USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od pavlii »

Hmm...ať počítám jak počítám, můžeš (nejspíš) vytvořit celkem 8 bank po 4 kontrolerech. Takže pokud to takhle funguje, připravíš si v každé bance definici pro ty 4 knoby. Ať už pro stejný nebo jiné MIDI kanály. No a pak se stačí mezi těmito bankami jen přepínat.

Nebo mi něco uniká? Manuál jsem na netu zatím nenašel.

P.

SMM
Příspěvky: 305
Registrován: 20 bře 2012 18:15

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od SMM »

Posílám návod. Snad to bude stačit.
UMK49_cz.pdf
(766.06 KiB) Staženo 79 x

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od Vla-sta »

Takže, klaviatura umí jen že si nastavíš jeden midi kanál, navíc pro otočné knoby zvlášť další, jestli to využiješ... Víc to neumí, viděl bych to jen nechat vše na midi jedna a v komplu přehazovat kanály .... spíš bych se poohlédl po něčel lepším

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od pavlii »

Díky za manuál. OK - vlastně jsem se mohl chytit původního dotazu hned: takže pracovat současně na 16 MIDI kanálech nelze (viz i Vla-sta výše) a nelze to z obecného pohledu na žádném MIDI kontroleru. Přesněji vzato některé věci samozřejmě jdou a tady teď momentálně končíme, protože je tedy nutno přesně vědět, co vlastně chceš.

Pokud chceš pracovat s VSTi, například, tak předpokládejme, že si namapuješ až 4x4 enkodéry na celkem 16 možných ovládacích prvků jednoho VSTi (pokud to je možné). Následně si sestavíš situaci v DAW a (například) na MIDI kanálu 1 pracuješ s VST nástrojem (nahráváš data apod.).

Pokud stejný VST nástroj chceš použít v další MIDI stopě (nebo až 16 MIDI stopách), měň podle návodu globální MIDI kanál pro všechny HW prvky kontroleru. Případně použij na vstupu MIDI stopy něco jako je v Cubase "Input Transformer" a měň online číslo MIDI kanálu.

Pokud chceš použít jiný VST nástroj, stejně budeš muset nejspíš u většiny prvků předělat mapování (na kontroleru).

P.

SMM
Příspěvky: 305
Registrován: 20 bře 2012 18:15

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od SMM »

Ahoj pavlii.

Teď, když máš ode mne ten návod, prosím můžeš pro mne vytvořit vzorový tutoriál jak nastavit například kontroler Reverb Depth s číslem 92 a aplikovat jej na VST zvolený program (zvuk,rejstřík, patche?). Jestli chceš, tak si vyber jiný kontroler. Napiš mi to prosím postupně krok za krokem v několika bodech (1, 2, 3, 4, 5 ....), jak se to dělá. Co nastavit nejdříve a co následovně? Věřím tomu, že až mi dáš příklad, tak se to naučím a budu už pokračovat sám. Chci s pomocí UMK49 upravovat zvuky v DAW nebo je alespoň spouštět. Díky Petr.

Přikládám funkce jednotlivých kláves na klaviatuře.
Klaviatura.docx
(10.78 KiB) Staženo 69 x

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od MDudas »

Kazdy VST nemusi podporovat/obsahovat reverb. Navyse reverb obycajne pouziva CC91.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od pavlii »

2SMM: jasně, to je jednoduché:

1. Otevři PDF manuál
2. Najdi stranu 4
3. Postupuj podle příkladu programování
4. Hotovo.

8-)

P.

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od PMC »

Tahle odpoved mi prijde arogantni, nerikal jsi, ze jsi zamereny na zacatecniky?

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od PMC »

Na straně kláves udělej: [edit] [assign] [pohni knobem] [9] [2] [enter]. Příslušný knob bude vysílat zprávu CC92 na globálním nebo nastaveném midi kanále.

Třeba na první kanál to nastavíš takto: [edit] [channel] [pohni knobem] [1] [enter]. Nastavení platí pro celou banku A nebo B.

Pak to ještě musíš nastavit na straně daw.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od pavlii »

2PMC: hmm, možná ano. Ale jo. Tak já se budu příště víc hlídat. Zaměřený na začátečníky jsem, ale musí to mít smysl. Na opisování manuálů tu fakt nejsem ;-)

Aspoň jsem ho nasměroval v tom CZ návodu na správné místo.

P.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od MDudas »

PMC píše:
20 črc 2019 05:48
Tahle odpoved mi prijde arogantni, nerikal jsi, ze jsi zamereny na zacatecniky?
:shock:
Uz predtym varoval, ze bez presnej otazky, resp. na otazky typu "napis mi navod", sa neda odpovedat.
Pisat tu cele strany, tolko casu nema nikto. Na to su knihy a clanky na webe.
...
Cisto filozoficky:
Fakt si nemyslim, ze existuje nieco ako "pravo zaciatocnika pozadovat od pokrocileho pomoc a kvalifikovane rady".
Forum stoji na dobrovolnosti, neni to platena sluzba. :!: Cim budu zaciatocnici otravnejsi alebo dokonca drzejsi, tym menej odpovedi dostanu. Az nakoniec sem pokrocili prestanu chodit uplne. Prvorada "povinost" kazdeho je najprv si veci nastudovat, az potom sa pytat. Dokonca aj stari harcovnici to tak robia. V casoch Googlu je to jednoduchsie, nez si riadne prdnut ... (pardon) a aj to sa niekomu zda namahave. :palec-:
Navyse si myslim, ze SMM tu uz kladol tych "hodne zakladnych" dotazov az az. Na nedostatok rodicovskej starostlivosti sa urcite stazovat nemoze... :wink:

Howgh.

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od PMC »

Nemají právo na odpověd, ale na slušné chování ano. Dotaz ti nesedí, nejjednoduší je ho ignorovat. Jestli chceš někoho kultivovat, fajn, ale arogantní způsob není dobrá cesta.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od Vla-sta »

Možná by jste se měli oba uklidnit, mDudas má ale hodně pravdy. Pro přiřazení jednoho z otočných enkodérů ke zprávě CC92 (Control Change 92 – Hlasitost), postupujte takto:
1. Jednou stiskněte tlačítko [EDIT].
2. Stiskněte tlačítko [ASSIGN] (pod menu CONTROL na keyboardu).
3. Rukou fyzicky pohněte jedním z otočných ovladačů.
4. Stiskněte tlačítko označené jako [9] a [2] pod menu NUMBER na klaviatuře.
5. Stiskněte tlačítko označené jako ENTER na konci klaviatury.

CHANNEL (Kanál)
1. Jednou stiskněte tlačítko [EDIT].
2. Stiskněte tlačítko [CHANNEL] (pod menu CONTROL na keyboardu).
3. Rukou fyzicky pohněte jedním ze čtyř otočných ovladačů.
4. Stiskněte tlačítko označené jako „1-16“ pod menu NUMBER na klaviatuře.
5. Stiskněte tlačítko označené jako ENTER na konci klaviatury.

Uživatelský avatar
humusgen
Příspěvky: 202
Registrován: 06 srp 2012 00:18

Re: USB MIDI klaviatura Ashton UMK49 - hledám návod

Příspěvek od humusgen »

PMC píše:
21 črc 2019 19:17
Nemají právo na odpověd, ale na slušné chování ano. Dotaz ti nesedí, nejjednoduší je ho ignorovat. Jestli chceš někoho kultivovat, fajn, ale arogantní způsob není dobrá cesta.
hej kamo nemas prehled,musis byt asi hodne mimo co se tyka tohoto webu.Jinak bys nemohl plivat takove narazky.

Odpovědět