Nejlepší Masterkeyboard s klavírní kladívkovou mechanikou

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
mkII

Re: Nejlepší Masterkeyboard s klavírní kladívkovou mechaniko

Příspěvek od mkII » 06 úno 2011 10:59

rád bych připojil svojí otázku k tomuhle tématu, taky se zajímám o dobrej máster, i když třeba ten kawai je už mimo můj budget. Doteď jsem hrál na X8 fantoma, ale už delší dobu si řikam, jestli neexistuje lepší možnost jak si nahradit klavír. Fantoma už používam jenom na cvičení a na rhodes a klavírní zvuky. (mám pravdu, když si myslim, že všechno co z fantoma vyleze co se týče akustických nástrojů se dá v pohodě nahradit NI samplerama a pod?)Tak se chci zeptat, nebude celkově lepší a autentičtější pocit při hře s kombinací mástru (má některej z těch fatarů numa, doepfer lmK lepší- opravdovější mechaniku než fantom?) a nějakýho vsti nebo soft sampleru?

na synth zvuk mam mašiny zvlášť, takže potřebuju jenom co možná nejlepší mechaniku na cvičení a co nejlepší a zvuk co nejblíž originálu pro použití pián a el. pián v nahrávkách.

Dík za připomínky.

fova

Příspěvek od fova » 06 úno 2011 18:47

Muj nazor: Lepsi masterkeyboardy (Doepfer, Oberheim, Fatar VMK, ad.) jsou stale ponekud vzdalene pocitu skutecneho piana. Mechanika neklade dostatecny odpor a je moc rychla.
Pokud se chces alespon castecne priblizit skutecne kladivkove mechanice, kup si digitalni piano (pocinaje napr. Casio Privia a vyse) a pripoj ji pres MIDI k PC. Zase ale budes mit problemy s e-piany, hammondkami, smycci, fletnami a jinymi zvuky, pro ktere je vhodnejsi lehci a rychlejsi mechanika masterkeyboardu.

VST jako Kontakt ti ve spojeni s digi pianem nahradi toho Fantoma, ale uprimne receno piana v Kontaktu jsou spise do nejake pop/rockove skladby nez na solove hrani. Pri solovem prednesu mi zni dost umele.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 úno 2011 19:33

ja nie som teda velky klavirista , ale podla mna fakt dobry nastroj s velmi kvalitnou klavesnicou je toto http://www.on-board.sk/fp7f-products-1056-23.aspx .. a ma to kopu pouzitelnych zvukov , cize sa to mimo domaceho pouzitia da pouzit aj na live ..

Fractal

Příspěvek od Fractal » 06 úno 2011 21:24

fova píše:...a je moc rychla....
jak si to myslel? to je prave dobre ne? muzes opakovat tony vice prsty na jedne klavesnici

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 07 úno 2011 00:56

mkII píše:rád bych připojil svojí otázku k tomuhle tématu, taky se zajímám o dobrej máster, i když třeba ten kawai je už mimo můj budget. Doteď jsem hrál na X8 fantoma, ale už delší dobu si řikam, jestli neexistuje lepší možnost jak si nahradit klavír. Fantoma už používam jenom na cvičení a na rhodes a klavírní zvuky. (mám pravdu, když si myslim, že všechno co z fantoma vyleze co se týče akustických nástrojů se dá v pohodě nahradit NI samplerama a pod?)Tak se chci zeptat, nebude celkově lepší a autentičtější pocit při hře s kombinací mástru (má některej z těch fatarů numa, doepfer lmK lepší- opravdovější mechaniku než fantom?) a nějakýho vsti nebo soft sampleru?

na synth zvuk mam mašiny zvlášť, takže potřebuju jenom co možná nejlepší mechaniku na cvičení a co nejlepší a zvuk co nejblíž originálu pro použití pián a el. pián v nahrávkách.

Dík za připomínky.
Fantom X8 má velmi dobrou klaviaturu, rozhodně lepší, než kterýkoliv Korg nebo naprosto ubohé Casio Privia.
Famtom X8 má "PH I (druhé generace)", ve Fantomu G8 je "PH II" a RD700N má "PH III"
PH III je momentálně vrchol vývoje u Rolandu. Nejlevnější nástroj s ní je: Roland FP-7F (cca 43 tisíc)

Nemá cenu uvažovat o něčem jiném nebo levnějším, pokud teď máš Fantom X8, který je velmi dobrý, kvalitní a robustní nástroj.
Zvukově Fantoma taky nezatracuj interní zvuky jsou "o ničem", ale SRX boardy jsou naopak výborné!

Autentičtější pocit z masteru (Fatar, a všechny ostatní.) mít nebudeš.
Jednak nemají tak dobrou mechaniku jako Fantom X8 a také spojení zvuku "SRX-11Complete Piano" s PH mechanikou je v souladu.
Ten zvuk byl utvořen právě pro tuto mechaniku. Stejně tak SuperNATURAL PIANO pro "PH III" nebo "Ultra Progressive Harmonic Imaging" pro RH3.
Zvuky z NI Kontakt, Ivory, Grand budou jistě znít skvěle na nahrávce, ale při živé hře ve spojení soft sampler + master si klavirního pocitu užiješ strašně málo.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 07 úno 2011 02:46

takže se dá říci, že okolo 40k už se dá sehnat nejdokonalejší technologie simulace klavírní hry na trhu...

