Behringer Mic 100 / ART TUBE MP / M-AUDIO DMP3 - pomóc :D

Mikrofony a předzesilovače
Eye

Behringer Mic 100 / ART TUBE MP / M-AUDIO DMP3 - pomóc :D

Příspěvek od Eye » 15 led 2010 13:17

Zdravím, pánové (a případné dámy),

začnu od začátku - původně jsem chtěl jenom koupit adaptér pro svůj kondenzátorový AT 2035, ale po chvíli hledání jsem zjistil, že se vyplatí pořídit si rovnou nějaký preamp, protože to není zas o tolik dražší a má to samozřejmě daleko širší využítí (i v mých domácích "studiových" demopodmínkách). Udělal jsem si tedy zevrubnou prohlídku souvisejících fór tady na Electrozone a vyšli mi v dané cenové kategorii tito vítězové (+ můj subjektivní postoj k diskusi):

Behringer Mic 100 - přiznávám, že Behringera nevnímám jako zrovna extra značku, ale podle reakcí tady se jim tenhle kousek celkem povedl
ART Tube MP - ART cítím pozitivně, zejména kvůli dřívějším zkušenostem s ART Tube Fire ze zkušebny/studia (ačkoliv to je jasně jiná liga), ale tady jsem o něm moc pochvalných řečí nenašel
M-AUDIO DMP3 - o tom jsem se dočetl až tady. M-Audio mi přije fajn, akorát že je trochu dražší a duální, což pro své samostatné účely nepotřebuju, a "single" variantu jsem nenašel

taky se mluví o možnosti "pořídit si mixáček a pouštět to přes něj", ale zaprvé mixáček vlastně nepotřebuju a zadruhé si tak nějak mylsím, že věc, stavěná jako preamp bude fungovat líp, než jiná věc, pro kterou je zesilování jen jedna z funkcí - klidně mne opravte.

Jenže který je ten nejvhodnější? Myslíte, že "lepší slušnější elektronka než běžná lampa", nebo "lampa je prostě lampa"? Myslím, že AT 2035 není žádný zázrak, ale pro moje potřeby relativně slušný mikrofon (doplněný klasickou Shure SM57) a nerad bych tedy řetězec pokazil méně slušným preampem. Proto jsem Vás chtěl poprosit o názory a rady, co z výše uvedených možností byste si vybrali (reakce, že "byste nešli ani do jednoho, protože mají preampy smysl až od deseti tisíc" jsou sice fajn, ale moc mi nepomůžou :wink:), protože větší investici v současnosti moje situace neumožňuje :(.

Preamp bych chtěl používat hlavně na zpěv, občasné mluvené slovo a případné "oteplení" zvuku kytar - dělám různé demáče a pokusy o remixy, všechno sám, nepotřebuji tedy nahrávat víc věcí současně, takže stačí nějaký malý, solidní preampík.

Doufám, že jsem nepřehlédnul fórum, ve kterém by se to takhle explicitně srovnávalo, v tom případě bych tenhle canc hned smazal, ale nic takového jsem nenašel. Za každý názor, radu, případně doporučení jiné, vhodnější varianty předem moc díky ;)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Cyril

Re: Behringer Mic 100 / ART TUBE MP / M-AUDIO DMP3 - pomóc :D

Příspěvek od Cyril » 15 led 2010 13:43

Podle me o tom uvazujes hodne rozumne a spravne. Sam mam zkusenost jen s mic100, ten ART si myslim, ze bude podobnej, i kdyz mic100 je myslim kopie nakyho dbx :lol: ale nejsem si jistej, mozna ze prave tohohle ARTu :lol: Na nejaky velky "oteplovani" bych tady teda nesazel, ale jinak myslim, ze rozhodne nic nezkazis, kdyz do toho tu tisicovku das... docela casto se i da koupit bazarovej
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Eye

Příspěvek od Eye » 15 led 2010 14:18

Cyrile, díky za názor, upřímně řečeno to, že vidim ty Behringery poměrně často v nabídce bazarů ve mne taky trochu vyvolává myšlenku "proč se ho asi lidi tolik zbavujou" :D, ale pokud s ním máš dobrou zkušenost, získává Mic100 první bod do tabulky :). S tim "oteplováním" jsem taky trochu na vážkách..to by těch lamp asi muselo být víc, nebo jiný druh, že? Nicméně psalo se tu někde i o tom, že když se ta lampa vymění za jinou, tak to najednou začne fungovat lépe - nemáte s tím zkušenost?
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Cyril

Příspěvek od Cyril » 15 led 2010 14:25

Mozna se toho lidi zbavujou proto, ze je to proste vec do zacatku (samozrejme jak pro koho), hodne levna, no a dost lidi asi casem zacne posilhavat po necem drazsim :) Takze bych to v tomhle pripade nevidel jako spatny znameni... "oteplovani" od toho fakt necekej, to uz radsi pouzij nejaky kvalitni pluginy... ale chce to hodne experimentovat, a doporucuju zamerit se spis na jiny stokrat dulezitejsi veci, jako treba kvalita kytary, aparatu, zpusob snimani a podobne :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

vasek

Příspěvek od vasek » 15 led 2010 14:42

S tím prodáváním to vidím jako Cyril - MIC100 bývá to první, co člověk koupí, když začíná. Jinak to tzv. oteplování fakt moc dobře nefunguje u těchhle levných mašinek, ale dobrej zvuk kytary podle mě není nějak moc potřeba oteplovat, problémy bývají jinde...

