Sledge Synthesizer

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
TOM-Thak

Re: Sledge Synthesizer

Příspěvek od TOM-Thak » 23 led 2012 08:48

Jen tak mimochodem, ze ti nevyhovuji VSTi, protoze ti zerou procesor, tak to me prijde docela kratkozraky :D
Dneska, kdy mas Core i7, DDR3, SSD disky.. nevim jak ty.. ja mam doma Core i5 750ku ta prvni generace.. mam 8giga ramky,
muj projekt ma v prumeru kolem 60-70stop vcetne teda Group a FX a z toho mam takovych 15stop VSTi, zbytek HW nebo audio, nejnizsi latence na Motu Ultralite MK3 s moznosti realtime renderingu TIcka pri mixdownu.. Win7 x64 a Cubase 6 32bit a stiha to v pohode.. komp starej 2roky ne-li dyl.. dneska s Core i7 SandyBridge tj. zaklad pocitace za cca 16tis., tak nemas nejmensi problem s VSTi plug inama. Samozrejme Fun factor = 0, ale ty ses spis sberatel gearu asi nez skladal ne? Moje druhy ja by taky chtelo mit ve studiu 3pary monitoru, analogovy hracky a vsemozny VAcka a analogy.. ale k cemu ? :D
Sem stejneho nazoru jako Ecson.. Analog nenahradis digitalem, draha VAcka proc ne.. ty soft podle me taky nenahradi, ale pouzivat VSTi jako nahrazeninu lacinejch VAcek, ktera ted vychazi na trhu? -> rozhodne ano :c)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 led 2012 09:41

XT-cko je imho jeden z mala VA-cok ktore naozaj nemaju ziadnu ekvivalentnu nahradu (moznostami a hlavne charakterom zvuku) v pluginoch... to je VA co sa stale oplati mat...

ten blofeld mi v tych ukazkach fakt znie presne tak ako ked som ho mal.. proste prechadzal som zvuky, ladil, skusal vlastne, ale malokedy som sa dopracoval k niecomu co by mi sadlo do mixu... pri inych synthoch (NL-ko, Supernova, JP-cko, Virus,..) som tento problem nemal nikdy... pri blofovi takmer vzdy... proste to ma taky zvlastny charkter - samo o sebe to naozaj nieje zle ale v mixe to zanikne...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 led 2012 09:47

do prdele zasadn problem je ze vzdy ked dowpejem do fazy predat norda lebo ho uz malokedy zapinam - tak pride takato diskusia - ja ho potom zapnem, zacnem sa s nim hrat, a vyaledok je ze zase stiahnem inzerat ... :-))))) to je pre mna osobne asi fakt top VA vsetkych cias :-)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 23 led 2012 09:51

dendy píše:do prdele zasadn problem je ze vzdy ked dowpejem do fazy predat norda lebo ho uz malokedy zapinam - tak pride takato diskusia - ja ho potom zapnem, zacnem sa s nim hrat, a vyaledok je ze zase stiahnem inzerat ... :-))))) to je pre mna osobne asi fakt top VA vsetkych cias :-)
Ja jsem se musel smat, kdyz jsem to videl na midi :D ale nutno podotknout, ze sem zase na chvili zatouzil po NL2, i kdyz mam Nord rack1 :D
Ale pak sem si zase rekl, ze ten nord tak moc nepouzivam a ze by se mi ted hodilo poridit si spis NI Komplete :D.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 led 2012 10:32

ECSON WALDES píše:Bassline, jeste doplnim ze to co popisujes u kouzla starejch pisnicek, tak ty jsi uplne opomel videt celej ten dlouhatanskej retezec analogovyho zaznamu, frekvencni, dynamicky, efektovy upravy a celej analogovej mix - to kouzlo syntaku je kouzlo celyho staryho "nedokonalyho" zpracovani, patri to k tomu. Ta spina nekonkretnost sytost kulatost. Je blbost rikat ze ta muzika zni prave takhle analogove diky analog syntakum. Poslouchas to vsechno a to je otisk moznosti ty doby.
napadla me v tyhle souvislosti bodyiova deska (mindworks). kdyby bodyia tu desku smichal tak, jak je spousta z nas navyklejch automaticky veci michat (eq, dynamicky procesy), vyslo by z toho neco uplne jinyho a vsadim se, ze clovek kterej nevi, z jakyho zlata bodyia cerpa, by tezko poznaval, z ceho je deska nahrana.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 12 úno 2012 22:27

No, asi se tady musim do toho trochu zapojit.
Simulace analogů pomocí SW zatím kvality true analogů nedosahují. Především to způsobuje simulace filtrů. Oscilátor jde SW snadno nahradit, ale filtr ne. Filtr je matematická replika reálných součástek, ale bohužel zatím stále nedostačující.
VA jsou hodně blízko (ne všechny) a proto většina VA začíná tam, kde končí 99% SW syntéz.
Rozhodně nesouhlasím s názorem, že pokud mi nejde bass na VA nebo SW není chyba v syntezátoru. Ano ono to jde, ale proč tě to neinspiruje??? Kdybys měl po ruce synth, kterej charakterem bude vyhovovat líp, bass bys udělal. Neříkám, že to platí vždycky, ale netvrdil bych to jako v příručce, že je to vždy moje vina.
Jako srovnávat SW analogy s VA nebo dokonce s true analogem (povedeným a to jsou skoro všechny) je podle mě amatérismus nebo momentální "přesvědčení" který jsem měl taky, ale vyrostl jsem z něj.

Jinými slovy. Někdy se hodí SW ale HW zvukem nezklame prakticky nikdy. SW je jen a pouze jeho simulace, nic víc.
Tvrdit, že VSTi všem plně dostačuje nebo naopak je blbost. Je to jen osobní potřeba, či názor.
Prostě někdy se hodí to a někdy zafunguje ono.
Pokud na to nemám, ok, koupím si malé auto, ale kdo tu bude tvrdit, že Q7 je stejná jako Daewoo Matiz??

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 bře 2012 09:15

celkom fajnie

Odpovědět