Nejlepší Masterkeyboard s klavírní kladívkovou mechanikou

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Fractal

Nejlepší Masterkeyboard s klavírní kladívkovou mechanikou

Příspěvek od Fractal » 02 úno 2011 00:26

Opravdu nejlepší Masterkeyboard s klavírní tezkou a tuhou fullresponse hammer mechanikou, zádné emulace, nebo dynamické napodobeniny...

Napadá mě:
Doepfer, Yamaha, Korg, Oberheim, Roland, Fatar, Casio

na ceně nezáleží, potřebuju něco s tuhostí petrofu, dopadu yamahy a rychlostí steinwaye

zkoušel jsem digitální piana yamahy, korga a casia, tady my mohla vést cesta, ale ne všechny měly midi

za nejlepší se považuje obecně Doepfer... ale je tu ještě Oberheim, který je takový trochu tajemný... no a konečně Kurzweil, na který nedá nikdo dopustit

SoundsFine

Re: Nejlepší Masterkeyboard s klavírní kladívkovou mechaniko

Příspěvek od SoundsFine » 02 úno 2011 01:09

Fractal píše:Opravdu nejlepší Masterkeyboard s klavírní tezkou a tuhou fullresponse hammer mechanikou, zádné emulace, nebo dynamické napodobeniny...
Je jen jediný nástroj, který tomuto zadání odpovídá.

Kawai MP 10 - absolutní masakr pro ruce, pro uši, pro pocit
http://www.kawaius.com/main_links/digit ... /mp10.html

Jiný takový Master není.
Má však jednu nevýhodu.
Když člověk netrénuje minimálně půl hodiny denně, dost rychle ti MP10 dá najevo, že není určen pro tebe (nebo ty pro něj).

Má pouze 27 zvuků na palubě. Ale co preset to perla.
Úžasné logické, rychlé intuitivní ovládání a nastavení pro sety.

Obrázek

Fractal

Příspěvek od Fractal » 02 úno 2011 01:28

hm, vypada to fakt dost dobre... zjistim ceny

edit.: no ani ta cena neni kdovijak prepalena, sem cekal mnohem masivnejsi, reference to ma ok, no jeste si to necham projit hlavou... hodne premyslim, jestli by se mi nehodil opravdu jenom kontroller, konecne notas sebou taky taham porad a tuhle kawaiu bych jen tak neprenasel... tak ci onak, zvuky to musi mit vyborne

nadtuhoustranu si rikam, ze za tolik penez bych mohl mit gem, nebo nordstage

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 02 úno 2011 01:50

Za tolik peněz může mít ledacos.

Ale dřevěnou mechaniku z křídla, kladiva nad strunami - s bezkonkurenčním zvukem - tak takovou výbavu má jen jediný nástroj a master.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 02 úno 2011 01:57

moment tam jsou struny!!!? to jsem nepobral
Naposledy upravil(a) Fractal dne 02 úno 2011 02:08, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 úno 2011 02:12

checkni pripadne roland v-piano ..

Hammond

Příspěvek od Hammond » 02 úno 2011 06:37

A teda ma sa jednat o cisto masterkeyboard, alebo hladas stage piano? Lebo Yamaha CP, Roland V-Piano... sa sice ako masterkeyboard ciastocne daju pouzit, ale ich primarne urcenie je uplne ine, nehovoriac o cene... Ja pouzivam ako master Yamahu S90Es a som s nou spokojny, aj ked musim povedat, ze som si na jej klaviaturu zvykal skoro dva roky. S pociatku mi prisla strasne tazkopadna a vyhmatnut na nej hlavne klasicke klavirne skladby mi pripadalo takmer nemozne. Po case som si na nu ale tak zvykol, ze teraz sa mi na nej hra snad lepsie, ako na mojom kridle August Forster s mechanikou Renner. Tym ovsem nechcem tvrdit, ze sa da zvyknut na hocijaky keyboard.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 02 úno 2011 10:57