Eye

Příspěvek od Eye » 15 led 2010 14:52

Okay, pánové, na tom něco je s tim prodávánim :). Ohledně toho "oteplování zvuku", jasný, asi jsem vycházel ze své staré rovnice "lampa = pěkný teplý zvuk=pro mne dobré", ale tohle je asi trochu jiná věc. Já jsem teda zatim většinu věci nahrával "přímo" cestou kytara-kabel-Nuendo s nějakym VSTčkem (buď Guitar Rig, nebo po prohledání topiců tady LePou Pluginy - ještě musim načíst, jak fungujou ty impulsy), takže tam vlastně třeba u tý kytary asi neni až tolik s čim laborovat (jasně - snímače, tónový clony, struny, teoreticky i kabel apod.), takže pak uvidim s tim zpěvem, ale i tak díky za názory. Tak nějak jsem si myslel, že když postavím do téhle cesty kytaře i ten preamp, že to bude znít "uvěřitelněji", ale to je fuk...i tak potřebuju preamp :)

A vasku, Ty bys taky dal bod Mic 100?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 15 led 2010 15:16

Eye: jak, "kytara-kabel-nuendo"? To prece nejde, neco muselo bejt mezi kabelem a Nuendem :)

vasek

Příspěvek od vasek » 15 led 2010 15:23

Pro začátek úplně v pohodě.

Eye

Příspěvek od Eye » 15 led 2010 15:29

Cyrile, jo, to jo, ale nemám zatim dobrou zvukovku, tak jsem to nechtěl moc rozmazávat :D. Správně bych teda měl říct, že ta cesta by měla bejt kytara-kabel-preamp-kabel-a přes kovovej šrot šupky dupky pěkně do Nuenda na VSTčka :).

Vasku, okay, díky za názor :)

Mimochodem, koukal jsem, že se celkem prodává i Behringer Mic200, kterej je zhruba stejná cenová liga, a má navíc nějaký přepínadlo na
možnost ovlivnit barvu zvuku resp. charakter přidaných harmonických (16 předdefinovaných možností)
, a přiznám se, že nevím, jak to chápat...
Naposledy upravil(a) Eye dne 15 led 2010 15:34, celkem upraveno 1 x.

vasek

Příspěvek od vasek » 15 led 2010 15:31

Když si koupíš zvukovku s Hi-Z vstupem, tak nebudeš muset při hraní s VSTčkama používat preamp. Ale MIC100 Hi-Z vstup má, což je super.

Eye

Příspěvek od Eye » 15 led 2010 15:41

okay, tak to je super v tom případě...ja jsem prave koukal i na ruzne zvukovky typu M-Audio Fasttrack pro a různé ekvivalenty od LIne6 (TonePort), nebo Native Instruments, ale po vyčtení recenzí a různých zahraničních názorů mne to celkem odradilo....jedni si stěžují na latence, další na nekvalitní preampy nebo problémy s drivery, a do toho jsou názory entusiastů, kteří produkt ohodnotí samými desítkami...a pak si má člověk vybrat... tak jsem si zatím řekl, že budu bastlit na tom co mám, a nevymýšlet si kraviny, dokud si nebudu jistej, že jsem z toho svého defaultu nevymáčkl všechno, co šlo...jenže pak jsem začal shánět napájení pro ten kondík, a zbytek příběhu už znáte... :)

kexik

Příspěvek od kexik » 16 led 2010 00:59

mic100 je lepsi ako art pac obsahuje lepsie operaky a z toho dovodu malicko menej sumi pri pouziti s mikrofonom. hi-z vstup na mic 100 je uplne nahovno a gitara cezen nahrata je katastrofa. co sa tyka pouzitia pre mikrofon, mic100 aj art maju velmi podobny charakter zvuku (aby aj nie, zapojenie je skoro identicke), oba relativne stlstuju stredy a farbia, na druhej strane zeru basy a robia z nich neprijemne blato. dmp3 ide aj do basov, ale nijak nevylepsuje zvuk, co napriklad pre nahravanie vokalov je skor nevyhoda a vokal nabraty mic100 sa ti skoro urcite bude pacit viac, dmp3 sa ti bude zdat moc navyskovany a tenky (co bude pravda tym ze navyskovany a tenky zvuk ti ide z mikrofonu ale nie to je podstatne, lez vysledok, ze :) )

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 led 2010 12:04

kexik: eee jak kytara nahovno? Vzdyt jsi sam rikal, ze se pres to nahrava luxusne... :cry:

kexik

Příspěvek od kexik » 16 led 2010 12:07

Cyril píše:kexik: eee jak kytara nahovno? Vzdyt jsi sam rikal, ze se pres to nahrava luxusne... :cry:
hmm, to som tvrdil v 2004tom :twisted:

Eye

Příspěvek od Eye » 16 led 2010 21:53

kexiku okay, diky za odpověď, i když tedy s tou kytarou je to škoda...ale tak stejně to potřebuji hlavně na mikrofon, tak to snad nějak zvládnu - zvlášť pokud si v téhle cenové relaci asi stejně nijak extra nepolepším...¨

Tak jestli můžu tak ještě jeden subdotaz, koukal jsem (nevím, jeslti je to ještě aktuální), že tu někdo prodává Behringera Mic 200, což je s tím přepínačem. Problém opět nastal, že jsem tady ve fórech vyčetl, že Mic 200 prý hraje hůř než Mic 100....a protiargument, že je to blbost, protože to má oboje stejná střeva, jen Mic 200 má navíc ten přepínač, tak jsem se chtěl zeptat, jeslti nemáte vlastní zkušenost pro srovnání...Díky :)

Odpovědět