Na akustiku su "samohrajky" stale o kus dalej

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 12 pro 2006 16:32

Ta kytara z Tyrosu je fakt super!

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 13 pro 2006 00:33

Uz dlouho mi chybi nejaky "akusticky" modul, pokud je hitech samohrajka, ma vzdy sekvencer, kopu klaves, je hnusna a draha. To vyjma kurzweilu nikoho nenapadlo, ze se to dost hodi? Popripade mate zmaklou nejakou banku do sampleru ci VST, ktera by mela obstojne nahrany nejpouzivanejsi akusticke nastroje? Diky
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 pro 2006 10:25

No nevím, tohle mě na zadek rozhodně neposadí?! Podle mě ty samply nejsou nic moc, celé je to postavené na tom jak je to zahrané - simulace kytarové hry resp. hry na konkrétní nástroj, třeba sax a akordeon jsou uplně normální PCM zvuky nic zvláštního. Smyčce jsou dokonce velmi slabé (Korg), trumpeta Smooth Jazz je téměř trapná (doporučuji pro porovnání Kurzweil K2000 Muted Trumpet z roku 1990 !!!).

Tyros flétna je úsměvná, smyčce slabé, bicí dtto. Elektrické piano v Tyros 2 je statické a nežije, totéž Hammondy stojí na efektu ale základní zvuk nestojí za nic. Je to klasika komprimovaný AWM Yamaha zvuk, harmonicky odrbaný.

Pro případné zájemce o kytarovu hru na klávesy doporučuji Oberheim Strummer nebo MIDI Guitar. Na veškeré dechy pak jednoznačně dechový kontroler Xamaha BC2 nebo něco takového. A na zbytek hru rukama!

Používat jako benchmark samohrajky mi připadá jako blbost. Sorry ;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

kexik

Příspěvek od kexik » 13 pro 2006 12:30

ta trubka je fakt nic moc... paris trumpet od e-mu (tusim bola v aps?) je celkom inde, a je to maly soundfontik a zadarmo...

nunu

Příspěvek od nunu » 13 pro 2006 21:31

Sorry,ale jako vtip to nebylo spatne -)))) :lol: Ta K2000 se s tim fakt nemuze rovnat.A ta trubka,malem jsem si poprskal monitor...Jednoznacne,nema to stavu,drive...Je to takove mrtve a upistene.Pokud muzu soudit co mi leze z malych repracku.Ovsem nepredpokladam ze by se muj nazor nejak moc zmenil kdyby to hralo na vetsich bedynkach.

elektri

Příspěvek od elektri » 13 pro 2006 21:38

Oxyygen: zkus mrknout na Hypersonic 2, stojí asi 12 000kč a je přímo super!

Poshook

Příspěvek od Poshook » 13 pro 2006 22:35

nunu píše:Sorry,ale jako vtip to nebylo spatne -)))) :lol: Ta K2000 se s tim fakt nemuze rovnat.A ta trubka,malem jsem si poprskal monitor...Jednoznacne,nema to stavu,drive...Je to takove mrtve a upistene.Pokud muzu soudit co mi leze z malych repracku.Ovsem nepredpokladam ze by se muj nazor nejak moc zmenil kdyby to hralo na vetsich bedynkach.
ta trumpeta v korgu OK, beriem.

imho, co takto kurzweilaci vynechat tento thread, aj tak sa od vas nic nove nedozvieme, len to, ze K2xxx je najlepsi....

Poshook

Příspěvek od Poshook » 13 pro 2006 22:39

a.tom.x píše:No nevím, tohle mě na zadek rozhodně neposadí?! Podle mě ty samply nejsou nic moc, celé je to postavené na tom jak je to zahrané - simulace kytarové hry resp. hry na konkrétní nástroj, třeba sax a akordeon jsou uplně normální PCM zvuky nic zvláštního. Smyčce jsou dokonce velmi slabé (Korg), trumpeta Smooth Jazz je téměř trapná (doporučuji pro porovnání Kurzweil K2000 Muted Trumpet z roku 1990 !!!).

