Propojení 2 kláves přes MIDI.

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Reithal
Příspěvky: 9
Registrován: 06 lis 2016 18:58

Re: Propojení 2 kláves přes MIDI.

Příspěvek od Reithal »

Teď ten miditech myslíš ten za 1500, který jsem tam psal já, nebo ten za 2 tisíce jak psal monoque?

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Propojení 2 kláves přes MIDI.

Příspěvek od MDudas »

Reithal, ide o toto - USB neni "symetricka" zmernica. Vzdy potrebuje na jednej strane tzv. hostitela (host), ktory riadi premavku na zmernici a zabezpecuje napajanie prudom. Na druhej strane su potom zariadenia (devices).
99% vsetkych USB-to-MIDI adapterov su take, ktore potrebuju hostitelsky pocitac. Ty hladas taky adapter, ktory je schopny robit hostitela sam- teda ma funkciu USB Host.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Propojení 2 kláves přes MIDI.

Příspěvek od Pytkin »

Mdudas : NO ved prave to som chapal, ze kedze je tam napisane HOST a je tam USB-A , ze je to hostitel .. Len s cim je to kompatibilne ? niektore nastroje potrebuju driver .. Niektores su univerzalne , ze WIN alebo MAC nepotrebuje driver .. V popise toho neni skoro nic napisane ..

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Propojení 2 kláves přes MIDI.

Příspěvek od pavlii »

2Pytkin - asi bych se opřel o info od Kenton - dá se to imho zobecnit. Musí být USB Class compliant nástroj (=nevyžaduje ovladač). Pro ty ostatní to fungovat nebude.

P.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Propojení 2 kláves přes MIDI.

Příspěvek od Pytkin »

pavlii : a na windows su take ? Ja som asi ku vsetkemu na windows mal driver .. Na macku casto driver neni ..

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Propojení 2 kláves přes MIDI.

Příspěvek od pavlii »

2Pytkin: já nevím :-) ale tak otázka nestojí. Informace jsou dané - a realitu určuje nástroj tazatele.

P.

Odpovědět