Kurzweil SP7

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Vla-sta
Vybavení

Re: Kurzweil SP7

Příspěvek od Vla-sta »

Ze Specifikace vyplývá toto:
Factory Samples: 2 GB
Factory Programs: 307
Factory Multis: 512
User Multis: 128
Takže nejdou uživatelské programy, jenom multis

System Sample Rate: 48kHz (max 192 kHz)
System Bit Rate: 48 bit (fixed point)
Mám to chápat tak, že vnitřně už ten nástroj jede na 48bitech a maximálně do 192kHz ?

General MIDI: GM2

Controllers: 1 Pitch/Mod Joystick - to bude jakýsi programovatelný Jpystick?

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Poslechl jsem si vsechny videa k SP7 a nevím jak to říct, abych někoho neurazil, no zkrátka až tak zprdele zvuk jsem nečekal. Zkusil jsem ještě druhý sluchátka a to samý, tak ještě bedny s přenosem 20Hz - 20kHz se zvlněním pod -0,5%, a paradoxně ještě horší... Není to první mašina za poslední rok, kde pro mne teda zcela nepochopitelně čím lepší technické parametry, tím horší zvuk celkově. Daleko vzadu posazený, fázové posuny v celém spektru tak, že je to až nepříjemné na poslech, takový tenký jalový tón. Nechápu, co se u výrobců děje, ale u Korg, Roland a Yamaha mi taky přijde, že každý nový model má jalovější a digitálně víc zmrvený zvuk než předchozí. Asi se začíná hodně šetřit na všem. Jdu si hned zahrát na svý analogový samohrajky a Mooga, ať si spravím sluch...

nunu

Příspěvek od nunu »

uplne te chapu... Podobne to mam se svoji PC4. Uplne neurazi, ale proste ani nijak moc nenadchne. Verim ze se z toho da vytahnout masakr, ale proc to neudelaji u krz a nenechaji si za to zaplatit nechapu. Ja jsem nenarocny, ale klidne u SP cely dotykovy displej do pryc, jedinne o co tam jde je zvuk. Klidne at to ma tlacitka jak A90 s mrnavym displejem, ale at je to v zakladu hratelne, plne a hutne...

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

No analog to není, dnes se 100% přiznává digitál. Aby byl zvuk stoprocentní tak na jeden zvuk spotrebuješ víc než 128MB, o hodně víc, pokud nevyužívají procesing. Jen s použitím filtrů se ten zvuk dá nakopnout,ale to se nikomu nechce a hlavně SP7 je GM2 mašina. To znamená že si neklade za cíl být K2700.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Ale chlapci. Za posledné 4 posty sa tu nejako začínajú šíriť poplašné správy.
1/ joystick - veď si pozri obrázok palubnej dosky a uvidíš, čo to je ;)
2/ Kurzweil bude vždy znieť ako Kurzweil, Korg ako Korg, Yamaha ako Yamaha. Všetci dobre vieme, že Kurzweily majú "ploché" zvuky, aby bez problémov preliezli cez mix. U nás v kapele máme moje Kurzweily PC3LE6, PC4-7, potom Yamahu, NS3, bol aj Korg Grandstage. A musím vám povedať, že len Kurzweily preliezli cez mix bez toho, aby ich musel zvukár nejako špeciálne upravovať.
3/ ľudia si kupujú Kurzweily kvôli tomu, že sú to Kurzweily. Ak niekomu vyhovuje Fantom, nech si kúpi Fantoma. Ja mám Kurza kvôli hĺbke editovateľnosti a ovládateľnosti. Keď chcem, aby znel (takmer) ako Nord, nasamplujem si Norda. Jednoduché...
4/ SP7 nie je GM2 mašina ;) Je len GM2 kompatibilný. Asi to tam preto dali, lebo samohrajkári plakali, že im songy nehrajú rovnaké nástroje a boli leniví si ich premapovať...

nunu

Příspěvek od nunu »

Mam to chapat tak ze kdyz je zvuk plny a hutny, vyvyzeny vespod i nahore tak neproleze prez mix a je ho nutne upravovat?

