Roland Juno G

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
bluem

Příspěvek od bluem » 09 dub 2006 16:56

mam pocit, ze medzi velkymi firmami ako napr. roland sa toho uz vela nakupit neda. kvantita na ukor kvality. podla mojho nazoru to bude bezne priemerny shit, s ktorym sa bude dat urcite "robit" old skul zvuk s digit. nadychom ala vaso patejdl... a ked ta to omrzi, no smola, musis kupit novy co pride na trh... ach jaj...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 09 dub 2006 17:52

kora píše:Juno 60 ma oproti 106ce slabsi zvuk a to zasadne. :idea:
To je "flame", nebo se ti 106 fakt líbí víc? :)
No, nic proti - je to opravdu otázka osobního vkusu..
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Merlin

Příspěvek od Merlin » 09 dub 2006 22:41

Teda panove, me to tady pripada, ze tady vsichni hrajou doma prinejmensim na Synclavier ci Fairlight, nahravaji do ProTools a vydavaji jednu zlatou desku za druhou :roll: No aspon uz vim co ze to je ten "flame" :|
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 09 dub 2006 23:29

Merlin: neber to zas tak černobíle :)
(mimochodem, kolik z nás má doma Jupiter8 ? :P )
Já jen vím, že když si budu vybírat mezi Junama, tak bez dlouhého rozmýšlení sáhnu po 60ce (Juno 6 jsem ještě neslyšel).
A nejsem sám, kdo má tento názor, proto mě Korův příspěvek celkem překvapil. Ale jak jsem psal, pokud mu ten zvuk sedí, tak není co řešit.

PS: flamer je "ohnivec" - provokatér. A flame je takový ten plamínek, co má zažehnout nevybíravou "diskuzi"
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 dub 2006 00:00

Tudy : Juno 6 a 60 je uplne to iste .. akurat 60 ma pamate na zvuky ..

LUPO

Příspěvek od LUPO » 10 dub 2006 00:59

Tudy: juno 60 davame v Brne psovi na hrani :) merlin: typa co dela muziku na Fairlightu v roce 2006 bych rad teda videl , to uz hodinky od vietnamcu sou lepsi samohrajka :)

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 10 dub 2006 01:12

Pokial viem tak Jan Hammer, stale drti na Fairlighte. Mozno nostalgia s Miami Vice:-)

synth

Příspěvek od synth » 15 kvě 2006 19:11

synth

Příspěvek od synth » 15 kvě 2006 19:27

Co si myslíte o SH 201 ?
Myslíte že se na tom dá něco nakroutit ? na klavesy.cz je za 17 tis.
Uvažuji že si ho koupím pokud ale vyloudím nějaké slušné zvuky ......

http://www.rolandus.com/products/produc ... arentId=83

Dík ..

synth_synth

Příspěvek od synth_synth » 15 říj 2006 01:38

.
*************************synth****************************

hawkens

Příspěvek od hawkens » 05 kvě 2007 16:34

O com sa tu hadate? Vsak kazdemu je jasne ze stare Juna a nove Juno-D-G maju spolocne akurat tak meno. Tak niet o com bavit.

Myslel som si ze sa tu docitam nejake realne slusenosti s G-ckom ale pozeram ze len cisty flamewar.

synth_synth_synth_synth

Juno G

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 08 úno 2008 09:47

“Potřeboval jsem“/stejně jako třeba Dendy stále něco potřebuje :lol: :lol: )))))/ nějakého workstationa který umí do sekvenceru nahrávat i audio – v merku jsem měl Fantoma X6 nebo Juno G – Nakonec mi jeden člověk nabídl Juna G

Tak jen v krátkosti po 3 dnech doma

První dojem
Plastová malá hrůza s nápisem made in china / na to už si pomalu zvykám/ :twisted:
Dojem druhý
Plastové jsou jenom bočnice – jinak kovové tělo :lol: Klávesnice hodně měkká ale osobně s tím nemám problém /nejhorší byla přužinková u Xiosynthu 8) /– i když osobně zatím vede v romplerech klávesnice CS6x – Display slušný čitelný s možností změny kontrastu – dílenské zpracování je dobré – kontrolery reagují okamžitě …..

