Roland Juno G

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
peteness

Roland Juno G

Příspěvek od peteness » 02 dub 2006 17:59

Dalsi novinka na obzoru:

Obrázek

Roland Juno G (70169)

Syntezátor

Vlastnosti
Úžasný zvukový procesor kvality Fantom-X, polyfonie 128 hlasů
Audio/MIDI vícestopé nahrávání s originálním ovládáním přehrávání a mixážním pultem
SRX karta pro rozšíření interních zvuků
Velký displej a vstřícné ovládací prvky na předním panelu
Vestavěné multi-efekty, arpeggiator, pamě? pro akordy a rytmické vzorce
USB rozhraní pro MIDI komunikaci, výměna souborů AIFF/WAV, přenosy dat
Slot pro pamě?ové karty PC (pomocí adaptéru i CompactFlash a SmartMedia)
Dodáváno se softwarem Cakewalk SONAR LE na CD-ROM
Kontroler D-Beam s neviditelným paprskem

Podrobnosti
Nejmodernější zvuky s lidskou tváří
Máte pocit, že jste jej už někde viděli? Tradice se nezapře, nové JUNO-G je cenově dostupné a uživatelsky vstřícné. Tady ale srovnání s minulostí končí. Tento moderní div nabízí celé studio plné zvuků, sekvencer a audio nahrávání v jednom úžasném nástroji. Díky stejnému vysoce kvalitnímu procesoru, kterým je vybavena legendární série Fantom-X, máte v nástroji JUNO-G pod prsty spoustu prvotřídních zvuků - a s rozšiřujícími kartami SRX jich může být ještě víc. Vytvářejte písně pomocí 16-stopého sekvenceru a navrch přidejte ještě čtyři audio stopy ? to vše za neuvěřitelně příznivou cenu!

Skvělé zvuky
Série Fantom-X je celosvětovým hitem. Klíčem k úspěchu je jeho vysoce kvalitní zvukový procesor. JUNO-G má tentýž procesor jako Fantom-X, a proto poskytuje ty nejlepší zvuky na trhu - včetně nově vytvořených zvuků a celé škály barev, od klasických po ty nejmodernější. JUNO-G je navíc možno dále rozšířit pomocí volitelných rozšiřovacích karet SRX.

Integrovaný Audio/MIDI Rekordér
Pro skladatele a výkonné hudebníky je 16-stopý MIDI sekvencer nutností. Ovšem přidané čtyři audio stopy představují bonus, který by u nástroje v této cenové kategorii čekal málokdo! Nyní si můžete vytvořit dokonalé doprovodné nahrávky s vokály, živými kytarami, nebo čímkoliv jiným. Díky originálním ovládacím prvkům pro přehrávání a mixážnímu pultu na předním panelu je nahrávání hračkou.

Přátelské rozhraní
Na to že se jedná o nástroj nabitý funkcemi nabízí JUNO-G neobvykle snadné ovládání. Výše zmíněný mixážní pult a ovládání přehrávání jsou pouze jednou částí vstřícné pracovní plochy nástroje JUNO-G. Má jasně označená tlačítka, šest knoflíků pro úpravu zvuků, pět táhel pro audio část, datové kolečko, paprsek D Beam a páku na ohýbání výšky tónu a modulaci. Uprostřed toho všeho je největší podsvícený LCD displej mezi syntezátory této cenové kategorie.

Rozumí si s počítačem
Na nástroje JUNO-G je krásné to, že se dá používat vytváření kompletních písní od začátku do konce zcela samostatně, ale pro ty, kdo chtějí jít o krok dál a spojit jej s počítačem, mohou JUNO-G připojit přes USB rozhraní k PC nebo Macu. Veškerá MIDI komunikace probíhá přes USB; můžete rovněž posílat a přijímat soubory AIFF/WAV a kopírovat zvukové barvy pomocí přiloženého softwaru pro správu zvukových knihoven. Navíc můžete své barvy upravovat pomocí editačního programu, který je rovněž součástí dodávky. Jako třešničku na dortu najdete u svého nástroje JUNO-G kopii vícestopého nahrávacího softwaru SONAR LE pro PC od společnosti Cakewalk.

Cena 30200,- Kč
Cena včetně DPH, bez PHE, platná od 1.března 2006

Zdroj: http://www.roland-showroom.cz

Tudy

Příspěvek od Tudy » 02 dub 2006 18:02

Vzhledově pěkné. Já si ale raději za třetinovou až poloviční cenu pořídím Juno60.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

peteness

Příspěvek od peteness » 03 dub 2006 15:33

taky se mi libi Juno60, i Juno 106 a dokonce i alpha. Slysel tohle uz nekdo? Dost tezko.