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Ja len píšem z reálnej skúsenosti. A mal som na mysli zvuky pián. Ako sólové nástroje zneli krásne, ale stačilo pridať basgitaru a gitaru a klávesy zanikli.
Teraz nechcem obhajovať Kurza, aj ja by som privítal šťavnaté piána, len vidím za ich samplami logiku.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

nunu píše:
12 čer 2022 20:50
Mam to chapat tak ze kdyz je zvuk plny a hutny, vyvyzeny vespod i nahore tak neproleze prez mix a je ho nutne upravovat?
Ja to chapem tak, ze presne o tomto je mix... - solovy zvuk nicis kvoli celkovemu efektu. :wink:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

nunu píše:
V zásadě takový zvuk musíš ořezat nahoře a dole na frekvencích a frekvenčně ho usadit na to správné místo. Kdežto když pustím K2661 z ADAT tak je přesně tam kde ten zvuk má být.

GM2 - tak nejsem jsem to Muslim, Tim že je GM2 tak by tam mel byt I Accordeon

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

nunu píše:
Presne tak. A malo by ostať z neho len to najsladsie spektrum.

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Ti korejci tam tiez davaju ten debilny reverb, ta zenska s tym chlapcom maju nazvucene mikrofony, ako keby boli v jaskyni a do toho tie hnusne reverby, ta druha piano ukazka ma snad vacsi reverb nez daval Vangelis do Blade Runnera. Ja osobne tiez ten default reverb, ktore maju vo Forte tie prve piano programy neznasam, davam ich furt na nulu. Co sa tyka KB3 Hammond organ programov, skusal som tak narychlo zapnut master equalizer, ked som pridal trocha basov a stredov, tak uz sa mi zvuk zacinal pacit omnoho viac ako default.

Co sa tyka porovnavaciek napriklad Kurzweil Piana s Nordom, fakt kazdy co robi YouTube videa, by si mal zobral priklad z chlapika co ma kanal loopop, ma tam hadam vsade nazivo aj obrazovku spectrum analyzera a clovek moze pekne vidiet, ake frekvencne spectrum dany zvuk pokryva. Idealne by bolo na konci mat tak priesecnik dvoch nastrojov, kde by sa napriklad transparenciou prekryl jeden nastroj s druhym, moze to platit aj pri inych zvukoch, napriklad lead z analogoveho syntaku a podobny respektive identicky z Kurzweila.

Potom je este moznost skonvertovat video z Youtube v najvyssej kvalite do nejakeho audio suboru a hodit ten subor napriklad do Adobe Audition a nechal si zobrazit tu komplexnu plnofarebnu analyzu frekvencneho spectra a porovnat zahranu tu istu vec z dvoch nastrojov. To je proste vec, ktoru neodrbes, ked niekto tvrdi, ze nieco znie "lepsie" tak spectralna analyza to moze potvrdit bez pochybnosti nejakych subjektivnych nazorov.

Co sa tyka SP7, uvidime ako to dopadne (dufajme ze bude uspesny), oni tam pisu uplne evidentne jasne, ze SP7 Grand Piano je DERIVED od K2700 piana, takze kedze SP7 ma 2 GB samplov, K2700 ma 4.5 GB a Forte ma 16 GB, tak az na polyfoniu je Forte stale pomyselny king. Ohladne dizajnu pripada mi, ze cielia na pomerne siroku cielovu skupinu, tie farebne neonove vecicky ako aj dotykovy displej mi znacne pripominaju tie kontrolery alebo bicie masinky od Native Instruments (maschine), skratka asi to urobili dobre, pripada mi to take moderne a "cool".

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

:palec+:

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Pánové nechápu jak můžete po tom všem nechat CCM rozpoutat debatu o zvuku.

Jinak reverb mívám u piana taky skoro na minimu a to nejen u Kurzweilu. Dave Weiser dal k dispozici různě upravené EQ a velocity továrních zvuků, které prolezou různými typy kapel. Myslím, že na SP7 to taky nebude problém nakroutit.

Pokud jde o hraní v kapele, mám podobnou zkušenost jako Benqo. Kurzweil se prosadí. Ale věřím, že použitelný zvuk lze nakroutit skoro na všem. Už jsem slyšel kvalitní koncert na nástroje, o které bych si kolo neopřel a i z Norda leze jen zahuhlaná koule, když se sejde špatný zvukař se špatným nastavením.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Ještě mě napadá, kdyby někdo chtěl klavírní porovnávačku třebas PC4/Forte/K2700 neni problém si tu poslat nějaký midi soubor, vygenerovat audio a pak srovnat třebas i tou frekvenční analýzou. Osobně mě to ale zase tak netankuje.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Klavírní porovnávačka je na nic, tam by to bylo jasné:
1. Forte
2. K2700
3. PC4
Otázkou je kde by byla SP7

VAST je silnej jinde: pady a synth… jen je složitější

Odpovědět