Je fakt že za tolik peněz už si pak člověk vybírá podle preferencí osobních a třeba i podle názorů blízkých přátel (teda alespoň já to tak mám)

btw. NI a živé zvuky mi nikdy nešlo do kupy... mám radši ty virtuální klavírní simulace (ať už softwarové, nebo dsp)

už jsem z toho vážně dost dopletený, že asi stejně nakonec zůstanu u pure acoustic pianina :)

mkII

Příspěvek od mkII » 26 úno 2011 09:12

Dík za odpovědi.

fantoma si teda zatím necham a zkusim ho s SRX 11, až budu mít vyzkoušeno, hodim info.

mkII

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 02 bře 2011 22:49

Ja mam Studiologic VMK Plus 88 a je to dokonala simulace klavirni mechaniky za myslim 12k co jsem ho porizloval. Nedam na nej dopustit + facha jako master. Nic lepsiho v pomeru cena/vykon neni (teda alespon podle me a to jsem vazne fajnsmekr na ciste klavirni pocit ze hry).

Edit: jo a co se jeste tyce soundu, jedu pres Gigastudio vesmes The Emperor 24bit sample a slintam u toho jako u petrofa kridla v obejvaku, kde mi ale ted speji cerstva dvojcata, alias mam utrum. Kazdopadne ale doporucuji vyzkouset - ja hledal skutecne pouze master s fatar grand touch mechanikou, se zvukama uz nic nechci, do mixu si vystacim s hodbne upravenym SampleTank2 pianem, pripadne jedu z Logicu jejich piana - na solo humac, ale do mixu kouzelne.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

mkII

Příspěvek od mkII » 03 bře 2011 09:07

To na fantomu by mohla bejt možná lepší mechanika než máš na tom fataru :P i když fantom je asi starší(2004)? Já už jsem na klavír nehrál hrozně dlouho, v zušce sem ve škole cvičil v sále na křídlo petrof, ale doma sem měl vždycky na cvičení roland hp 235 myslim- je to hrozně starý- už si teda ani nepamatuju jak je cejtit pořádnej klavír, ale mě na tom fantomu hlavně vadí, že mam pocit jako že to každou chvíli musim rozbít, že ty klapky asi vyskáčou ven, je to takový prostě "slabý", mam pocit že při hře na to křídlo sem se nemusel bát se do toho pořádně opřít :)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 03 bře 2011 09:27

No ja fakt hledal dlouho a tenhle fatar je podle me nejlepsi. Srovnavam s koncertnim kridlem petrof a kvituju jednu zasadni vec - mechanika je hooodne rychlejsi, asi jako Yamaha C3 grand (to je moje vysnena).

Ovsem jedna zasadni vec je fakt sound, ktery chces - protoze pokud nebudes mit piana sammplovana primo pro mechaniku (alias sposuta samplu na klavesu), tak rozdil moc nepoznas.

Rolanda nemam rad - ale kvuli zvuku, mechaniku maji paradni. Jo a perfektni ted musi byt Studiologic Numa - ma drevene klaplky, 30tis.

Zajed do K-Audio a tam maji vsechny, muzes si osahat a uvidis sam.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

mkII

Příspěvek od mkII » 03 bře 2011 09:32

Asi tam zajedu, teď zkoušim eště tu srx 11 kartu a uvidim.. Když mi to nesedne tak to všechno prodam a koupim něco jinýho.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 03 bře 2011 10:58

Petrofy jsou zname neuplnou rychlosti :) ale mam je rad

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 03 bře 2011 15:11

Fatar Studiologic VMK-188 Plus je dobrá volba za cca 12 tisíc slušný. Ale pouze ve vztahu k ceně.
Je v nástrojích Kurzweilu PC3X a v Nordech.
Je to univerzál - "holka na všechno" a pro ten účel byla také vymyšlená.
Konstrukčně strašně jednoduchá, levná, rychlá, měkká, univerzální (bicí, synthy, hammondy, piána,...)

Mechanika NW, PH III, nebo RM3 ... to je prostě jiná liga - bohužel i cenově někde jinde, a je určena vyloženě pro klavírní zvuky.
Měl jsem PH mkII na FantomuG8 - je to celkově bytelný super kvalitní nástroj. Na klavíry je PH II vynikající mechanika, ale při nahrávání ostatních nástrojů se člověk docela nadře.

Fatar, který popisuje upman neznám.
Na Studiologic VMK Plus88 jsem nehrál, že by to bylo něco tak rozdílného a kvalitnějšího na rozdíl od ostatních modelů Fatar - nevím, nevím, :roll: .
Fatar je takový low-end (něco jako M-Audio, Renault, SmartWings,...) ale použitelný určitě je.

kexik

Příspěvek od kexik » 03 bře 2011 15:26

upman píše:Ja mam Studiologic VMK Plus 88 a je to dokonala simulace klavirni mechaniky za myslim 12k co jsem ho porizloval. Nedam na nej dopustit + facha jako master. Nic lepsiho v pomeru cena/vykon neni (teda alespon podle me a to jsem vazne fajnsmekr na ciste klavirni pocit ze hry).

Edit: jo a co se jeste tyce soundu, jedu pres Gigastudio vesmes The Emperor 24bit sample a slintam u toho jako u petrofa kridla v obejvaku, kde mi ale ted speji cerstva dvojcata, alias mam utrum. Kazdopadne ale doporucuji vyzkouset - ja hledal skutecne pouze master s fatar grand touch mechanikou, se zvukama uz nic nechci, do mixu si vystacim s hodbne upravenym SampleTank2 pianem, pripadne jedu z Logicu jejich piana - na solo humac, ale do mixu kouzelne.
cece ty mas dvojcata? my cakame o dva tyzdne... zeby to bolo tym bledomodrym ziarenim? :wink:

Odpovědět