Kurzweil PC3K6

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
Košva
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2015 13:10

Kurzweil PC3K6

Příspěvek od Košva »

Ahoj, jsem čerstvým majitelem a dost v tom plavu. Manuál v angličtině mě děsí už jen svou tloušťkou. Nevíte jestli existuje a je dostupná nějaká česká varianta? Případně pár lekcí /zaplatím/. Díky :)

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od demsky »

Vitaj, podľa mňa keď budeš dostatočne do toho kukať a klikať, tak na základné veci prídeš rýchlo. Len nechápem, načo si zakladal nové vlákno, chceš znížiť čítanosť môjho? :) V čom pláveš, programy a setupy chápeš? O ostatnom je tu megavlákno, prípadne ti poradíme.

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od petermikuláš »

áno, existuje, kytary.cz urobili kompletný preklad celého manuálu od A po Z do češtiny. Je to komplet preložený ten anglický, čo si doatal ku K6-ke.


Uživatelský avatar
Košva
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2015 13:10

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od Košva »

Super, díky. Snad se s mým IQ prokoušu, případně zkusím ještě otravovat.... Jo a omlouvám se za založení nový diskuse, nechtěla jsem svým základním dotazem narušit stávající vyšší úroveň :)

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od demsky »

Jaj ty si žena? Prepáč. :)

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od hubert »

...no to si moc nevylepsil :)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od dendy »

demsky
Obrázek

kosva: ale inak sme tu celkom mily ludia co radi poradime ...

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od Hammond »

Slecna Kurzweilacka, tak to je velka vzacnost. Chlapci, spravajte sa slusne!!

Uživatelský avatar
Košva
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2015 13:10

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od Košva »

Pročetla jsem první stránky a nevím, jestli jsem si překladem pomohla, ještě bych asi potřebovala Velký slovník hudebních pojmů pro ženy :). Tak uvidíme. Budu zkoušet, zkoušet, pokud se do týdne neozvu, buď jsem prozřela nebo šla do lesa s provazem. Díky za vše.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od demsky »

Nezúfaj, my ti pomôžeme, i keď by bolo omnoho asi efektívnejšie, keby ti pomohol niekto naživo, kde si ho kupovala, predajca nevedel o tom nič? Bolo by aj dobre, keby si napísala, ako ho mieniš používať, podľa fotky si asi akordeonistka, takže si si to kúpila ako doplnkový nástroj napríklad do folku? Poznám napriíklad kapelu Hvozd, to su dve sestry, jedna klavíristka, a druhá akordeonistka, prípadne ma ešte napadá Amanda Palmer, tá používa najmä piano z PC3. O taký rok budeš isto sama sebou šokovaná, čo už všetko vieš, takže hlavu hore. :)

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od petermikuláš »

Košva píše:Pročetla jsem první stránky a nevím, jestli jsem si překladem pomohla, ještě bych asi potřebovala Velký slovník hudebních pojmů pro ženy :). Tak uvidíme. Budu zkoušet, zkoušet, pokud se do týdne neozvu, buď jsem prozřela nebo šla do lesa s provazem. Díky za vše.
Netreba zúfať, to určite nie. Na začiatku to každý z nás vnímal ako moc zložité a hodne dlho sa trápil /ja osobne sa ešte stále trápim :cry: , ale fakt je i ten, že sa trápim čoraz menej, lebo postupne na tie veci dochádzam :? /. A títo chlapi Kurzweilisti tu na audiozone sú fakt skvelí a vyznajú sa v Kurzoch.
Fakt je ale i ten, že Kurzweil resp. WAST je dosť zložitá, ale na druhú stranu strašne krásna syntéza. Keď sa v tom naučíš robiť, vyrobíš akýkoľvek zvuk.

Uživatelský avatar
Košva
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2015 13:10

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od Košva »

Zakoupeno přímo v Kytary.cz, predajca som sa nepýtala, ale zkusím jestli by mi někoho neporadili? Na Slovensko se mi za vámi zatím nechce :D . Využití ve dvou liniích: 1. komerční kapela (plesy, zábavy), 2. kapela hrající vlastní písničky, tady jsem zatím hrála jen na harmoniku, ale v plánu je zapojit i K. Na plesy už beru s sebou, zatím víceméně lovím a ztrácím se, snad se do roka skamarádíme, vím co vše umí!

anthea_x
Příspěvky: 216
Registrován: 08 kvě 2014 14:22

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od anthea_x »

A na PC3LE6 sa tam niečo nenájde ?

Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: Kurzweil PC3K6

Příspěvek od petermikuláš »

Re: anthea_x: Neviem, treba sa spýtať v kytary.cz, ale osobne som presvedčený, že tento manuál pre K sériu rovnako využiješ aj pre Le sériu. V podstate okrem sliderov a nižšej polyfónie, je všetko rovnaké jak v K tak v Le. jediný rozdiel okrem toho je ešte v možnosti čítať sample, inak je všetko rovnaké. Takže kapitoly Program mode, Setup mode, Quick ccess, Effects mode, Midi a Master MOde a Song Mode, rovnako ako Editing a Operating mode sú úplne identické a tento český manuál je fakt dobrý podľa mňa. Veľmi uľahčuje spoznávanie Kurza.

Odpovědět