Tyros flétna je úsměvná, smyčce slabé, bicí dtto. Elektrické piano v Tyros 2 je statické a nežije, totéž Hammondy stojí na efektu ale základní zvuk nestojí za nic. Je to klasika komprimovaný AWM Yamaha zvuk, harmonicky odrbaný.

Pro případné zájemce o kytarovu hru na klávesy doporučuji Oberheim Strummer nebo MIDI Guitar. Na veškeré dechy pak jednoznačně dechový kontroler Xamaha BC2 nebo něco takového. A na zbytek hru rukama!

Používat jako benchmark samohrajky mi připadá jako blbost. Sorry ;)
jasne, to mame Kurzweil, oberheim, Yamahu atd atd..... skusme sa bavit o jednom konkretnom klavesy...

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 13 pro 2006 22:42

Musím naprosto souhlasit s a.tom.x. Ono to z ní na první poslech dobře, protože jsou tam vhodně použité efekty a vyhráli si tam tím, aby to neznělo jako smaply hrané na keyboard. Nicméně totéž by šlo udělat na jakémkoliv slušnějším synthu jako roland JV apod..

Poshook

Příspěvek od Poshook » 14 pro 2006 00:03

Ctirad píše:Musím naprosto souhlasit s a.tom.x. Ono to z ní na první poslech dobře, protože jsou tam vhodně použité efekty a vyhráli si tam tím, aby to neznělo jako smaply hrané na keyboard. Nicméně totéž by šlo udělat na jakémkoliv slušnějším synthu jako roland JV apod..
Roland JV? robis si srandu....
pocul si vobec niekedy Roland JV (80,90, 1000, 880, 1080, 2080)?

mam dojem, ze tu stracam cas :roll:

nunu

Příspěvek od nunu » 14 pro 2006 06:34

K2000 neni v zadnem pripade nejlepsi, ale je setsakramentsky dobra.A nemusis byt hned jedovaty,vzdyt se jedna o prd.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 14 pro 2006 10:17

Mám JV1010.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 14 pro 2006 13:13

Ctirad píše:Mám JV1010.
poznam a chces povedat, ze v multirezime to zahra tak ako Tyros2....?

v tom pripade som asi uplne hluchy

:roll:

dano

Příspěvek od dano » 14 pro 2006 13:25

Co sa tyka diskusie, mam zopar poznamociek:

- JV1010 nikdy nepredam, ako univerzalny rozsireny HW modul je pre mna uplne peckovy, multi rezim uz nepouzivam, no ani v nom to nebolo zle a v porovnani s multi u Yamaha priam idealne. Viem, ze dnes je uz JV1010 stara zalezitost, no obsahuje vsetky tie uzasne rolandacke zvuky pokope a ked potrebujes rychlo nieco spravit (navyse ak to ma byt ansambel) je to idealne (cim nepopieram, ze nie som objektivny, nakolko mam na Roland uplne najvacsiu slabost).

- Hypersonic je pecka, v ramci mojej legalizacie softu je to pre mna najblizsia investicia (mimochodom podla mna je to roland v softovom vydani)

- Co sa tyka Poshookovych ukazok: suhlasim s nazormi, ktore tu uz padli, teda ze v ansambli ani tak nerozhoduje kvalita zvuku, ako sposob hry. A pri vypocuti ukazok je hned jasne, ze typci co tie dema robili to proste vedia (ktovie ci pri tych solach nepouzili aj gitarove a dychove midi prevodnikmi a vtedy nie je co riesit). Kedysi som mal SY77, nastroj, ktory v multi rezime hra horsie ako CASIO z 1995 a pritom tie dema, ktore v nej boli spravene boli uzasne. No v praxi som nepocul liezt z toho stroja nic dobre, pokial hral len on. A tiez si myslim, ze u tych samohrajok to tym perfektnym demom konci a akonahle na tom clovek robi vlastne veci, je to ploche a strojove.

Odpovědět