Zvuk – příjemně měkký – překvapila mě dynamika – hezká piána - hamondky– použitelné kytary do aranže
- syntetické zvuky …mno…… některé nejsou špatné supersaw – saw – sine aj. hodně kuňkavé rolandovské synth basy …ale tuhle skupinu zvuků bych přenechal raději dsp synth nebo v/a –VSTi – A NEBO JE TU RESENI DO JUNA NACPAT BOARD ANALOG ESENTIAL – ALE KDE JI SEHNAT ? V USA BYLA ZADARMO!!!! K NASTROJI – TADY BUDE TAK ZA 7-8tis. ** plochy jsou hodně dobré
- samozřejmostí vrstvení zvuku – překvapily mě modulační možnosti – na to že je to rompler se dá pěkně zprznit
- ke zvuku se dají přidávat vlnové průběhy typu saw ,sine atd. – pouze pro modulační účel
- máme k dispozici 3 nezávislé efektové jednoty – 1,2,3 ta třetí je globální /společná pro vše – něco jako máster efekt

Arpeggio - plně programovatelné

Připojení k PC – vybíráte si mezi USB nebo midi připojením – nebo připojením Juna G jako další disk v počítači / něco jako připojením flash paměti v USB – pro Juno to je něco jako HDD na kterém má systém a všechny složky kam ukládá midi či songs atd./až to rozkuchám tak zjistím zda se dá vyměnit za větší kapacitu - v adresářové struktuře pak vidíme složku pro audio – pro song’s –pro midi – a pak složku s firmware aj. – tímto způsobem můžete do Juna vkládat sample/bohužel jen wav// midi sekvence /atd.
Přes USB chodí jak midi tak audio

Seqvencer – 16 midi stop – 4 audiostopy/ s možností mixdownu/ to znamená že po nahrání 4 stop provedete mix down a máte další tri audiostopy k dispozici / pamět pro nahrávání je v základu 4MB 168pin Dimm 100 nebo 133Mhz – stejná jak do staršího PC - dále je možné použít CopactFlash ale je nutné ji mít i s redukcí PC – adaptor což je vlastně PCMCIA
Před nahráváním je nutné zvolit jaký typ vstupního signálu budeme nahrávat – line in / mikrofon …..
Efektovka je moc dobrá / nahrávaný zvuk čistý bez šumu/Juno se dá použít jako preamp pro PC seqvencer– bez phantomu – to už řeší Fantom G :)
Při nahrávání můžeme použít různé efekty jako je kompresor / limiter / reverby a jiné
Na každou stopu máme jednu šavli/tj. 4x šavle pro hlasitost stopy + jedna pro linku in/mikrofon
V reálu máte puštěný seqvencer -ve stopě jede písnička buď vytvořená v Junu nebo ve vašem PC a vy zpíváte do mikrofonu i s efekty které můžete v průběhu přehrávání měnit – mutovat stopy- měnit tempo atd. nebo dáte na každou stopu jinou písničku – šavlemi při přechodu uděláte grosfade – záleží kdo co potřebuje a na co Juno má :roll: :twisted: :D :lol:
Midi stopy a úpravy jsou běžné – pro úpravu piano roll – qvantizace – a různé běžné věci – výborná je funkce undo – která Vás vrátí o úpravu zpět .......

Je tam toho poměrně dost tak kdyby Vás konkrétně něco zajímalo tak se ptejte

Prostě když do téhle škatule nahrajete vaše výtvory nahrané na PC – tak po mini koncertech nebo na domácí párty nemusíte vláčet PC a mix atd :) A já si jdu zase hrát :lol:

Omluvte chyby ........ je to jen rychlovka - v práci .... :oops:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 10 dub 2008 21:50

to tu teda bolo kecov :) som si to precital od zaciatku.. ja som si ho nedavno skusal a je to super nastroj prave napriklad pre gitaristov, basakov a podobne orientovanych ludi prave preto ze je tam 4x audio track.. gitarista si v midi pripravi bicie a potom si moze hru na gitare priamo rekordovat dnu.. za tie prachy je to skvela masina a ma aj skvely zvuk.. prijemny velky display ktory sa velmi dobre ovlada a je tam vsetko jasne ked s tym clovek pracuje..

tieto "letakove" zazory na produkt su k nicomu.. nemaju ziadnu vypovednu hodnotu a su to len slepe domnenky...

Odpovědět