dojem ale byl, ze zvedne hlasitost o cca 1 az 2 dB a jakoby to cele hralo lip. Ale mam pocit, ze na mnoha presetech je to jen laciny trik. Kdyby ta lampa v Extreme nebyla , byl by to stejne dobrej nastroj - navic by pusobil duveryhodneji.
Dobre je, ze se da lampa nastavit a nebo zcela vypnout z cesty.
Pro nastaveni slouzi ctyri otocne potaky : Input trim, Ultra Boost, Tube Gain, Output Level - takze se zvukem se da dost pohrat.
Osobne povazuji pritomnost ValveForce v Tritonu pro profi uziti jako nesmysl.
Protoze kdyz prozenu stejny preset pres SPL GoldMike , vysledek je o dost lepsi nez s pouzitim ValveForce. Ta bohuzel zvuk az prilis nafoukne, zakali, rozmaze a take udusi.
Lepsiho vysledku jsem dostal i ze syntaku , ktere jsem prohanel pres VTB-1 (kde se da take nastavit Tube Gain) .
Myslim, ze napad mit moznost vlozit lampu do cesty je dobry , ale kvalitativne to inzenyri od Korgu nedotahli do vitezneho konce, kdyby ValveForce dosahoval kvality VTB-1 pak by to bylo pro nastroj prinosne. Takto musim rict, ze se jedna o kvalitativni degradaci jinak vybornych presetu !

Snad to vyjde uz priste u noveho Korgu "Triton Extreme Ultradělo" ( mel by se objevit uz na jare 2007)

:twisted:

Odpovědět