Master Keyboard

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 pro 2007 14:54

matucha : A33 stal nejakych 17500,- SK v dobe ked dosiel na trh.. mal som ho tiez...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 pro 2007 15:22

Matucha : urcite kazdemu vyhovuje ine .. mne klavesnica na DX7 (starej) vyhovovala ..

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 27 pro 2007 16:21

hubert píše:Ondrash: Ako som uz pisal vyssie PCR-800 je vyrazny kvalitativny posun dopredu u Edirolu.....klaviatura je neporovnatelne lepsia nez na predchadzajucej modelovej rade. Pokial si bol spokojny s klaviaturou u XP-80 , tak by ti toto mohlo celkom vyhovovat..podla mna.....aj ked zase ja som bol prave s mechaniky na XP-80 velmi rozcarovany.....presiel som na nu z XP-50 a popravde povedane mechanika na XP-50 mi prisla lepsia...hoci to boli mechaniky z jedneho rangu. Ale proti gustu......rozhodne si chod niekde PCR-800 vyskusat.
Díky za odpověď Huberte. Já jsem měl i Edirola PCR-M50ku. Dalo se na to hrát, nebyl zas tak špatný, ale to programování.... Prošel jsem si manuál k osmistovce a moc se mi to líbí. Má to úplně jinou logiku. Fakt mi přijde, že na tom zamakali. Třeba i křivky na aftertouch mi přijdou dost netradiční... Myslím si, že na live by to mohla být dobrá volba. A navíc i pěkně vypadá. Vyzkouším si ho a jestli se mi na něm bude alespoň trochu dobře hrát, tak jdu do toho. Jinak popravdě nevím, co bych měl chtít za tyhle peníze jiného. CME mě absoulutně nebere o M-audio klávesách si taky myslím své. S tím XP-80/50. Padesátka měla ale mechaniku horší, než osmdesátka... tak nevím....

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 pro 2007 16:31

No zitra by mi snad mel dorazit Axiom, tak pak muzu poreferovat, jak mi pripada v porovnani s mym starym Edirolem. Vsude jsem na nej cetl chvalu, ma uplne novou klaviaturu, tak uvidime. Edirol byl fajn, jenze jak jsem se docetl, nebyly me problemy s mrtvymi klavesami ojedinele, PCR rada je timto nechvalne proslavena. Jelikoz je nova PCR rada na trhu pomerne kratce, neni nikdo schopen rict, jestli ten problem odstranili, nebo ne, takze jsem to radsi neriskoval. Krom toho mi fakt hodne vadi ten joystick, co nahrazuje pitchbend/modwheel, hrozne vrze ;) Ale to uz je jen vec osobnich preferenci.

jsem.devka

téma

Příspěvek od jsem.devka » 27 pro 2007 16:48

Založil jsem toto téma aby mi někdo poradil nejlepší klaviaturu na hraní piana i s pitchem a modulation, s hammer mechanikou s 88 klávesy, do dvaceti tisíc, i bazarové. Takže nic? děkuju

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 pro 2007 17:29

devka : zalozil si velmi vseobecny thread, comu som popravde rad lebo aj ja som mal otazky na Master Keyboard.. ak by si thread nazval Master Keyboard s kladivkovou mechanikou tak by sa tu riesilo to.. ale kedze je to obecne myslene, tak je to len dobre lebo tu mozme riesit Obecne Master Keyboardy...