Ono to je celkem jedno... spise bych to vybalancoval tak abych mel za malo penez co nejvice muziky... radsi bych to videl na stage piano s pár zvukama

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 02 úno 2011 17:36

Záleží jaké máš požadavky a finanční možnosti.
Jestli Ti na ceně nezáleží (nad 4000) pak: Yamaha CP1 nebo Roland V-Piano.
Pokud zvažuješ poměr cena-výkon (mezi 2000 - 2400) pak: CP5 (výborná dřevěná NW) , RD700NX (výborná PHA III), Kawai MP 10 (dokonalá dřevěná RH3 simulující velké křídlo).
Pokud hledáš použitelný low-end (mezi 1000 - 1500) pak: Kawai MP6 (s příjemnou a věrnou RH a špičkové zvuky z MP8mkII), Yamaha CP33 (nejlevnější řešení s dobrou klaviaturou, ale jen průměrný zvuk, lehký nástroj), Roland RD300NX (dobrý zvuk i klaviatura, lehký nástroj, 17kg)

Klaviatury Korg, Fatar (Kurzweil, Nord),Casio, Doepfer se s výše jmenovanými rovnat nemohou.
Neříkám, že jsou nepoužitelné.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 02 úno 2011 17:40

zamlouvá se mi MP řada... buď 5ka, 8IIjka, 6ka a když motyka spustí tak i klidně mp-10

yamaha má na mě moc skladký a cinkavý zvuk, navíc chci nějakou firmu, kterou ještě nemám (mám Yamaha, Korg, Roland, Clavia, měl jsem M-audio - nicmoc, vlastně docela tragédie, ještě se mi líbí Casio a netradiční italské a americké značky...), takže to opravdu časem padne na Kawai nebo Kurzweil

Jinak imho Doepfer má velice solidní klaviatury, ale ten koncertní slonovinovo - dřevěný a podobný feeling tam není... navíc mě dovádí k šílenství, když se klávesa vrací pomaleji než bych chtěl... při některých Chopinech a Skrjabinech, nedej bože nějaký Penderecki, Stockhausen, či Sleischmacher nebo Scelsi se to fakt nedá hrát... jedině když si to hodíš z presto na andante :)

jardatop

Příspěvek od jardatop » 03 úno 2011 00:24

Jestli chces neco s tuhosti Petrofa a je ti jedno, za kolik penez,tak jdi do Petrofa :)
http://www.petrof.cz/galerie-1647.html#galerie
Nedelaji to seriove, je to prototyp, ktery si u nich nechal vyrobit muj znamy (je tam na dalsi fotce)
To uz neni hammer emulace, ale real hammer :)
Jinak ja mam Yamahu P90 a ta ma hodne tezkou klaviaturu. Zatim nejtezsi, co jsem zkusil.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 03 úno 2011 02:58

jardatop píše:Jestli chces neco s tuhosti Petrofa a je ti jedno, za kolik penez,tak jdi do Petrofa :)
http://www.petrof.cz/galerie-1647.html#galerie
Nedelaji to seriove, je to prototyp, ktery si u nich nechal vyrobit muj znamy (je tam na dalsi fotce)
To uz neni hammer emulace, ale real hammer :)
Jinak ja mam Yamahu P90 a ta ma hodne tezkou klaviaturu. Zatim nejtezsi, co jsem zkusil.

vypada to super, ale myslim ze cena bude krucialni nebo dokonce fatalni :)

jardatop

Příspěvek od jardatop » 03 úno 2011 14:15

To je dost mozny :) Nerikal mi, kolik ho to stalo. Tipoval bych mezi 100 a 200.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 03 úno 2011 15:26

nojono, to bude mimo rozpocet... jako zase tak vytizeny klavirista nejsem - by bylo lepsi nakupit poradne mikraky, predzesak a vlezl bych se do 100 000 a nahraval zivy klavir, nebo pianino

Odpovědět