Logic pitch correction

Vše o sekvenceru Apple Logic
Odpovědět
merlinhz

Logic pitch correction

Příspěvek od merlinhz » 16 led 2017 12:32

Ahojte, mam taky mensi problem pri nahravani vokalu,
pitchcorrection mi vytvara jemny lag, ked mam zapnuty input monitoring, ked pitch correction vypnem a neham ostatne efekty na stope pozapinane, ide bez problemov, len stym pitch correction to robi problem. input monitoring vypnut nechcem, potrebujem to pocut live pri nahravani.

latencia je nastavena na minimum, zvukovku mam RME BABYFACE PRO.
vie mi niekto poradit co stym? popripade mam skusit iny autotune ? alebo ?

vdaka za kazdu radu

Amorph
Moderátor

Re: Logic pitch correction

Příspěvek od Amorph » 16 led 2017 12:46

Ten pitchcorrection proste pridava vlastni latenci, to muze kazdy plugin. Potrebuje nacitat audio dopredu, aby ho mohl dobre doladit. Reseni muze byt nejake nastaveni toho pluginu, pokud to umoznuje a nebo najit jiny doladovaci plugin, ktery treba pojede s mensim zpozdenim nebo zcela bez zpozdeni (ale to se obavam u doladovani asi nepujde).

merlinhz

Příspěvek od merlinhz » 16 led 2017 12:50

mam este jeden autotune od Waves tak skusim to doma aj stym a uvidime.
ako sa to inac zvykne robit? nahra sa normalne vocal a ladi sa to postprodukcne ked je stopa nahrana ?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 led 2017 13:04

jj, samozrejme

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 16 led 2017 15:09

Aha - a to by bylo právě to přidané zpoždění (nejspíš), které jde nicméně mimo audio engine DAW - proto ti to program v daném případě neřekne přesně. Tohle mě napadlo až po Martinovo popisu 8)

P.

nixx

Příspěvek od nixx » 16 led 2017 16:10

Proč vlastně chceš poslouchat výstup pitch correction BĚHEM nahrávání? Při nahrávání by spíš měla být snaha, aby to znělo co nejlíp i bez korekce, ne? Mimochodem, kdysi jsem si ze srandy zkusil pustit výstup autotune do sluchátek při zpívání a bylo to peklo - člověka to intonačně úplně rozhodí :D

tony9

Příspěvek od tony9 » 16 led 2017 16:13

Já taky myslím, nahrát na syrovo a pak možná dělat s nahrávkou nějaké kumšty.

Jo a co vůbec nahráváš, zpěv?

merlinhz

Příspěvek od merlinhz » 17 led 2017 09:09

praveze mam "zpevaka", ktory neviem ako je to mozne, ale ked ma zapnuty vystup autotune tak to da bezchybne na prvy krat, a ked autotune robime postprodukcne, musi to chudak nahravat na 5 krat :D.

btw viete nejako jednoducho vysvetlit rozdiel medzi pitch correction a autotune ?

rastis

Příspěvek od rastis » 17 led 2017 11:53

tiez si neviem predstavit, ako sa da nahrat spev s autotune na monitoringu, snaha ma byt dat to co najlepsie a ak sa nepodarilo, autotune riesit az dodatocne. a takisto si neviem predstavit, ako to autotune moze seriozne pracovat realtime na monitoringu, presne tie problemy co su spominane logicky vyplyvaju z principu prace.

pitch correction a autotune su len slovicka. su pitch shiftery, ktore vedia posuvat fixne podla konkretneho nastavenia a su pitch shiftery, ktore vedia "inteligentne" posuvat rozne podla nastaveneho algoritmu, do tejto druhej "chytrej" kategorie spadaju aj automaticke doladovaky spevu.

Stan

Příspěvek od Stan » 17 led 2017 13:18

ja by jsem jen doplnil ze autotune pluginy mohou mit oproti normalnim pitch correction(transposition) i dalsi specialni funkce jako vibrato nebo formant

MDudas

Příspěvek od MDudas » 18 led 2017 03:03

merlinhz píše:praveze mam "zpevaka", ktory neviem ako je to mozne, ale ked ma zapnuty vystup autotune tak to da bezchybne na prvy krat, a ked autotune robime postprodukcne, musi to chudak nahravat na 5 krat :D.
spevaci, ktori musia pouzivat Antaresa si zasluzia nahravat aj na 7 krat... minimalne z treningovych dovodov :wink:

Odpovědět