OT: inak toto mi chyba na eZone, obecne thready.. su tu duplicitne trheady ktore sa moc konkretizuju ale clovek ma v suvislosti s tym aj otazku navyse ktora tam mozno nepatri ale je spojena s nou.. cize aj to delenie tu by bolo vhodne mat ako Kategoria MASTER KEYBOARD a pod nou vnorenych X trheadov ohladom tejto problematiky.. a takto aj ostatne veci... :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 pro 2007 17:38

Excom: s tím dvouoktávovým masterkeyboardem...já jdu prostě do m-audio keyrig 25 a hotovo...pořádná obouruční hra sice možná nebude, ale na nějaké to vyťukání melodie, když je nápad, nebo na nějaké plochy na akci, ovládání cutoff atd. to bude stačit...stejně, co bych na akci hrál obouruč, na to jsem moc pohodlnej a radši to pustim už hotový :)

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 27 pro 2007 17:41

excom: jo předmět je všeobecný, ale v podrobnostích jsem už prosil někoho o konkrétnější radu. A tak prosim jestli je někdo schopný mi pomoct, napište třeba PM. Vracím teď kamarádovi Korg concert 3500, kterej sem měl dlouho od něj pučenej, a nemám na co hrát. :( dik

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 pro 2007 17:44

jindy2 : ja ti rozumiem, len ja ked tuknem do tej klavesy tak mam pocit ze mackam hovna naplnene vo frcgumach :D ja to chcem hlavne na zapojenie na synth racky kde si budem hladat zvuk a mat nieco male po com budem klepat a nech to ma vsetko co treba( dynamiku, AF atd. ) a som si zvykol na Yamahacku polovyvazenu klaviaturu co ma EX5 a ked chytim co kolvek ine tak mam zly pocit.. aj pri Motife XS som mal ten pocit zo zaciatku ale tam som sa mylil, XS ma brutal dobry kvalitnu klaviaturu este lepsiu mozno ako EX5 lebo uz nie je tak hlasna ako na EX5.. a mat nieco taketo ako 2 oktavy, tak to by bola parada... este ma napadlo ze kupit nejaky stary sunt co je pokazeny ale ma dobru klaviaturu a spravit si dvoj oktavu z toho :D ale to uz moc sylim...

problem je prave ten ze pokazde co som mal chut si ist taketo nieco kupit a sahol som na to, tak ma hned presla chut na kupu a vyhodit 6-8k za taketo nieco... proste nemam gule vyhodit prachy za taketo nieco.. je mi to proti srsti...
Naposledy upravil(a) EXCOM dne 27 pro 2007 17:47, celkem upraveno 1 x.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 pro 2007 17:45

Pytkin píše:Matucha : urcite kazdemu vyhovuje ine .. mne klavesnica na DX7 (starej) vyhovovala ..
nikdy som na DX7 nehral, nema to nahodou klaviaturu ako ma EX5? tu polovyvazenu kovovu?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 pro 2007 17:54

excom: třeba ten keyrig 25 stojí necelé 3 tisíce a to je docela nic...znám ty jejich plastové klaviatury...no je to hrůza, ale prostě na to, že na tom stejně normálně seriozně hrát nejde, i tohle hovno stačí...jen ten aftertouch myslim tohle nemá a to bych docela chtěl, ale co, za ty prachy to s notebookem bude sloužit dobře...je to fajn představa, že na live vystoupení všechno naházim do batohu a jedu...heh, můžu potom s trochou nadsázky hrát třeba u táboráku :)
ale já chápu i tebe - zvyknul sis na určitý luxus a teď když zmáčkneš tenhle plastovej shit, tak je jasný, že ti to vadí...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 pro 2007 18:19

EXCOM : to urcite nie :) DX7 ma normalnu nevyvazenu klavesnicu dole s celkom tvrdym dorazom .. mne vyhovovala ..

fova

Příspěvek od fova » 01 led 2008 23:54

Zahral jsem si u Tudyho na Roland A33 a je to moc fajn mechanika.

Klavesnice je sice dost mekka, takze u pianovych zvuku to trochu vadi, ale na vse ostatni (organy, synthy) je v pohode. Jako druhou mechaniku k Oberheimu bych ji docela bral.
Pro ty, co A33 neznaji - je to polovyvazeny 76-klavesovy master keyboard, ktery uz se nevyrabi.

Odpovědět