Nord Electro 1 versus 2 versus 3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
judik

Příspěvek od judik » 23 bře 2009 14:43

pavlii píše:?? Reverb je snad standardně stereo, ne? Pak to nemůže být reverb.....

P.
...tak tohle jsem nepochopil :)... uvedl jsem, ze je stereo, protoze jsou i mono reverby nebo ne? ... mozna jsem nepochopil nejaky zakladni princip ...

Stardust: mozna by stal za zvazeni i nejakej pruzinovej reverb...
Kurzwei SP4-7

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 23 bře 2009 15:05

2judik: no já jen vycházím z toho, že reverb je "prostorový" efekt....čili MONO neobsahuje informace o prostoru (mno vlastně ano, když to teď čtu po sobě - předo/zadní by v MONO mohla být...).

Ber to jen jako úvahu, mě to nikdy nenapadlo nijak zjišťovat a při nahrávání prostě točím reverb do stereo stopy.

P.

Stardust

Příspěvek od Stardust » 23 bře 2009 23:27

Judik: Mám rád ty vintage hračičky, ale na pravidelné koncertování radši budu věřit něčemu novému. Navíc o pružinovejch fakt nic nevim. Máš nějaké doporučení?

kexik

Příspěvek od kexik » 23 bře 2009 23:34

pavlii: pruzinovy reverb so stereo snimacou hlavou si uz videl? btw mono reverb je prave tak bezny ako stereo. ma iny zvuk a inu funkciu ale pouziva sa prave tak ako stereo. a to aj ked pouzivas plugin.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 bře 2009 23:42

stardust: kup si normalny lacny, ale dospely rackovy reverb/multiefekt, ktory pouzijes aj na nieco ine. veci ako alesis midiverb, lexicon mx200, tc m300 atd atd... lacny a dobry pruzinovy reverb (a novy) je spring king od danelectro ale ma kratku pruzinu ergo je vhodny fakt len na gitaru

Stardust

Příspěvek od Stardust » 24 bře 2009 00:06

Kexik: Díky. V obchodech je to nad mé současné možnosti, tak se porozhlidnu po bazarech. V nejhoršim pudu do toho Behringera a když bude líp, střelim ho a pořídim Lexicon.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 24 bře 2009 07:27

2kexik: ju, víceméně jsem si už stejně odpověděl v mém příspěvku ;-) mě to prostě došlo až trošku za chvíli :-D

P.

Stardust

Příspěvek od Stardust » 28 bře 2009 11:43

Tak sedím doma s Behringerem a říkám si: že já toho Kexíka neposlech.
Ono už to špatně začalo. Rozhodl jsem se totiž, že zajdu do Audiopro. Teda nic proti nim, je to fajn obchod, ale napoprvé je to docela štreka, obzvláště když při tom padají kroupy.
Tak jsem tedy zakoupil přístroj, ale musím říct, že s ním nejsem dvakrát spokojen. Tetoval jsem ho na nějaké Yamaze a tam mi to přišlo v pohodě. Na Nordu ale slyším, jak mi to deformuje, zplošťuje signál. Naštěstí je to jen na koncerty, kde se to v tom brajglu stejně ztratí.
Nejprve jsem efekt zkusil s 9V adaptérem a dost mě překvapilo, že LED dioda svítí, když je efekt vypnut, ale jakmile ho zapnu, světlo se vypne. Když je poháněn baterkou, je vše v pořádku.
Při výměně baterek jsem si nicméně prohlédl interiér efektu a bohužel, jeho životnost asi nebude dlouhá. Působí to na mě dost nekvalitně.

Tedy příště si asi raději připlatím.
Tolik krátký Behringerovský exkurz.
Má už někdo zkušenosti s NE 3?

Odpovědět