Clavia Nord Lead 2, Roland Juno-G, Korg TR 61

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
nurus

Clavia Nord Lead 2, Roland Juno-G, Korg TR 61

Příspěvek od nurus » 30 pro 2007 10:36

Ahoj rad bych poprosil zkusenejsi o radu:
chci si poridit svoje prvni klavesy, ocekavam od nich predevsim to, ze z nich dostanu zvuk klasickeho piana, fender rhodes, hammond organ. A za druhe bych je rad pouzil jako sampler-predstavuju si to tak ze pustim predudelanou smycku, se kterou budu moct behem prehravani dale pracovat. Jeste nevim, jak to poradne vyresit, zda je lepsi si poridit klavesy a neco jako sampler zvlast, nebo nejaky synt. Podotykam, ze jsem predevsim kytarista, tedy zadny klavirni virtuoz, ale rozhodne mi zalezi na tom, aby to, co zahraju na klavesy, znelo jako z fender rhodes(i kdyz je mi jasny ze to asi zadny syntezator dokonale nedovede)a ne jakoze jsem si na kompu sesmolil nejaky linky. Cena cca 30 000,-
Napadli me tri nastroje Clavia Nord Lead 2, Roland Juno-G, Korg TR 61.
Ma-li nekdo postreh k necemu, co by se mi mohlo hodit-porovnat zminene nastroje nebo jine rady, budu moc vdecnej.

Munro

Příspěvek od Munro » 30 pro 2007 21:57

Cau!

NL2 je zrovna na tohle celkem nevhodna vec, tam jde o subtraktivni (virtualne analogovou) syntezu. Samply nema a neumi. Zapomen na klavir, E-piana i hammondky napodobit umi, ale je celkem blbost to po nem chtit.

Je otazka, jestli trvas na novy veci, protoze za cenu holyho JunoG (na samplovani potreba rozsirit pamet) nebo TR61 (musis dokoupit samplovaci board) sezenes uz vybavanej nastroj jetej, ev pokud jdes do blizke historie i vybornou vec za slusnou cenu viz.napr. http://www.midi.cz/Comment.aspx?id=26690

Jinak na adresu JunoG, TR6, tak by asi pozadavkum vyhovely.

nurus

Příspěvek od nurus » 30 pro 2007 23:00

Ahoj dik moc za odpoved!začal jsem se starat o klavesy teprve nedávno, takze nevim , co bylo(ani teda moc co je), protože se dočítám hlavne o nových vecech. Mohl bys mi říct, co v porovnání s Juno G je na Kurzweil K2000 lepsiho? Ptam se samozrejme jako zelenac- mne se prave na Juno G libi ten sekvencer se ctyrma audio stopama a audio vstupem, potenciometry a ty „táhla“(nevim jak se tomu říká, ten „mix“ pro kazdou stopu), které na Kurzweil K2000(ani na jinych starších klávesách) nevidim.pak taky to USB, protože na notebooku disketovou mechaniku nemam. A pak bych se chtel ještě zeptat, pokud bych pripadne nemel na svém budoucím syntezatoru nejaky zvuk, který bych potrebaval, da se do nej něco kvalitního „pridat“?jak a odkud?kdyby pres MIDI, musel bych k tomu mit asi zapnuty pocitac?

smog

Příspěvek od smog » 30 pro 2007 23:11

Mam pocit, ze Korg TR61 by byl pro tebe dobrej + dokoupeni samplovaci karty z toho udela i sampler. Ja mam TR 61 uplne novej a nevyuzitej, protoze lepim samply pomoci MPC, tak kdybys mel zajem nebo nekdo, tak mi napiste na PM, je to vybornej stroj v excelentnim stavu, jako vyndanej z krabice...