PS: kde se daji koupit stara Juna? Kupovat z ebay tak stary synty mi prijde hodne riskantni.

Merlin

Příspěvek od Merlin » 03 dub 2006 15:47

peteness: Riskantni to sice je, ale kdyz si pro to jedes, tak riziko vice mene odpada, protoze si to vyzkousis na miste. Jinak nechat si to poslat postou je opravdu o hubu, protoze nedavno jsem si nechal pres eBay poslat rackovy Emulator III (jeste ke vsemu nebyl pro me!) a kdyz jsem ho zapnul, tak se jeden tantalovy kondik doslova pred ocima (a nosem) vyparil; nehlede na to, ze jak disketova mechanika tak HDD byly v tahu, nota bene misto anoncovanych 8 MB RAM mel jen 4 MB..proste na masli! Ale co nadelas - napsal tam, ze to netestoval, takze co si na nem clovek vezme :evil:

Takze pouceni: eBay ANO, dodani (radeji) OSOBNE.
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 03 dub 2006 20:45

Ahoj. Já jsem své Juno-60 koupil od jednoho Slováka na inzerát a musím říct, měl jsem úžasné štěstí. Juno (až na omlácené bočnice, které si nechám udělat u truhláře) v úplně suprovém stavu. Nákupy na inzerát jsou velké riziko, ale měl jsem zatím štěstí. Řekl bych, že i fotky dost napoví, ale každopádně, takovéhle muzejní kousky bych sháněl raději v Čechách....

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 04 dub 2006 09:43

Úžasný zvukový procesor a moderní zvuky s lidskou tváří a dokonce si rozumí s počítačem ;) no comment .. další zbytečnej flašinet na vytahování peněz z kapes muzikantů

Juno 60 Rulez !
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Merlin

Příspěvek od Merlin » 04 dub 2006 10:22

Atomix: Nesouhlasim s tebou ani trochu. Ten, kdo si kupuje svuj prvni pokud mozno univerzalni synth, najde u Juna G vse co potrebuje. Vykrikovat Juno 60 rulez mi prijde mirne receno jako nepatricne. Juno 60 si prece nebude kupovat ten, kdo chce univerzalni synth bez problemu napojitelny na komp!!! :roll:
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 04 dub 2006 10:39

To všechno co takovej člověk potřebuje najde asi u stovky o třídu lepších použitejch nástrojů. Jsem zapřísáhlým odpůrcem VSTi, ale v tomhle případě bych jim dal přednost.

A že Juno60 Rulez na tom trvám ! Ale samozřejmě s tímhle Junem má společnej akorát název (respektive je to asi "vtipná" narážka na Juno 106 - opticky to tak z dálky trochu vypadá)

aladar

Příspěvek od aladar » 04 dub 2006 11:47

To všechno co takovej člověk potřebuje najde asi u stovky o třídu lepších použitejch nástrojů. Jsem zapřísáhlým odpůrcem VSTi, ale v tomhle případě bych jim dal přednost.
už jsi to slyšel? Asi ne co, ale kde bereš tu jistotu že je to taková s*ačka

Tudy

Příspěvek od Tudy » 04 dub 2006 11:57

aladar: hej, v klidu :) To už se tu probíralo i jinde, že digitální nástroje v dnešní době výkoných procesorů pomalu ztrácejí smysl. Druhá věc je samozřejmě "live" použití - tam si asi nikdo PC místo kláves tahat nebude...
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

digitalwave

Příspěvek od digitalwave » 04 dub 2006 13:22

hmmm, ak je to tak, aky by ste plug odporucili ako napr. VA, ktory sa vam vidi naj???

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 04 dub 2006 15:45

Ne slyšel jsem "tentýž procesor" Fantom-X a to mi stačilo. Je to prostě spotřební zboží, který plní svou spotřební funkci nic víc.

Za 30 tisíc lze pořídit třeba: NL2 + S5000 nebo K2000 + MWII a dalších kombinací je moc nebo notebook na live ;)

peteness

Příspěvek od peteness » 04 dub 2006 15:55

Nejlepsi by bylo, kdyby mexicani, brazilci, korejci vyrabeli licencne ty stare Juna.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 04 dub 2006 21:05

..... mhm já dávám přednost orig. Japoncům :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 04 dub 2006 21:12

.. i když takovej čínskej MiniMoog by mohl být zábavná záležitost

Odpovědět