Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Ramos
Příspěvky: 13
Registrován: 25 pro 2009 15:50

Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Ramos »

Zdravím, mám klávesy Skytec mk-939 propojene s PC pres kabel MIDI/USB. Problém je, že třeba v Reasonu, FL mi při navolení jakéhokolik zvuku, který hraje tak dlouho jak klávesu držíme mě stisknutý tón hraje strašně dlouho, jako bych držel klávesu. Čím to může být nebo kde tohle nastavit?

Uživatelský avatar
jusuf
Příspěvky: 389
Registrován: 28 kvě 2009 22:20

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od jusuf »

Akože hraje ešte aj po pustení klávesy ? A po chvíli prestane ? Asi aký čas po uvoľnení klávesy ? Deje sa to pri akomkoľvek zvuku ?

Ramos
Příspěvky: 13
Registrován: 25 pro 2009 15:50

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Ramos »

Jojo klavesu pustim a hraje to dál při jakýmkoliv zvuku a nejspíš nepřestane hrát, protože po minutě hrál furt stejně. Na klávesaách není nic nastaveno špatně, když je nemám zapojene jako MIDI, tak vše je v pořádku

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Pytkin »

Asi spatna vazba. Nemáš zapnute soft thru?

Alex123
Příspěvky: 174
Registrován: 15 led 2006 12:47

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Alex123 »

nedavno jsemřešil problém lupanců při stisknutí klávesy :shock: stačilo odpojit USB od kláves a nechat pouze midi a problém zmizel nebo taky existuje něco jako stop povel z midi klávesnice možná je off nebo sust pedál má "opačnou polaritu " to by ale spíšznělo stále :shock:

Ramos
Příspěvky: 13
Registrován: 25 pro 2009 15:50

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Ramos »

Tohle všechno je pro mě španělská vesnice. Vůbec nevím jak zjistím ten zmiňovaný Soft thru, sust pedál.Kde tohle všechno zjistím nebo nastavím ?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Pytkin »

ked si to citam znova , tak uplne nerozumiem .. pises ze ked to nechas zapojene cez midi , tak to funguje .. a kedy to nefunguje ? cez USB ? mas to zapojene aj cez USB aj cez MIDI ?

skus to trosku viac popisat ..

Ramos
Příspěvky: 13
Registrován: 25 pro 2009 15:50

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Ramos »

Pomoci USB/MIDI kabelu mám klávesy propojeny s PC. Do PC zapojen přes USB a do kláves MIDI OUT. Ještě jsem zapomněl zmínit že když na klávesach do MIDI OUT zapojím kabel s MIDI OUT tak klávesy nereagují, ale pokuď do OUTu zapojím MIDI IN tak ty klávesy hrajou, ale tak jsem to tady už popsal.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Pytkin »

ramos : ok . cize v klavesach v MIDI OUT , mas zapojeny konetkor z MIDI/USB kabla (to inak neni kabel ale midi interface) MIDI IN .. hej ? ok .. takze spatna vazba to neni , kedze mas zapnuty len vystup .. MIDI IN na klavesach je odpojene hej ?

tie dlhe tony robi klaves sam ? alebo tie robi pocitac ?

Alex123
Příspěvky: 174
Registrován: 15 led 2006 12:47

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Alex123 »

měl jsem současně midi i usb :shock:

Ramos
Příspěvky: 13
Registrován: 25 pro 2009 15:50

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Ramos »

Jo přesně tak, Interface a na klávesach MIDI IN odpojený.

Pokud mám veškré MIDI a USB s počítačem odpojené a hraju na klávesach jen přes jejích zvuky tak je všechno v pohodě, zvuky hrajou tak dlouho jak dlouho držím klávesu. A když to propojím s počítačem tak to jsou ty tony dlouhe

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Pytkin »

to je hovadia .. o jake klavesy konkretne ide ?

ked na nich zapojis MIDI OUT dakde , tak tie klavesy o tom ani nevedia , ze ci tam nieco pripojene je , alebo neni .. to nijak tie klavesy nemoze ovlivnovat .

Ramos
Příspěvky: 13
Registrován: 25 pro 2009 15:50

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Ramos »

Jedná se o SKYTEC MK-939

No když do OUTu zapojím OUT a zapnu je tak na nic nereaguji. Kdyz do OUTu zapojim IN tak si na klavesach zapnu funkci MIDI a klavesy mi jednou pres programy na PC.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Pytkin »

jasne to je v poriadku .. ale klavesy o tom nemozu vobec vediet , ci je tam PC pripojene , alebo nie .. cize ich to nijako nemoze ovlivnovat ..

Ramos
Příspěvky: 13
Registrován: 25 pro 2009 15:50

Re: Dlouhý tón po stisknutí klávesy, pomoc

Příspěvek od Ramos »

Vůbec si s tím nevím rady no, takže s tím dlouhým zvukem taky nic ?

Odpovědět