Munro

Příspěvek od Munro » 31 pro 2007 02:57

Rozdil mezi K2k a Juno-G je predevsim v tom, ze Kurzweil byl sveho casu to nejnej a stale ma co rict, zatimco Juno je odjakziva "levna" verze topmodelu. Tim netvrdim, ze spatna. Pokud ale planujes pouziti s notasem a chces to takrikajic "all in one+quick&easy" po USB, rozhodne dobra volba je TR61, kterej imho hraje lip nez JunoG (moje osobni sympatie ke Korgu), navic ma taky slusnej sekvencer a obecne se mi architekturou vic libi. Vicestopy audionahravani na Junu mi prijde spis jako mila pozornost, nikoli seriozni zarizeni. Myslim, ze Smogova nabidka muze bejt velmi zajimava.

nurus

Příspěvek od nurus » 31 pro 2007 09:40

Slysel jsem taky nazor, ze Juno G je vic syntezator a TR vic workstation, co si pod tim mam predstavit?
A myslis, kdybych si chtel v tom Juno G vytvorit nejaky samply pres ty audio stopy(kytara, zpev), ze
by tam bylo neco spatne?jak bych to moh udelat u TR?tam ten pridavnej modul stoji 6 000,-!

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 31 pro 2007 13:14

Workstation znamená, že v jedné krabici máš synth, sekvencer, bicí, poslední dobou i sampler atd. tj. takovej all in one.

Rozdí, mezi K2000 a Juno G je asi takovej jako mezi BMW 5 řady minulé generace a Dacia Logan. Oboje jezdí, Dacia bude vždycky jenom levnej rumunskej krám a BMW už nikdy nebude nové. Já jezdím v BMW a ještě dlouho budu (obrazně řečeno). Dacia je auto, které se mění každé 3 roky když skoční leasing, protože pak se rozpadne, BMW vydrží léta ;) Na druhou stranu BMW pro začátečníka, kterej právě vylezl z autoškoly není úplně vhodné auto:) protože by si s ním mohl nabít hubu ...

Jinak K2 udělá všechno co chceš, bude to levný, vydrží to léta, není to poplatný aktuální módě protože je to velmi tvárné, hraje to o poznání lépe než TR61 a Juno G dohromady, ale asi to nebudeš umět využíta a použít.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 31 pro 2007 13:32

a.tom.x píše:Workstation znamená, že v jedné krabici máš synth, sekvencer, bicí, poslední dobou i sampler atd. tj. takovej all in one.

Rozdí, mezi K2000 a Juno G je asi takovej jako mezi BMW 5 řady minulé generace a Dacia Logan. Oboje jezdí, Dacia bude vždycky jenom levnej rumunskej krám a BMW už nikdy nebude nové. Já jezdím v BMW a ještě dlouho budu (obrazně řečeno). Dacia je auto, které se mění každé 3 roky když skoční leasing, protože pak se rozpadne, BMW vydrží léta ;) Na druhou stranu BMW pro začátečníka, kterej právě vylezl z autoškoly není úplně vhodné auto:) protože by si s ním mohl nabít hubu ...

Jinak K2 udělá všechno co chceš, bude to levný, vydrží to léta, není to poplatný aktuální módě protože je to velmi tvárné, hraje to o poznání lépe než TR61 a Juno G dohromady, ale asi to nebudeš umět využíta a použít.
Moc trefně napsaný! :lol:

K2000 je na začátečníka dost těžká. Možná kdyby sis koupil právě něco z levných workstations a naučil se na nich, pak můžeš jít do něčeho profesionálnějšího. Jak Korg TR-61 tak Roland Juno-G by pro tebe byla ze začátku dobrá volba....

nurus

Příspěvek od nurus » 31 pro 2007 13:48

ne ze bych se chtel nejak holedbat mozna to prameni z moji pozice zacatrecnika, ale mel jsem za to ze si na klavesach nastavim nejakej zvuk a pak hraju(coz je jina vec)a pak pustim sample a s nim taky hraju, takze moc nevim co bych s tim nezvladl?
a k te kvalite se chci jeste zeptat: co by se s tim nastrojem (TR) mohlo stat oproti K2?

nunu

Příspěvek od nunu » 31 pro 2007 14:04

Radil bych se spis poohlkednout po K2500 nez po K2000. jednou tak vetsi polyfonie, jednou tak velka RAM, ale hlavne moznost piano ROM a KDFX.

Jo, a taky jezdim v BMW -)))))))))

Prave ze tim nastavenim zvuku a hranim to neni tak jednoduche, ty kacka maji moznosti mnohem vetsi, to je na silene dlouhe povidani...

Martin

Příspěvek od Martin » 31 pro 2007 14:37

Měl by ses rozhodnout, zda půjdeš Hardware cestou nebo cestou Software.

Pokud půjdeš HW, pak určitě nekupuj nové věci, to by si musel sáhnout hlouběji do kapsy(cca 50-60) a zvolit například Kurzweil K2661, nebo Yamahu XS6 .
Pokud bych Ti měl doporučit starší HW nástroj cca za 15.000 tisíc, pak :
E-MU/Ensoniq HALO
Obrázek

http://www.vintagesynth.com/index2.html

Nebo E-MU Vintage Keys Keyboard
Obrázek

http://www.sonicftp.com/news/images/emu_vkeys.jpg

Do těchto dvou nástrojů koupíš různé expanzní boardy se zvuky . Například : B3, Siedlaczek Orchestra ,atd..(každy board má okolo 500 nových zvuků, cena boardu se dnes pohybuje okolo 100- 150 Euro)
Přehled boardů:
* 9061: Siedlaczek Orchestra 32 MB ROM.
* 9062: Pure Phatt 32 MB ROM - standard in Mo'Phatt, MP-7 and MK-6.
* 9063: Beat Garden 32 MB ROM - standard in Orbit 3.
* 9064: Ensoniq Project 32MB ROM - Containing sounds from EXP-1 Real World and EXP-3 Urban Dance expansion boards
* 9082: Protozoa 16 MB ROM - standard in Proteus 1, 2, 3.
* 9065: Vintage Collection 32MB ROM - Standard in Vintage Pro
* 9083: Definitive B-3 32 MB ROM - standard in B-3.
* 9066: Protean Drums 32 MB ROM - Standard in PX-7
* 9084: Techno Synth Construction Yard 32 MB ROM - standard in Orbit 3.
* 9081: Holy Grail Piano 16MB ROM - From Q-Up Arts, utilizes a new sample processing and preset programming technology called VMS, for Virtual Modeling Synthesis, developed exclusively for E-MU products
* 9085: Orchestral Session Vol. 1 32 MB ROM - standard in Virtuoso 2000.
* 9086: Orchestral Session Vol. 2 32 MB ROM - standard in Virtuoso 2000.
* 9087: World Expedition 32 MB ROM - standard in Planet Earth.
* 9088: Sounds of the ZR featuring the Perfect Piano 32 MB ROM - standard in Ensoniq Halo.
* 9089: X-Lead 32 MB ROM - standard in Xtreme Lead-1, XL-7 and XK-6.
* 9140: Proteus Pop Collection - Standard in Proteus 2500, contains same 32 MEG sample set as the original E-Mu Composer ROM but has an all new set of 640 preset patches

Pokud by jsi šel cestou softwaru, pak Ti doporučuji poslechnout si dema
soft sampleru DimensionPro, Hypersonics, Sampletank2, atd, ...
Naposledy upravil(a) Martin dne 01 led 2008 20:32, celkem upraveno 3 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 pro 2007 14:39

nurus " proste zober ten korg a nespekuluj :) ked chces zobrat zvuk a hrat , tak to bude idealne pre teba ..

tony9

Příspěvek od tony9 » 31 pro 2007 15:55

Tak já mám TR-61 a su spokojený, mám ho, ale bez toho sample boardu.

smog

Příspěvek od smog » 31 pro 2007 17:50

Martin: Tys nekdy videl prodavat tyhle keyboardy od E-MU? Ja nikdy, myslim ale ze budou uplne super, mam nejaky moduly od nich a jsou mega...

nurus

Příspěvek od nurus » 01 led 2008 10:32

jeste jedna asi hloupa otazka,ale muzu ocekavat ze "levny" klavesy budou hrat nejaky zvuk stejne dobre jako drazsi nastroj?nabyl sem ten dojem, ze zvuky napr. klaviru se sampluji takze by z toho mel teoreticky lezt stejny zvuk, zalezi jen na klavilte toho vzorku?)pokud ne, na jakych parametrech nastroje to jeste zavisi?

Odpovědět